"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
serendipity
Posty: 2
Rejestracja: 8 sty 2014, o 10:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: serendipity »

Tyle, że u mnie duże prusaki nie mają tej charakterystycznej plamki na pancerzu. Czy to możliwe, żeby tylko larwy je miały?

Jeśli to prusaki, to trzeba znowu robić dezynsekcję
myszka62a
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2014, o 21:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: myszka62a »

Witam
Bardzo proszę o rozpoznanie tego robaka.Zagoscil u nas w domu od ok tyg.Sa czarne , maja skrzydla(najczesciej lataja do swiatla).Najwiecej jest na podlodze(po scianach raczej nie chodza).Dziennie zabijam ok 30-40.

Załączniki
IMAG0558.jpg
Sheller
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2014, o 22:51

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Sheller »

Hej

Mieszkam w Szkocji i od paru lat po mojej kuchni dosc czesto porami wieczornymi w nocy przechadzaja sie Ci oto Panowie ze zdjec ponizej.
Zatracam glowe jak je wytepic , sa silne , nie reaguja na srodki chemiczne do kupienia w sklepie (a jak juz to po 20min zdychaja na srodku kuchni).
Nawet pulapki lepcowe kupowalem na podloge naklejalem to potrafi sie przykleic i z niej uwolnic i dalej sobie chadzac.
Mieszkanie od jakiegos czasu przejalem wlasnie ja i najpierw chce sie dowiedziec czy to trzeba zglosic i czy to szkodliwe a jak juz to jak to wytepic bo nie zamierzam z tym zyc. Pojawia sie wszedzie ale raczej w miejscach ukrytych nie chodzi po otwartym terenie , trzyma sie raczej kantow szafek , wchodzi kolo kuchenki elektrycznej i tylko na ziemi z tego co zauwazylem dotychczas.
Gdy zaswiece swiatlo w mgnieniu oka wszystkie znikaja.
Załączniki
IMG_0450.JPG
IMG_0449.JPG
IMG_0452.JPG
IMG_0454.JPG
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Nie przesadzałbym z chemią, szczególnie w kuchni. To mącznik młynarek. Przejrzyj dokładnie albo po prostu wywal wszystkie produkty mączne i zrób dokładne porządki, np. za meblami.
Sheller
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2014, o 22:51

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Sheller »

Maczne produkty mam wysoko w szafkach i nigdy ich tam nie spotkalem.
Czesto za to pojawiaja sie w nocy w kuchni w okolicach szafek , nie sposob utrzymac idealnego porzadku non stop z dokladnoscia do mikroskopijnych ziarenek.
Jestes pewien ze to macznik? Nie zbyt wiele produktow macznych spozywamy a tym bardziej niewiele jest jej w kuchni.
Jest za to wilgoc w jednej z szafek ktora diagnozuja wlasciciele bloku.
Czasami wchodza do pokoju (pojedyncze sztuki) , ostatnio znalazlem jednego w kartonie w salonie gdzie byly przechowywane chrupki (zamkniete w paczuszkach).
Sheller
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2014, o 22:51

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Sheller »

I z tego co czytam to lata , a moje osobniki niestety w powietrze nie chca sie wznosic , moze zbyt duzo spozywaja
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Blisko szafek, blisko chrupków sam widzisz gdzie je ciągnie
Wiadomo, że idealnego się nie utrzyma porządku, ale jak jednorazowo dokładnie wysprzątasz i się wszystkich pozbędziesz, to problem zniknie.

A latać to lata, ale jak ma ochote
myszka62a
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2014, o 21:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: myszka62a »

Witam ponownie
Nikt nie wie co to mogą być za robaki
Błagam proszę o pomoc do wczoraj robaki pojawiały się tylko przy wejściu do kuchni , ale dzisiaj gdy w pokoju odstawiłam łóżko znalazłam dwa zasuszone spleśniałe właśnie te robaki nie mam pojęcia skąd się tam wzięły.Łóżko odstawiam codziennie. W drugim pokoju na oknie i parapecie również się pojawiły.
Mają ok 0,5mm-1cm.
Błagam pomóżcie Skąd się one biorą . Wychodzą w momencie nie wiadomo skąd . Jak się ich pozbyć ?
Bardzo proszę o pomoc.
Dodaję jeszcze dodatkowe zdjęcia.
Załączniki
Obraz 002.jpg
Obraz 001.jpg
Obraz 003.jpg
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Jakieś kusakowate.
myszka62a
Posty: 3
Rejestracja: 9 sty 2014, o 21:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: myszka62a »

Dziękuję
A coś więcej na ich temat skąd one się biorą czy z zewnątrz? Czy gryzą ? Mam małe dziecko w domu i tego się obawiam Jak się ich pozbyć ? do czego one lgną do ciepła , światła , jedzenia.?
Dziękuję za odp.
varchar
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2014, o 09:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: varchar »

Cześć! Znalazłem ostatnio parę osobników gatunku uwiecznionego na poniższych zdjęciach Spotkałem to na ścianie(karton-gips), podłodze(panele). Stworzenie jest całe czarne, zazwyczaj powolne(chyba, że spanikuje, wtedy potrafi trochę szybciej śmigać). Wielkość to 1 do 1.5mm.
Załączniki
1.jpg
1.png
1.png (52.92 KiB) Przejrzano 1099 razy
rotor219
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:59

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: rotor219 »

Panie i Panowie, wie ktoś może co to za owad?
Załączniki
1.jpg
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Melatonina »

Chyba Mol : )
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości