"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Jakiś prosionek, niegroźny.
Persil74
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2014, o 23:39

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Persil74 »

Okej dzięki, wkurza mnie jego obecność, kupiłem Raid i rano wyzbierałem garstkę tego. Ciekawe czy jeszcze żyje gdzieś
qadrat
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2014, o 16:15

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: qadrat »

Witam
Proszę mi pomóc , znalazłem dziś w domu takiego robalabardzo malutki ma maleńkie łapki i czarną główkę. cóż to takiego posmyrało mnie to po dłoni .
Załączniki
robal.jpg
dieforjoshh
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2014, o 13:11

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: dieforjoshh »

Witam
Czy wie może ktoś co to takiego jest ?
Mi to wygląda na larwy a niżej po ścianie chodzą małe brązowe robaki parę razy wciągałam już to odkurzaczem ale ciągle to powraca i jest tego coraz więcej.
Bardzo proszę o pomoc jak mam się tego pozbyć?
kuna76
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2014, o 05:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kuna76 »

Witam.

Mam problem: u mnie w domu pojawił się dziki lokator, nie mam pojęcia co to jest, nie widać tego czegoś, nie pozostawia po sobie żadnych śladów, ale jest strasznie agresywny. Zwykle po nocy mam trzy cztery ugryzienia na różnych częściach ciała, ręce, nogi, szyja.
Jestem alergikiem więc po kilku godzinach puchnę.
miejsce po ukąszeniu jest czerwone, mocno swędzące, bolące, czasami robi się pęcherz, który jakby podchodził wodą lub innym płynem. Wylądowałam dwa razy na pogotowiu po zastrzyk odczulający.
Przeprowadziłam w domu próbę wytępienia tego czegoś, ale bezskutecznie. Cała pościel wraz z materacem wystawiłam na balkon na 14 stopniowy mróz, w domu wyłączyłam kaloryfery, otworzyłam okno, wietrzyłam przez kilka godzin. Potem mieszkanie szczelnie zamknęła i kupiłam jakiś preparat najpierw na muchy i komary - lekarz podejrzewał meszki - potem dołożyłam jeszcze coś na pająki i owady biegające. Przez 48 godzi trułam to coś. Po dwóch dniach wietrzenie. W kontakcie mam dwa specyfiki na komary, + płytka na owady biegające i latające, lawendowy preparat na mole i dalej jestem pogryziona. Po dzisiejszej nocy trzy razy.
Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być i jak z tym walczyć. dodam jeszcze , że posiadam psa, który nie ma pcheł i Jemu nic nie jest.
z góry dziękuję za pomoc.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

TO na pewno nie mole xd
Może pluskwy?
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Boguslaw »

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, iż tego typu objawy mogą powodować także roztocza i pająki.
Jednak nie pamiętam, czy były to tylko objawy alergiczne, czy także fizyczne ślady intruza po kontakcie ze skórą.
Przy roztoczach nie wiem, przy pajączkach całkiem prawdopodobne.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Ale pająk mógłby cię najwyżej raz ugryźć, a nie kilka razy co noc.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Boguslaw »

Nie znam się, nie miałem też przyjemności", ale raczej masz rację.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

a może to obrzeżki gołębie? Czy w pobliżu jest może strych gdzie są gołębie itd.?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Wątpię, pewnie by zlokalizował wczepionego w skórę. Chyba, że gołębie zostały by wysiedlone, to wtedy obrzeżki nie mając pożywienia przestawiają się na ludzi z konieczności.
Cotozarobak
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2014, o 20:22

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Cotozarobak »

Szczerze to się zalogowałam, żeby podbić ten temat: 22 strony i prawie na przed ostatniej jest robak który łazi mi po ścianach. Prosze o pomoc co to jest i jak sie tego pozbyć?!
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Mrzyk.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości