Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 451 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lut 2014, o 21:25 

Szczerze to się zalogowałam, żeby podbić ten temat: 22 strony i prawie na przed ostatniej jest robak który łazi mi po ścianach. Prosze o pomoc co to jest i jak sie tego pozbyć?!

Onlinemaster napisał(a):
może odświeżę temat, chciał bym się pozbyć robaczków mnożących się w moim domu, proszę mi powiedzieć co to za ustrojstwo i jak się tego pozbyć?

Obrazek

PostNapisane: 9 lut 2014, o 22:42 
Moderator

Mrzyk.

PostNapisane: 11 lut 2014, o 15:28 

Trzyszcz napisał(a):
Mrzyk.

Bardzo dziękuję!

PostNapisane: 24 lut 2014, o 21:48 

Dzień dobry.
Przyznam, że nie przeczytałam wątku od początku, nie mam odwagi oglądać tych zdjęć. Dlatego przepraszam, jeśli owad którego zamieszczam zdjęcie już wcześniej się tu pojawił.
Zaczęłam zauważać je w zeszłym roku w zimę. Było ich kilka, może kilkanaście. Zawsze wychodziły ze swojej kryjówki tylko po jednym, jakby na zwiady. Potem kiedy zaczęło robić się cieplej, zniknęły żeby pojawić się teraz. W ciągu prawie dwóch miesięcy znalazłam trzy lub cztery. Mają około centymetra długości, może ciut więcej. Temu ostatniemu w końcu zrobiłam zdjęcie. Mam nadzieję, że coś na nim widać. Spójrzcie: Obrazek

Dodam, że znajduję je tylko w moim pokoju, który znajduje się na strychu. Dach podtrzymywany jest drewnianymi belkami.

PostNapisane: 25 lut 2014, o 20:49 

Taki oto gatunek. Istnieje podejrzenie, że wychodzą z drewna kominkowego, które zostało wniesione do domu. Mam nadzieję, że zdjęcie będzie na tyle wyraźne. Proszę o pomoc w oznaczeniu :)

Załączniki:
stworzenie.jpg
stworzenie.jpg [ 74.42 KiB | Przeglądane 503 razy ]

PostNapisane: 25 lut 2014, o 21:03 
Moderator

Chyba masz rację bo wygląda na Pyrrhidium sanguineum. W domu szkód nie narobi.

PostNapisane: 25 lut 2014, o 21:04 

Trzyszcz, dziękuję bardzo za szybką pomoc :)

PostNapisane: 10 mar 2014, o 19:57 

Witam
Aktualnie przezywam inwazję robaczków takich jak na fotografii, kilka złapałem w domu a kilka widziałem na elewacji. Foto z telefonu (awaria aparatu) czy to oseski tzw szczypawek?

Obrazek

PostNapisane: 20 mar 2014, o 21:21 

Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego oto robaka.
Sprawa jest o tyle nieprzyjemna, że znajduję je na pościeli na łóżku, na podłodze w okolicy łóżka oraz na ścianie również w okolicy łóżka ( w pokoju gościnno/sypialnym ). Jest to robak malutki ok 2/3mm brązowy z czarną główką ( tak to wygląda na zdjęciu w przybliżeniu, ale z daleka ludzki okiem wygląda jakby był brązowy ), wydaje mi się, że jest on pokryty jakimś pancerzykiem, po zgnieceniu wydaje dźwięk 'zgniatania/chrupnięcia' ale wydaje się być 'pusty/suchy' w środku, chociaż wiem, że tak nie jest, bo raz ( ale tylko raz ) zdarzyło mi się zobaczyć, że jednak jest mokry w środku. U siebie w mieszkaniu nie znalazłam ich w innej okolicy. Regularnie je zabijam ( wiem przepraszam, ale mnie brzydzi robactwo zwłaszcza w łóżku ), ale nie jest ich dużo, w ciągu miesiąca znalazłam może około 7. Zauważyłam je po kilku tygodniach nieobecności w domu, to je zabiłam, potem wyjechałam na weekend i kiedy wróciłam znowu były na łóżku. Dodam może, że mieszkanie ( oprócz kuchni i łazienki ) pokryte jest starym linoleum, w dużym pokoju leży stary dywan, łóżko wygląda na bardzo wiekowe ( słychać każdą sprężynę ) i w dużym pokoju, gdzie również spie są stare meble.
Mam pytania: skąd się to bierze? Czy jest szkodliwe? Czy to może mnie pogryźć, ewentualnie wejść do ucha? Czy to jest jakaś forma przejściowa innego robaka? Czy może zalęgnąć mi się w kołdrze/poduszce w środku ( są z pierza )? I jak można to zwalczyć?

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Robak ze zdjęcia znajduje się w okolicy listwy ( czy one mogą wychodzić z niej? ).

Załączniki:
IMAG0903.jpg
IMAG0903.jpg [ 615.06 KiB | Przeglądane 433 razy ]
IMAG0904.jpg
IMAG0904.jpg [ 769.14 KiB | Przeglądane 433 razy ]

PostNapisane: 20 mar 2014, o 21:53 

tez mialam takie robaki, nie pamietam juz nazwy. Siedza zazwyczaj za listwami. Odkrecalam listwy i pryskalam srodkiem owadobojczym. Poskutkowalo. I regularnie zabijac. Wychodza wieczorem.

[ Post via Android ] Obrazek

PostNapisane: 21 mar 2014, o 08:34 

Może to Szubak Smirnova?

PostNapisane: 21 mar 2014, o 10:01 

karteczka88 napisał(a):
Może to Szubak Smirnova?

O właśnie, szubak :-D

PostNapisane: 24 mar 2014, o 19:48 

Cześć,

Właśnie wprowadziłem się do nowego pokoju w starym budynku. Niestety na ścianie jest trochę grzyba (może ok. 2-4% ścian), pokój przez ostatni rok pełni raczej funkcje rupieciarni - niestety nie miałem innego wyboru, traktuję lokal tymczasowo, no ale mimo to trzeba będzie chwilę tam pomieszkać.
Niepokoi mnie to, że znalazłem w łóżku (tylko w łóżku), bardzo małe (ok 2-3 mm) i bardzo twarde, podłużne powiedzmy to kokoniki (poczwarki?). Wszystkie są w kolorze czarnym, niektóre owinięte pajęczynami. Poupychane są w szczelinach łóżka m.in. przy łączeniu drewnianych elementów, ale także pod materiałem który zszywkami przyczepiony jest do drewnianej konstrukcji. Jak się bardzo mocno palcem odciągnie przybity materiał to widać w głębi całe skupiska tych "ziarenek". Bardzo ciężko je stamtąd wysypać.
Odkryłem je gdyż mam bardzo poważny uraz, wręcz strach, przed pluskwami z którymi walczyłem kilka miesięcy i teraz dokładnie oglądam wszelkie zakamarki. Przy czym to co odkryłem pluskwą na pewno nie jest. Nie rusza się, jest bardzo twarde. Jednego kontrolnie przekroiłem, wydawał się lekko brązowawy w środku.

Czy ma ktoś jakiś pomysł?

PostNapisane: 25 mar 2014, o 23:08 

Witam. Czy larwy mrzyków zostawiają po sobie skorupki? Bo znalazlam kilka w sypialni wśród nich jednego owada - na drewnie i w materiale. Spanikowałam, że to pluskwy. Ale teraz na oknie znajduję właśnie podobne owady (jutro w dzień zrobię zdjęcie, potraktowałam go wybielaczem) tylko nie takie duże jak ten dorosły ze zdjęcia, a to z okna to jest właśnie to, co znalazłam wśród skorupek. Łudzę się nadzieją, że to nie pluswy grrrr bo tego to nie widzę szans zlikwidować tyle mam w domu szpar w meblach i ścianach...

PostNapisane: 27 mar 2014, o 17:50 
Moderator

Przecież tego nie da się pomylić. Wpisz nazwy w google grafice.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 451 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia