"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
robalowner
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 07:38

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: robalowner »

Dzięki - rzeczywiście - wygląda na złotooka.
Zaraz gościa prześwietlę
Ziunia
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 18:18

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Ziunia »

Witam, bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co to za robak zamieszkał w moim domu. Cały dzień siedzę z Googlem ale nijak nie potrafię tego zidentyfikować. Robaczki są mikroskopijnie małe, prawie ich nie widać, mnóstwo siedzi ich na parapecie, ścianach i podłodze wokół okien.
Zauważyłam nie same robaczki ale brud jaki powstał pod oknem-pełno małych kropeczek, częściowo romazanych (tak jak czasami drobinki sadzy wpadają przez okno i potem się przejdzie to też się tak rozmazuje, ale plamy z tych robaków nie są takie ciemne, raczej brązowo-zielone)

i688.photobucket.com/albums/vv247/asiaweg/Robaki/DSC_2084_zps150a0a0c.jpg

i688.photobucket.com/albums/vv247/asiaweg/Robaki/DSC_2079_zpsd9e5a091.jpg

i688.photobucket.com/albums/vv247/asiaweg/Robaki/DSC_2063_zps3193c017.jpg

i688.photobucket.com/albums/vv247/asiaweg/Robaki/DSC_2084robal_zps63f9b426.jpg

Mam nadzieję, że zdjęcia będą widoczne (ja ich tutaj nie widzę).

Chciałam jeszcze dodać, że te robaczki z wyraźnie widoczną czerwoną głową są duże( tak około 1mm) natomiast w domu mam jeszcze oprócz tych dużych mnóstwo mniejszych, dużo jaśniejszych. Jak próbowałam robić im zdjęcia w największym zoomie to wyglądały jakby były w czarne kropki. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co to jest a martwię się o dzieci, czy nie zostaną pogryzione. No i wcale nie jest miło mieć takich lokatorów.
betty2
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 19:54

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: betty2 »

Witam. Czy macie może pomysł na to jaki to może być robak? Przeszukałam google i niczego takiego nie znalazłam. Jedyne co mi przypomina to może larwa mola, ale one są białe/żółte, a ten jest bardziej czerwony. Nie widziałam tego w większej ilości, chodził po ścianie w pokoju. Pomoże ktoś?
Załączniki
IMG_20140409_034325.jpg
IMG_20140409_034440.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

Podobne do larwy skorka pospolitego
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
betty2
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 19:54

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: betty2 »

Faktycznie podobny:) Nie sądziłam, że tak ich larwy mogą wyglądać
SzymSzym
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 14:43

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: SzymSzym »

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co to jest. I czy i w jaki sposób wpływa to ludzi?

Wcześniej na końcu (odwłoku) były dwa czułki długości 1mm albo coś takiego, ale że delikatne to łatwo odpadły.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Załączniki
1_5.jpg
1_3.jpg
1_1.jpg
1_2.jpg
Ex2014
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2014, o 10:45

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Ex2014 »

cos moją córke i żone pogryzło na nadgarstkach, pachwinach bable ok 3-4mm wypukle Jak przegladalismy pościel to znaleźliśmy 2 sztuki tego (ale może to przypadkowy lokator, no. mogl wleciec przez okno, mieszkamy koło lasu)

Co to jest, ma 2-3 milimetry, skrzydełka na wesz, pchłe, pluskwę mi to nie wygląda może to nie to nas pogryzło?
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Daphnia
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2014, o 22:00

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Daphnia »

Ja teraz wszedzie widze mrzyki ale Szym i Ex jak dla mnie to wlasnie one chociaz skorupki larwy w az takim zblizeniu nie widzialam. Dorosly owad - ten zuczek chce wyfrunac przez okno. Zywi sie kwiatkami. Larwy nie sa tak fajne. Ich wloski moga uczulac. Wyglada to jak pogryzienie. Zywia sie jedwabiem skora martwymi owadami. W to dorosly sklada jaja. Walcze z nimi juz z miesiac. U mnie rozmnozyly sie w kurzu. W filizankach nieuzywanych dlgo i na zakurzonym przewijaku dla dzieci. Sprzatac myc szorowac prac w 60 stopniach. To to co wyczytalam. Ex na 99% to mrzyk dziewannowy. Szym poszukaj w necie zdjec ja swoje wyzej wstawilam ale slabo widoczne. Wydaje mi sie ze moje sa bardziej przezroczyste i kruche. Expertem nie jestem

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Nie ma co przesadzać. Tak naprawdę to są pewnie w większości mieszkań, zawsze znajdzie się w domu miejsce z kłaczkiem kurzu i paroma okruszkami. Z tym uczulaniem też bym nie przesadzał. Jakby patrzeć po ekstremalnie jednostkowych przykładach to totalnie wszystko może uczulić.
reor
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 14:37

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: reor »

Co to za owad Jest ich bardzo dużo na moim balkonie, wręcz jakaś szarańcza". Trochę przypominają latające mrówki ale są mniejsze i ich tułów i odwłok są inne.
Ex2014
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2014, o 10:45

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Ex2014 »

Daphnia pisze:Ja teraz wszedzie widze mrzyki
hmm, problem w tym ze larw nie znalazłem nigdzie wszystko wyprałem w 60*C, odkurzyłem gryzie nas dalej tak samo w nocy Już nie wiem, co Moze ten Mrzyk to był przypadkowy
bkill
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 18:39

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: bkill »

Witajcie,

Ma ktoś może pomysł co to może być? ostatnio zauważyliśmy takie małe coś chodzące po ścianach, podłodze itd. Jak widać na zdjęciu baardzo małe, czarne, widoczne są czerwone stosunkowo długie czułki, było moment że było ich na prawdę dużo.
Bardzo proszę o pomoc co to może być i jak się tego pozbyć.
Załączniki
zdjęcie 1.JPG
zdjęcie 2.JPG
informacja
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2014, o 22:14

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: informacja »

Jeśli można ja też mam pytanie.
Co to może być i czy gryzie. Znaleziony w łazience.
Z góry dzięki.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość