"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
remekb
Posty: 2
Rejestracja: 8 cze 2014, o 01:17

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: remekb »

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu w domu pojawiły się nieznośne robale. Atakują głównie w nocy - tak, atakują - w nocy wyłażą na żer i kąsają niemiłosiernie. Jestem uczuleniowcem i po każdym takim ukąszeniu mam wielkie bąble. Proszę o pomoc co to za paskudztwo i jak się tego pozbyć. Dzisiaj sprawdziłem, że to to boi się chyba światła, bo jak w nocy mnie ukąsił, to jak go położyłem na stole, to przebierał nóżkami, a jak zaświeciłem w niego latarką, to znieruchomiał. W ciągu dnia są praktycznie niewidoczne, czasami tylko można je dostrzec na ścianach lub suficie. Pliki w załączniku.
Załączniki
robal03.jpg
robal02.jpg
robal01.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

to obrzeżek gołębi albo polski, Argas reflexus lub Argas polonicus, ale raczej gołębi. Czy w okolicy jest strych gdzie są gołębie?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

to kleszcze miękkie, jeśli byłaby możliwość ich schwytania do probówki z alkoholem to je chętnie przyjmę bo zajmuje się kleszczami
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
remekb
Posty: 2
Rejestracja: 8 cze 2014, o 01:17

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: remekb »

Dzięki wielkie. Teraz to nie wiem czy czuć ulgę (że wiem co to jest), czy się nieźle przerazić. Pytanie jak się tych obrzeżków pozbyć?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

najlepiej chemicznymi środkami opryskać wszystkie zakamarki w ścianach najlepiej znaleźć firmę która zajmuje się dezynsekcją/zwalczaniem szkodników
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
zizou1
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2014, o 20:34

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: zizou1 »

Witam!
Przywiozłam do domu małe robaczki zdaje się razem z ziemniakami zimą, najpierw były tylko w piwnicy ale rozlazły się po niej zanim je zauważyłam, a teraz zauważyłam je też na parterze domu. Po poszukiwaniach na różnych forach stwierdzam że są to psotniki, małe białe robaczki, dość szybko biegające, czasem pojawiają się też jasnobrązowe osobniki. Próbowałam zatruć je Raidem, który ma niby działać 4 tygodnie. Może nieco ogranicza on ich liczebność, ale na jakiś tydzień a później spowrotem to samo. Proszę o jakieś bardziej szczegółowe informacje o tym insekcie, a zwłaszcza o jakies konkretne porady - jak się ich pozbyć, bo typowe środki raczej słabo działają. Proszę o pomoc, bo nie wiem juz co robić.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Może postaraj się obniżyć wilgotność.
mnowak
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:32

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: mnowak »

Takie oto owady pojawiły się na parapetach w jednym z pokoi. Na roztocza są chyba za duże, z resztą co niby robiły by na oknie. Na za oknem gołębie zrobiły sobie gniazdo, ale było ono chyba opuszczone od dłuższego czasu i wkoło była masa odchodów. Na ramach okna od wewnątrz były ogromne ilości martwych muszek przypominających owocówki. Możliwe, że to było przyczyną dlatego wszystko zostało uprzątnięte jednak owady zostały. Ich wielkość nie dochodzi do 1mm, nie skaczą, lubią ciepło (najwięcej ich przy routerze). Jak one się nazywają i jak je zwalczać? Będę wdzięczny za pomoc

i1254.photobucket.com/albums/hh612/mnowak2/DSC_0874_zpsb3d59648.jpg

i1254.photobucket.com/albums/hh612/mnowak2/DSC_0917_zpsf89eb763.jpg

i1254.photobucket.com/albums/hh612/mnowak2/DSC_0888_zpscf097511.jpg
mnowak
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2014, o 11:32

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: mnowak »

". ramach okna od ZEWNĄTRZ"
(Nie można edytować?)
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Znowu obrzeżek. Obrzeżki to poważny problem, są gorsze od właściwych kleszczy pod względem konsekwencji ugryzień. Gołębie zniknęły, więc teraz nie pogardzą ludzką krwią
kowal10507
Posty: 1
Rejestracja: 9 lip 2014, o 08:36

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kowal10507 »

Witam mam problem w domu z małymi robaczkami.
Pierwsze moje podejrzenie padło na wołgę zbożową - więc w związku z tym zacząłem sprzątać dom z rzeczy związanych z mąka i innych otwartych opakowań.
Dom potraktowałem muchozolem czego efektem było mnóstwo martwych robaczków.Przez tydzień było z grubsza spokój lecz one znowu wróciły.Tym razem mniejsze tak jakby młode.
Stąd moje pytanie czy to może nie wołek tylko kołatek anobidae bądź inny robaczek ?
Jeśli to coś innego to jak z tym walczyć ?
Dodam że mieszkam na wsi , a dom był niedawno remontowany (połowa domu tj. górna część) kładzenie paneli i nowe meble(meble nówki dostarczone po wysypie robaczków)
Wrzucam parę zdjęć niestety średniej jakości
(wykonane telefonem - zdjęcie tego większego robaczka)
Załączniki
1404890100626.jpg
1404890281425.jpg
1404890128729.jpg
1404890100626.jpg
max84
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2014, o 17:52

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: max84 »

Witam serdecznie,

Jestem nowy na tym forum, a powodem rejestracji jest panika przed robaczkami (jeden z nich) widoczny na zdjęciach poniżej. Ma około 5-7mm praktycznie się nie ruszają przez co prosto można było je zamieść do kosza. Czy są groźne? Jak się ich pozbyć? Znalezione na dnie szafki wokół kosza na śmieci. Póki co nigdzie indziej. Mieszkanie - parter w bloku na skraju lasu - nowe budownictwo - blok ma jakieś 3 lata nie zawilgocony dobrze naświetlony. Bardzo proszę szanownych forumowiczów o poradę, bo naprawde nie wiem co robić.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
kitket
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2014, o 10:38

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kitket »

Pomocy mam plagę w domu! Podejrzewam, że ze słonecznika, kwiatka kupionego w kwiaciarni, ale nie jestem pewien. Wczoraj urodziło mi się dziecko i boję się co to jest za cholerstwo. Jest tego setki, średnio ruchliwe, rozpełzły się po całym pokoju. Co to jest, czy jest groźne i jak się tego pozbyć?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość