"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
kasiula2612
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2014, o 16:52

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kasiula2612 »

Witam,
czy wie ktoś może co to za robak zalęgnął się w ściółce moich świnek morskich? Ściółka to trociny plus siano. Dostają też dużo zieleniny.
Larwy białe, robak ok. 3 mm.
Załączniki
1.jpg
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Może skórnikowaty. W każdym razie raczej nic strasznego. Wysprzątaj jak najdokładniej to powinny zniknąć.
max84
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2014, o 17:52

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: max84 »

Czy nikt mi nie moze pomóc czy zdjęcia są zbyt kiepskie? Mogłby się ktoś odnieść do mojego postu wyżej? Bardzo proszę bo te larwy/robaki mnie przerazaja, a nawet nie wiem z czym mam do czynienia.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Skórnikowate, niegroźne. Jadły te okruszki i kurz wokół kosza.
suprimekai
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: suprimekai »

Witam wszystkich forumowiczów mam nadzieje ze mi pomożecie.
Z dnia na dzień cały mebel i biurko były w małych na 1mm larwach. Są one owłosione i charakterystyczną rzeczą jest to, że potrafią wytwarzać pajęczynę (?) i chodzą po niej.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Chyba 1 cm? Jest bardzo słaba. Wygląda na jakieś gąsienice i to nie moli, a jakichś większych ciem.
suprimekai
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: suprimekai »

nie mogłem zrobić zdjęcia bo wtedy wgl nie łapało ostrości, powiem Ci ze miałem właśnie ćmę ponad 1 dzień myślisz ze to mogą być jej larwy ?
Unfire
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2014, o 15:53

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Unfire »

Witam wszystkich forumowiczów, dzisiaj podczas sprzątania znalazłem u brata za łóżkiem oraz pod biurkiem takie oto żyjątka, niezbyt ruchliwe, jak na nie poświecić to zaczynają uciekać. Pod biurkiem
i w zaginionej skarpecie za łóżkiem.
Dodam jeszcze, że w szufladzie w łóżku znajduje się wełna(taka w motkach), jeszcze jej nie otwierałem, ale wydaje mi się, że owe żyjątko może być larwą mola ubraniowego. Bardzo proszę o pomoc w dokładnej identyfikacji.

Pozdrawiam
Unfire
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2014, o 15:53

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Unfire »

dodaje zdjęcia jeszcze raz, bo coś nie wyszło.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Nic nie widać.
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Pawel24 »

Witam

Po miesięcznej nieobecności wróciłem do domu i coś dziwnego pojawiło się w mojej kuchni. Jakieś dziwne małe robaczki. Wielkości około 1-2mm. Poza tym w rogach szafki w okolicy kosza na śmieci i na lodówce pojawiły się taki jakiś mały pyłek (ich odchody?).

Załączam zdjęcia, są niestety słabej jakości, bo nie mam pod ręką aparatu i robiłem telefonem.

Bardzo proszę o identyfikację i poradę jak się ich szybko pozbyć, bo zwariuję, cały czas mam wrażenie, że coś po mnie włazi .
morfi777
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2014, o 01:34

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: morfi777 »

NA forach pisza ludzie że to mącznik młynarek, ale jeszcze ani razu nie znalazłem go w kuchni gdzie podobno być powinien. Nie szukają jedzenia. Wychodzą w nocy, nie potrafią latać a jedynie podlatywać". łażą po ścianach i sufitach gdzie nie potrafią się utrzymać po czym spadają, lądują na pancerzu i machają tymi odnogami. nie wiem skąd wyłążą. To z tyłka to wyszło mu chyba po tym jak oberwał
classy
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: classy »

Witam. Proszę o pomoc. Od około 2 miesięcy mam w domu takich oto gości:

Mieszkanie jest na poddaszu. Najwięcej jest ich w okolicach okna w kuchni, łażą po suficie, żaluzjach, parapecie, blacie roboczym, zlewie ale też po podłodze. Potrafią latać. Nie jestem pewien czy dostają się przez okno czy zaplęgły się wewnątrz, ale w żadnej szufladzie ani szafce ich nie znalazłem. Gdy szybko wytłukę wszystkie które są w polu widzenia po kilku godzinach znowu jest ich ok. kilkunastu sztuk. Dodam, że w mieszkaniu piętro niżej nie ma ani jednego takiego okazu.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości