"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
stanko
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:08

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: stanko »

1.jpg
stanko
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2014, o 15:08

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: stanko »

Hej.
Wiem ktoś może jak nazywają się robaczki, które zamieściłem wyżej?
Mam tego mnóstwo w szafce z mąką, kaszą, mlekiem w proszku itd.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

Mącznik młynarek
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
muszzka
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2014, o 15:46

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: muszzka »

Witam,
Mieszkam w wynajętym mieszkaniu i co chwila pojawiają się takie insekty. Mają ok. 5mm, słabo oddzieloną głowę od reszty ciała, są ciemno brązowe.
Co to może być i jak to wytępić?
Z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
1.png
aggiesteph
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2014, o 16:51

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: aggiesteph »

Proszę o pomoc w identyfikacji owada i może radę jak sobie z nim poradzić. Jakiś tydzień temu zauważyłam w cukierniczce małe brązowe plamki. W pierwszym momencie myślałam, że to ziarenka kawy mielonej ale niestety się ruszały. Wyrzuciłam cały cukier i do cukierniczki nasypałam cukru z jednorazowych saszetek, które były szczelnie zamknięte. Po dwóch dniach znów pojawiły się w nim robaczki i co ciekawe oblazły również pustą wymytą cukierniczkę, która stałą obok. Nigdzie indziej ich nie widziałam. Robaczki są maleńkie, około 1mm długości. Załączam zdjęcia. Bardzo proszę o pomoc. W zeszłym roku przeżyliśmy koszmar z inwazją moli spożywczych, latem muszek owocówek a teraz to:(
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

kubat2, Znajomy oznaczył jako Oryzaephilus sp.
patd
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2014, o 11:18

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: patd »

muszzka pisze:Witam,
Mieszkam w wynajętym mieszkaniu
Daj znać jak czegoś się dowiesz! Ja tylko wiem, że u mnie zagnieżdżają się w szczelinach drewnianych okien i właśnie przez nie wchodzą do mieszkania.

Przyszły mrozy, trochę uszczelniłam od wewnątrz okna i robaki przestały się pojawiać w mieszkaniu.
Rhaemond
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2014, o 10:29

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Rhaemond »

Witam wszystkich.

Proszę o zidentyfikowanie stworzenia na zdjęciu. Pojawia się ono na ścianach w biurze, w nowo-wyremontowanym budynku.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

To są kleszcze, chyba obrzeżki.
Czy były tam wcześniej gołębie?
Jak tak, to teraz będzie duży problem, bo nie mając gołębi będą atakować ludzi, a przenoszą choroby.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

Jest to najprawdopodobniej obrzeżek gołębi Argas reflexus lub Argas polonicus (obrzeżek polski - ale on głównie występuje jedynie w Krakowie w wieży mariackiej)
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Rhaemond
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2014, o 10:29

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Rhaemond »

Biura stworzono na poddaszu, które wcześniej było nie zagospodarowane - całkiem możliwe, że siedliły się tu gołębie.
Trochę mnie zmartwiliście.
Ale dzięki!
Graven
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2014, o 18:03

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Graven »

Witam wszystkich
Od jakiegos czasu mam pewien problem.
Otóż mieszkam w bloku z prl=owskiej płyty i miedzy podłogą a płytą od okna zagnieździli się mali przyjaciele P.
Małe czarne żuczki". Osobniki, które zabiłem miały wielkość od 3 mm do nawet 1 cm/1,3 cm coś w tym rodzaju. Z miejsca gdzie wychodziły znajdowałem również larwy wielkości 2 cm, czarne u góry z włoskami i białe u spodu, szczęki koloru rdzy.
Teraz jest już ich coraz mniej, a praktycznie wcale. Nie maiłem czego zastosować, więc poszła chemiczna mieszanka kwasu siarkowego i fosforowego w płynie do czyszczenia stali itp.
Dzisiaj po wlaniu wynurzył się malutki osobnik i średniej wielkości oraz larwa. Wszystkie zdechły.
Lecz zastanawiam się czy to coś groźnego w sensie przenoszenia chorób, czy nieszkodliwi lokatorzy na gapę":)
Niestety zdjęć nie posiadam.

Pragnę dodać, że w miejscu gdzie się zagnieździły stały często miski kota mojej lubej, a on lubi trochę bałaganić żarciem.
Więc pewnie to ma związek
Graven
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2014, o 18:03

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Graven »

Właśnie wstaję do pracy. i niestety w tym samym miejscu (tylko miski kota przeniesione w inne miejsce) w kuchni, przy kącie prostym podłogi ze ścianą, widzę jak beztrosko chodzą sobie dwa małe żuczki". Patrzę na szparę miedzy podłogą a ścianą od okna i akurat ich trzeci towarzysz szybko się chowa.
Wiem, że nie dałem zdjęcia i pewnie opis z wymiarami niewiele daje ale proszę nawet o przypuszczenia:), co to faktycznie może być?
Jak wrócę z pracy to postaram się zrobić fotki.
Ach. i sprawa oczywista:P: to jest jedyne miejsce gdzie one występują.

Wczoraj przestudiowałem spore ilości internetu, aby dociec samemu rozwikłania tej zagadki i w sumie byłem bardzo blisko. Lecz jednak patrząc na czarnuchowate i w ogóle chrząszcze to jednak ich larwy wyglądają zupełnie inaczej, niż te które opisałem we wcześniejszym poście.
Chyba, że akurat z tego samego miejsca wychodzą po prostu dwa różne gatunki owadów 0_o
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości