"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Nheero
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2015, o 23:09

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Nheero »

X
Załączniki
DSC_0165.JPG
Patryk78
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2015, o 00:08

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Patryk78 »

Witam.
Mam w domu, w sumie to tylko w jednym pokoju, problem z małymi ciemnymi robaczkami. Małe są jasne prawie białe, im większe tym ciemniejsze z jasnymi plamkami na grzbiecie (tak mi się wydaje). Próbowałem je obejrzeć przez szkło powiększające ale to niewiele dało, mają tak do 1-1.5 mm długości. Łażą po ścianach, meblach i bardzo chętnie ciągną do urządzeń elektronicznych, co chwilę tłukę jakiegoś na monitorze.
Niestety nie mogę zrobić dobrego zdjęcia telefonem bo albo robak wychodzi zbyt mały, albo telefon nie łapie ostrości zbyt blisko.
Dziś rano znalazłem ich całą masę przy oknie, w jednym miejscu miały coś w rodzaju gniazda, w pewnym momencie zaczęło się tam tworzyć coś na wzór kropli z tych robali i pacnęły na parapet, po czym zaczęły się rozbiegać.
Nie wiem, może mój opis jest wystarczający i ktoś skojarzy co to może być. Ja ich pojawienie się wiążę z tym, że u sąsiadów na balkonie zagnieździły się gołębie.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

P.S.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale naprawdę nie mam nic lepszego.
Załączniki
DSC_0388.JPG
DSC_0389.JPG
Tadery
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2015, o 08:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Tadery »

Dzień dobry,

ostatnimi czasy pojawił się u mnie pewien problem - znalazłem w domu małe robaczki. Na pierwszy rzut oka, kiedy spotkałem pierwszego przypominał pająka. Niestety pająkiem nie jest - pytanie brzmi czy jest ? Bardzo proszę o pomoc. Pod koniec kwietnia znalazłem pierwszego, wczoraj (czyli po około tygodniu kolejne dwa) dziś znalazłem 5 żywych i wiele martwych. Najprawdopodobniej odnalazłem ich gniazdo tzn pod w okolicach grzejnika pod oknem było ich najwięcej. Ale skąd wychodzą i skąd się wzięły nie mam pojęcia.

Dość łatwo jest je złapać. Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu tego małego żyjątka (na zdjęciach widać małe skrzydełka) i radę jak się go pozbyć.

Pozdrawiam
DSCF4562.JPG
DSCF4563.JPG
DSCF4564.JPG
Tadery
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2015, o 08:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Tadery »

PS. Choć mają skrzydełka to chyba nie latają (przynajmniej nie widziałem) oraz mają około 1 cm długości.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: karteczka88 »

strzyżak sarni?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Tadery
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2015, o 08:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Tadery »

Dziękuję bardzo, lecz nie jest to chyba strzyżak sarni. Jednak dzięki Twojej odpowiedzi udało mi się dojść co to jest Jest to Kurcinka (Crataerhina pallida)

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Kurcinka
Patryk78
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2015, o 00:08

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Patryk78 »

A wie ktoś może co to może być co ja opisałem?
m1000
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2009, o 14:50

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: m1000 »

Dzień dobry,

Co to jest za robal i jak go wytruć?
lalula67
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2015, o 19:29

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: lalula67 »

Witam! Mam nieproszonych gości czy ktokolwiek mógłby mi pomóc? Nie latają, pojawiają się i w dzień i w nocy. Są malutkie - 1, max 2mm. Bardzo Was proszę o pomoc bo już wariuje przez nie

Załączniki
IMG_20150514_202352.jpg
IMG_20150514_202322.jpg
pytampoz
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2015, o 20:37

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: pytampoz »

Witam serdecznie, mam prośbę o rozpoznanie robaczków na załączonych zdjęciach. Zalęgły się u mamy w domu, bardzo często widzi je na ścianach i parapetach, ostatnio zdarzyło jej się nawet podnieść kołdrę i znaleźć jedną paskudę na łóżku. Brdzo proszę o pomoc, nie znam osoby która miałaby większy porządek w domu i mama już nie ma siły na te robaczki. Przepraszam za jakość zdjęć, takie dostałam

Z góry pięknie dziękuję
Załączniki
robaczek2.jpg
robaczek1.jpg
Kaspartos
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2015, o 08:04

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Kaspartos »

IMG_20150516_084706.jpg
Co to jest? Znalazłem wczoraj 3 i dzisiaj już 3
Bory
Posty: 1
Rejestracja: 4 cze 2015, o 08:51

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Bory »

Witam,

Od kilku tygodni spotykam w domu takie zwierzaki:

Dowiedziałem się już że to kurcinka, ale niepokoi mnie info z wikipedii o bolesnym kąsaniu ludzi
Poradźcie proszę jak to wytępić zanim pożre kogoś z domowników.

Pozdrawiam
yuna
Posty: 1
Rejestracja: 5 cze 2015, o 12:07

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: yuna »

Cześć,

Pomóżcie proszę rozpoznać insekta na załączonych zdjęciach. Mają ok. 4mm długości.
Wczoraj pojawiły się nagle w moim mieszkaniu - a co najdziwniejsze, jak je widzę to ciągle leżą na plecach (ale żyją bo machają nóżkami).

Z góry dzięki
IMG_4045x.jpg
IMG_4044x.jpg
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość