"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Awatar użytkownika
anialek36
Posty: 3
Rejestracja: 8 lip 2015, o 22:03

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: anialek36 »

Witam:) Nowa jestem, potrzebują pilnej pomocy! Ktoś może mi powiedzieć co to za lokator pojawił się w moim mieszkaniu i jak się go pozbyć.? Wieczorem jest tego czegoś więcej, pojawia się w toalecie, ale i na ścianach, podłodze w pokoju, czasem na podłodze w kuchni. Jak to cholerstwo wytępić, dodam, że mam dwie kotki, wiec wytępienie czymś nie szkodliwym dla zwierząt domowych i ludzi oczywiście. Z góry ogromne dzięki:)
Przepraszam za jakość zdjęć, ale próbowałam zrobić je telefonem, są to małe czarne robaki.
vil
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2015, o 21:43

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: vil »

Witam
Prosiłabym o oznaczenie tego robaka. Cały czas nie daje mi spokoju bo widuje je w domu
Załączniki
1.jpg
qazwsx321
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2015, o 09:20

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: qazwsx321 »

Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć co za stworzenie żyje ze mną w pokoju? (zdjęcie poniżej).
To coś ma jakieś 1-2 mm, nie lata, biega dosyć szybko jak na swoje rozmiary. Zauważyłem to na biurku na którym stoi tylko komputer (najwięcej) i w szafce z książkami (pojedynczy osobnik).
Przepraszam za jakość zdjęcia, ale lepszego aparatu niż ten w telefonie nie posiadam.
Załączniki
1.jpg
kokodyn
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2015, o 16:37

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kokodyn »

Dzień Dobry
Od ubiegłego czwartku znajduje na sobie takie oto osobniki, jak na zdjęciu w liczbie kilka kilkanaście dziennie. Mają małe skrzydełka i poruszają bardzo szybko głównie chodząc. Używałem na to szamponu na wszy ale nie zadziałał. Nie gryzą.
Wszystkie swoje rzeczy uprałem, dodam że jakieś 3 tygodnie temu jechałem śmieciarką na stopa, a potem zamieszkałem w studenckim akademiku gdzie natknąłem się także na mrówki.
Czy ktoś wie co to jest i jak można się tego pozbyć?

Zdjęcia lepszej jakości niestety nie mam.
Załączniki
Robaczki
Robaczki
lola29
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2015, o 23:13

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: lola29 »

Witam wszystkich,

od kilkunastu dni na mojej lampie pojawia się robactwo, są to zawsze te same owady. Każdego dnia traktowałam je sprayem przeciw owadom, wybijałam je, jednak z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Zaglądałam do środka lampy, nie ma tam skupiska, ani gniazda. Zawsze pojawiają się wieczorem, kiedy zapalam lampę. Jestem zrozpaczona, nie wiem co to za owady, nie wiem, czy nie są groźne, a przy okazji cały czas skaczą po lampie, co słychać, i jest to irytujący odgłos.

Są czarne, mają delikatnie podłużny kształt, ich nogi delikatnie rozchodzą się na boki, mają 6 nóg, skrzydełka i mają około 0.7mm długości.
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Keti »

Czy to czasem nie komarnicekojarzy mi się z opisu.wpisz w google i napisz czy mam racje. Bez zdjecia to można tylko strzelaćAle te owady ewidentnie lecą do swiatła, miej dla nich litość xd na pewno nie są groźne
lola29
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2015, o 23:13

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: lola29 »

nie, nie, tamte są mniejsze i mają krótsze nogi, przeszukałam internet i najbardziej mi przypominają ale też naczytałam się, że karaluchy nie lecą do światła, lubią wilgotne i ciemne miejsca, a te wręcz lgną do zapalonej lampy
yahooo8
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2015, o 11:47

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: yahooo8 »

Witam serdecznie, dziś w kuchni w okolicy herbat pojawiło się pełno takich robaczków, mieliśmy tam herbaty zioła do picia itp. Gdzieś to pewnie się zalęgło, najgorsze, że trochę ich wylazło na resztę kuchni.
Co to jest i jak się pozbyć. Oczywiście wszystkie zioła herbaty poszły do kosza.
To są małe kilku milimetrowe brązowe robaczki.
Załączniki
1.jpg
jakajak
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2015, o 12:09

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: jakajak »

Witam,
co to za robak? Od kilku dni pojawiają się w domu
yahooo8
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2015, o 11:47

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: yahooo8 »

Te moje robaczki, zauważyłem, że latają, w większości chodzą ale niektóre troche latają. Zaczynam się denerwować bo kuchnia wysprzątana ale trzeba jeszcze raz, źródłem chyba były herbaty zioła itp bo tam ich dużo było. Cały dzień cicho było a na wieczór wyłażą.
Załączniki
2.jpg
kurokocchi1
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:53

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kurokocchi1 »

Witam. Mam problem z czarnymi małymi robakami mają mniej więcej 2 mm wielkości i czy mógłby ktoś mnie oświecić czym one są?
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Keti »

trochę mi się kojarzy po kształcie z jakimś ryjkowcem ale zdjęcie jest tak słabe że nie jestem w stanie powiedzieć co to może przyleciał do światła albo gdzieś w domu się rozmnożyły i teraz wyłażą ? Ale nie wyglądają na jakieś szkodnikispróbuj zrobić wyraźniejsze zdjęcie.
emdzej93
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2015, o 13:01

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: emdzej93 »

Witam serdecznie, co to za owad, jakaś odmiana konika polnego? znalazłem go pod łóżkiem.
Załączniki
1.jpg
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości