"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Szkliwiony »

kokodyn, to mogą być owady z rzędu wciornastków (Thysanoptera) - uciążliwe stworzenia, które pojawiają się często całą chmarą. Można je spotkać również na trudnych powierzchniach, jak ekrany LCD. Potocznie nazywane kreskami, przecinkami.
kinga31tata
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2015, o 09:52

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kinga31tata »

prosze o zidentyfikowanie tego osobnika
Załączniki
WP_20150803_001.jpg
kurokocchi1
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2015, o 23:53

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kurokocchi1 »

Udało mi się zrobić wyraźniejsze zdjecie więc czy mógłby ktoś go dla mnie zidetyfikować?
jonalta
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2015, o 11:19

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: jonalta »

Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji jaja, które znalazłam w szafce z ubraniami małego dziecka.
Na zdjęciach jajo już w wersji rozgniecionej. Miało kolor perłowy, średnica ok. 2 mm.
W trakcie rozgniatania usłyszałam charakterystyczne pyknięcie.
W środku siedział jakiś czarny robak, miał na oko 1-1,5 mm. Nie wiem czy był martwy.
Pomóżcie!
Załączniki
20150810_123452.jpg
20150810_120501.jpg
20150810_085513.jpg
20150810_085431.jpg
Hyzia
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2015, o 10:04

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Hyzia »

Witam!
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego żyjątka. Chodziło to to po wypranej pościeli wiszącej na balkonie. Miało ok. 2 mm, poruszało się szybko. Był środek dnia, mocne słońce. Bardzo się boję, że to może być postać larwalna pluskwy. Help!
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Keti »

Podobne do gryzka.sprawdz w googlu.
olenka1310
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2015, o 07:36

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: olenka1310 »

Witam . wczoraj w pokoju znalazłam 2 skupiska robaczków w pokoju mojej córci . zlikwidowałam je , dzisiaj wstaje a te robaczki są wszędzie . w sypialni , korytarzu salonie kuchni . nie gryzą , chodzą po podłodze . są podłużne brązowe, wydaje mi się że nie gryzą . Powiedzcie mi jak je zlikwidować i co to w ogóle jest:( W domu mam 2 latke , za miesiąc rodzę maluszka . jak wytępić to robactwo ? robaki chodziły tez po zabawkach córci jak je zdezynfekować ?
olenka1310
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2015, o 07:36

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: olenka1310 »

chciałabym dodać zdjęcie ale nie wiem jak
marrite
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2015, o 18:18

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: marrite »

witam,
zidentyfikowałam u siebie w domu robaka - przeglądając forum dowiedziałam sie że to prawdopodobnie skórnik, ale nie wiem jaki rodzaj dokładnie.
prosze o info - czy jest on szkodliwy, skąd w zasadzie sie bierze i najważniejsze jak sie go pozbyć.
skornik był znajdowany :
- sypialni za panelami i na panelach koło dywanu
- w łazience na płytkach na podłodze oraz w wannie (utopiony )
- w kuchni w szafie z ubraniami, na ścianie oraz w szafce z jedzeniem - maki, kasze, sól itp.

poniżej zdjęcia. pilnie prosze o jakieś info bo chce to jak najszybciej usunąć !
dzięki i pozdrawiam
Załączniki
skornik 2.jpg
skornik 1.jpg
guminho
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 18:12

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: guminho »

Witam spotkałem dwa takie robaki w swoim mieszkaniu(w odstępie tygodnia) jednego w kuchni drugiego w szafce naszej małej córeczki 4 tygodniowej (obydwa w ciągu dni, zastanawiam się czy wniosłem z dworu razem z owocami czy to coś domowego. Zaznaczam że wynajmuje mieszkanie od 8 miesięcy, i w tym mieszkaniu tak raz na dwa tygodnie pojawia się prusak. Czy to może być ajkaś jego forma rozwojowa czy to zupełnie coś innego. Proszę o szybką pomoc, bo zastanawiam się nad zmianą mieszkania. Pozakładałem wszędzie moskitiery w oknach, a w kratkach wentylacyjnych siatki, oprócz tego wszystkie odpływy zamykam korkami i nic nie pomaga raz na tydzień dwa pojawia się lokator.
Załączniki
DSC_0142.JPG
DSC_0144.JPG
pole123
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2008, o 23:47

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: pole123 »

Drodzy biolodzy
Zwracam się do Was z ogromną prośbą o identyfikację robaczka,którego spotkałem w pokoju hotelowym w Turcji.
Poniżej zamieszczam jego zdjęcie.
Załączniki
IMG_0141.JPG
momomumu
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 16:14

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: momomumu »

Witam!
Znalazłem takie coś"w łóżku, jestem troche pogryziony. Mam małe czerwony plamki. Co to może być?
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz.
Załączniki
20150918_155851[1].jpg
marrite
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2015, o 18:18

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: marrite »

Czy ktos może pomoc

Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości