"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
encoremj
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2016, o 11:27

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: encoremj »

Witam. Duzy problem.
Ok 30 tych owadow dziennie mam w domu - nie mam pojecia skad Idzie oszalec. Twarde pancerze, latajace.
1. Czy ktos moze pomoc zidentyfikowac?
Dzieki z gory, pozdrawiam
Agunia
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2016, o 13:32

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Agunia »

Dzień dobry wszystkim
Nie ukrywam, że zarejestrowałam się specjalnie, żeby poznać imię tego słodziaka.
Mam szczerą nadzieję, że nie jest szkodnikiem i będzie mógł żyć sobie spokojnie razem z nami.
Jest maleńki (4 mm?), ciemny, przypomina motyla. Nie ucieka, większość czasu spędza siedząc bez ruchu w jednym miejscu. Na początku był jeden w kuchni, potem widziałam tam jeszcze jednego plus jednego w łazience. Jak już musi, to lata, ale na małe dystanse - ot, przeleci na sąsiednią płytkę i dalej siedzi. Przy naszym pierwszym spotkaniu przypadkiem usiadł na mnie i chyba nawet się nie zorientował. Rusza się tak mało, że do tej pory nie przykuł uwagi kota, a pojawił się już prę miesięcy temu - całkiem niezły sposób na przetrwanie.

Mam nadzieję, że ktoś go rozpozna. Pozdrawiam.
Załączniki
slodziak.jpg
joanndg44
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2016, o 14:17

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: joanndg44 »

pio91 pisze:U mnie rybiki są od zawsze, czasem je widuję. Nigdy nie występowały w dużych ilościach. Lubią na nie polować koty.
To tak jak u mnie. I dzieci wołają: o, rybka!
monikaleiden
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2016, o 22:05

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: monikaleiden »

Witam,
niestety musze dolaczyc sie do dyskusji.

Od kilku dni gryzie nas cos, czego jeszcze nie udalo nam sie zobaczyc. Ugzyzienia sa malutkie i prawie plaskie (wygladaja jak malutkie krostki) ale dosc mocno swedza.
Wprowadzilismy sie do tego mieszkania ok 5 miesiecy temu, ale wyremontowalismy dopiero tylko jedno pietro. Jest to jednopietrowa masonetka na 4 pietrze. Nie mamy strychu ani zwierzat domowych poza dwiema nimfami (papuzki).
Te ugryzienia zbiegly sie z tym, ze wylozylsimy jedna sciane w salonie drewnem (ok dwa dni pozniej sie zaczlelo).
Okolo 2 miesiecy temu zamieszkaly na naszym balkonie golebie, ktorych jeszcze nie przegonilismy. Wlasnie odchowaly 3 miot mlodych.
Po powrocie z wakacji (pod koniec sierpnia), znalezlismy niezliczona ilosc malenkich, prawie mikroskopijnych w 2 duzych doniczkach z roslinami. Te robaczki byly na calej podlodze w salonie. Po dokladnym okdurzeniu nie widzielismy ich wiecej na podlodze, ale nie mozemy ich wytepic z kwiatkow.
Ugryzienia zdazaja sie tak w salonie ( gdzie sa te doniczki i surowe drewno na scianie) jak i w sypialni. Sypialnia jest pietro wyzej. W pokoju obok jest balkon z golebiami. Nasze papuzki mieszkaja w pokoju obok.
Jestemygryzieni glownie w nocy, ale w ciagu dnia rowniez. Nie znalelismy sladow odchodow, martwych owadow ani kropek krwi na poscieli. Ugryzien jest sporo. Sa raczej daleko od siebie, glownie na nogach ale takze w innych czesciach ciala ( torso i rece).
Ma ktos pomysl co takiego moze nas terroryzowac?
Z gory dziekuje za pomoc
(
reaven
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2016, o 21:01

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: reaven »

Witam,
ostatnio robiąc porządki znalazłem dziwne larwy. Nie jestem w stanie określić co to. Znalezione zostały na dywanie pod komputerem, a więc w miejscu bardzo ciepłym, ciemnym i zakurzonym. Nigdzie indziej w mieszkaniu ich nie ma.
Są bardzo małe, z wyglądu podobne trochę do larw mącznika tylko, że nie mają odnóży.
Większość ze znalezisk to wylinki, więc skubańce rosną albo się w coś przepoczwarzyły.
Swoją drogą to jakiś czas temu w mieszkaniu znajdowałem malutkie brązowe żuczki, więc może ma to jakiś związek.

Nie daje mi spokoju ta kwestia. Nie wiem skąd się wzięły ani co żarły. Resztek jedzenia na pewno żadnych tam nie było. Może jest ktoś w stanie pomóc?
Załączniki
robaki.jpg
firegirl
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2016, o 18:41

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: firegirl »

[at] przypomina mi to trochę wylinkę którą znalazłam

Przy sprzątaniu za łóżkiem znalazłam taką larwę:
robak-1.jpg
oprócz tego w środku łóżka znalazłam wylinkę:
robak-2.jpg
No i dziś na łóżku zabiłam takiego robaczka:
robak-3.jpg
Po przeszukaniu forum, doszłam do tego, że może być to szubak smirnowa

Ma ktoś inne pomysły? Czy wszystkie 3 postacie dotyczą jednego osobnika?
reaven
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2016, o 21:01

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: reaven »

Dokładnie takie same żuczki znajdowałem. To chyba będzie to.
MagdaMal
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2016, o 22:20

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: MagdaMal »

Dzień dobry,
bardzo proszę o pomoc w identyfikacji nowych lokatorów w domu. Owady wydają się dość przyjazne, nie gryzą, głównie chodzą po ścianach i podłodze.
Wciskają się w zakamarki (np obudowa telefonu). Wydaje się, że jest im u mnie dobrze, bo jest ich coraz więcej. Jak się je rozgniecie, to słychać trzask. Nie latają.
Mieszkanie było niedawno wybudowane i zastanawiam się, czy nie mam zbyt dużej wilgoci.
IMG_1092.JPG
IMG_1092.JPG
Załączam zdjęcia:
Załączniki
IMG_1088.JPG
Wiktor76w
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2016, o 10:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Wiktor76w »

nieprzyjemne te owady napewno są
MagdaMal
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2016, o 22:20

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: MagdaMal »

Może same w sobie nie są bardzo nieprzyjemne (mają jakieś 1-2mm), ale wygląda to jak zmasowany atak i trochę nie wiem jak im zasugerować zmianę lokum
robb_30
Posty: 3
Rejestracja: 2 sty 2017, o 16:57

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: robb_30 »

Witam,
Czy ktoś pomoże mi rozpoznać tego robaka?
Pojawił się najprawdopodobniej z choinką świąteczną
Załączniki
IMG_20170102_173528.jpg
kevadiel
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2017, o 18:28

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kevadiel »

Witam, od tygodnia zauważyłem, że pojawiają sie u mnie robaki. Póki co jest to tylko 1 dziennie, nie ma ich w kuchni i łazience, sa w salonie (1 raz pojawił sie w sypialni na scianie). Robak ma kolor ciemnobrązowy, długośc 4 mm, szerokość 2 mm. Czy ktoś wie co to może być? Jak się tego pozbyć? Mam 3 miesięczne
shymchack
Posty: 1
Rejestracja: 6 sty 2017, o 10:15

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: shymchack »

Witam,

Dzisiaj znalazłem na podłodze w domu robaczka. Nie wiem czy ma to związek, ale szedł od strony świeżo kupionego i złożonego kilka dni temu drewnianego łóżeczka dla dziecka. Raczej przypuszczam zbieg okoliczności, bo za duży chyba na mieszkającego w drewnie, ale w razie czego zaznaczyłem ten fakt.
Załączniki
larwa.jpg
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości