rosiczki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Grimgor
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 12:57

Re: rosiczki

Post autor: Grimgor »

Witam jestem posiadaczem rosiczki i mam parę pytań
Moja rosiczka ma 1 miesiąc i uschłymi 2 liście czy to coś poważnego.
Stosuje kwaśną glębe przywiezioną z lasu
Na podstawku cały czas jest woda destylowana
Okno na którym stoi to Północne średnia temperatura na nim to +18 stopni celcjusza.
Rosiczke mam przykrytą butelkom od musztardy aby utrzymać wilgotność.
Robięcoś źle jak tak to co proszę o porady

Pozdrawiam
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: rosiczki

Post autor: Jakusz »

Nie przykrywaj butelką (tym bardziej butelkom"), bo może i jest tam duża wilgotność, ale nie ma wymiany gazowej - niedługo roślina Ci zmarnieje, zjedzą ją grzyby lub bakterie.
Grimgor
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 12:57

Re: rosiczki

Post autor: Grimgor »

witam właśnie opiekuje się sadzonką rosiczki i mam pytanie czy to normalne że łodyga na której są czułki jest cieńka jak wstążka czy potem zrobi się grubsza
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: rosiczki

Post autor: pio91 »

Grimgor pisze:witam właśnie opiekuje się sadzonką rosiczki i mam pytanie czy to normalne że łodyga na której są czułki jest cieńka jak wstążka czy potem zrobi się grubsza
Szerokość liścia ("łodygi z czułkami") zależy od gatunku rosiczki. Niektóre mają liście podłużne a inne okrągłe lub w pośrednich kształtach.
a_1
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2010, o 14:08

Re: rosiczki

Post autor: a_1 »

Witam. Hoduję rosiczki od ok. 3 miesięcy. Po wykiełkowaniu czyli od ok. 2 m-cy, moje rosiczki są bardzo niewielkich rozmiarów mają zaledwie kilka mm oraz posiadają po 2-3 niewielkie listki. Czy to normalne ? Czy po takim czasie nie powinny być troszkę większe ? Do podlewania używam wody demineralizowanej. Gatunki jakie hoduję to drosera capensis alba i red.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: rosiczki

Post autor: szama »

Rosiczki wymagają dużych ilości światła, jesień i zima nie są najlepszymi porami na rozpoczynanie hodowli. Jeśli dożyją wiosny to wtedy powinny ruszyć z kopyta.
artysta1001
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 10:42

Re: rosiczki

Post autor: artysta1001 »

szama pisze:Rosiczki wymagają dużych ilości światła, jesień i zima nie są najlepszymi porami na rozpoczynanie hodowli. Jeśli dożyją wiosny to wtedy powinny ruszyć z kopyta.
Tak dokładnie, bardzie ważne jest światło. Mi tego troche zabrakło i rok temu dałem z tym ciała /
ksieciunio
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2011, o 13:59

Re: rosiczki

Post autor: ksieciunio »

muszę moją dziś przełożyć w lepsze miejsce bo chyba ma jednak troszkę za ciemno.
dzięki za cenne rady:)
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: rosiczki

Post autor: zoo_ »

Takie pytanie odnośnie wody, jeżeli roślinom owadożernym można podawać tylko destylowaną wodę, to skąd one ją czerpią na wolności?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: rosiczki

Post autor: Jakusz »

Woda kranowa, to nie deszczówka. Jest przeważnie twarda i ma wysokie pH. Najlepsza woda to destylowana - tyle. Deszczówka miejska jest kiepskim pomysłem. Ponadto, rośliny w naturze rosną w specyficznym środowisku, gdzie skład wody regulowany jest przez całe podłoże tj. torf na którym rosną.
rudzik90
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2012, o 11:16

drosera lantau island

Post autor: rudzik90 »

witam czy ktos wie kiedy najlepiej wysiewac ta drosere?
chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: rosiczki

Post autor: chemistry123 »

Co stanie się z rosiczkami gdy będziemy je nawozić azotem. Tak się właśnie zastanawiam bo czy mogą zaprzestać bycia wtedy mięsożernymi gdybyśmy je odizolowali od owadów?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: rosiczki

Post autor: Trzyszcz »

Zdechną.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości