Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
swiecunia
Posty: 59
Rejestracja: 4 cze 2011, o 13:02

Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: swiecunia »

Hej
Czy ktoś mógłby mi napisać jak wyglądał w zeszłym roku jego rozkład zajęć - orientacyjnie o której się zaczynały i kończyły, ile godzin trwały, czy był jakiś dzień wolny? Będę bardzo wdzięczna.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: randomlogin »

Probuje sobie wyobrazic jak na lekarskim na latach klinicznych mozna miec jakis dzien wolny. Moze mi tej wyobrazni po prostu brakuje.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: David »

To sobie wyobraź, że (co prawda niewielu grupom ale jednak), się da, zwłaszcza że system blokowy wchodzi u nas bardzo późno.
lykorz
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: randomlogin »

No widzisz. Mowilem, ze moze brakuje mi wyobrazni. Nie wyobrazalem sobie klinik bez blokow po prostu. (Znaczy niby wiedzialem, ze Lublin ma takie odchyly, ale pomysl jest tak absurdalny, ze juz udalo mi sie o tym zapomniec.)
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: David »

Niekoniecznie absurdalny- ma to swoje wady ale i zalety. Nie ma nic gorszego niż blok z nielubianego przedmiotu- odbija się to później na wiedzy. Łatwiej się zmusić do nauki czegoś raz w tygodniu niż dzień w dzień przez x dni/tygodni. No ale to też zależy od kliniki i tego jak egzekwują wiedzę.

Ale wróćmy do tematu.
lykorz
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: Dudek »

randomlogin pisze:Probuje sobie wyobrazic jak na lekarskim na latach klinicznych mozna miec jakis dzien wolny. Moze mi tej wyobrazni po prostu brakuje.
Na 6 roku - 11 semestr, miałem 3 tygodnie wolnego ciągiem. Plus jakieś pojedyncze semestry. To było życie jak w Madrycie
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: randomlogin »

3 tygodnie to i ja potrafilem miec wolnego jak mi sie nie chcialo na zajecia wstac. Ale to nie to samo, co regularnie jakis wolny dzien w tygodniu.
swiecunia
Posty: 59
Rejestracja: 4 cze 2011, o 13:02

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: swiecunia »

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi Czy mógłby jeszcze ktoś napisać w jakich godzinach są kliniki w systemie lubelskim i blokowym? Tak jak na 4 roku - 8-12, czy coś się zmienia?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: Dudek »

A to ja mówię o pełnie legitnym wolnym ustawowym . Kliniki są rano - bo kto by pracował wieczorami .
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: mousse »

Dudek pisze:A to ja mówię o pełnie legitnym wolnym ustawowym . Kliniki są rano - bo kto by pracował wieczorami .
a to na 5 -tym roku nie jest tak, że codziennie najpierw są kliniki poranne, potem jeszcze kliniki popołudniowe? (nie wspominając o diagnostyce, immunologii, etc., gdzieś pomiędzy?)
Awatar użytkownika
paolina_radom
Posty: 24
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 23:36

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: paolina_radom »

Witam, czy ktoś udzieliłby mi info jak wygląda egzamin z radio ? Każda katedra osobny układa czy jakoś wspólnie piszemy ? I jak mniej więcej wygląda radio na Staszica ?
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: senninha »

Każda katedra układa swój egzamin. Z tego co wiem, na Staszica była ustna zerówka, którą prawie wszyscy zdali, co z tymi, którzy oblali - nie wiem.
natrix
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2015, o 17:04

Re: Rozkład zajęć na V roku lekarskiego.

Post autor: natrix »

Gdzie odbywają się te zajęcia:
  • anatomia chirurgiczna i radiologiczna
  • anestezjologia w II Klinice Anestezjologii (seminarium i ćwiczenia) - czy na tym oddziale na Staszica (na parterze), przez który przechodzi się na chirurgię?
  • hematologia (sem. i ćw.)
  • medycyna nuklearna (sem. i ćw.) - czy w tym oddzielnym budynku z tyłu SPSK 4?
  • medycyna ratunkowa i katastrof (sem. i ćw.) - czy na Staszica na oddziale Kliniki Chirurgii Urazowej i Medycyny Ratunkowej (2 piętro, nad interną A)?
  • seminaria z endokrynologii i ortopedii (sale sem I 3 SPSK4 i sem I 2 SPSK4) - czy to są te sale niedaleko auli U?
Czy jakieś zajęcia (zwłaszcza seminaria) są w nietypowych miejscach, które trudno przewidzieć i lepiej wiedzieć o nich wcześniej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości