Gender czy genderyzm...

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Rozszerzający się genderyzm...

Post autor: Keti »

Mi tam gender nie przeszkadza jeśli nie zmienia się to w modę/ sposób na życie/ sposób na podkreślenie oryginalności. słowem jeśli to nie jest sztuczne.
Genekama7
Posty: 4
Rejestracja: 3 sie 2015, o 21:31

Re: Rozszerzający się genderyzm...

Post autor: Genekama7 »

"Aha, dziecku nie można powiedzieć, że jest chłopakiem, tylko czekać, aż on sam się zdecyduje, w której płci się lepiej czuje.

Ciekaw jestem, jaki będzie tego koniec, oraz czy ta zaraza przyjdzie do Polski.

Czekam na wypowiedzi.[/quote]"

Z całym szacunkiem, ale dla mnie to jest już trochę chore. Ludzie jakoś w XIX wieku żyli normalnie i żaden mężczyzna nie czuł się kobietą i na odwrót. Nie chce tutaj obrażać transseksualistów, jednak to naprawdę nie jest normalne dokąd zmierza ten świat. Ale jeszcze mniejsza o to, że ludzie zmieniają płeć itp. Chodzi mi właśnie o to, co na górze zacytowałam. Zgadzam się w 100%. Nie wyobrażam sobie urodzić dziecka i czekać, aż będzie umieć mówić i spytać się:
- Kochanie, chcesz być chłopcem czy dziewczynką?
- Mamusiu, dziewczynką"
-"To będziesz miała na imię Ania i nie przejmuj się tym, że masz pyrtusia. Jak będziesz starsza to odetniemy"
Nie wiem dokąd ten świat zmierza. Dla mnie to naprawde nie jest normalne.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Rozszerzający się genderyzm...

Post autor: AnnaWP »

Chyba nie wiesz co mówisz.
Od zawsze istniały takie osoby.
I od zawsze ludzie dowartościowywali się, demonizując dowolny drobiazg. Kiedyś kobiety na rowerze, albo w spodniach, wcześniej osoby innej rasy, albo innej wiary - za herezję można było być skazanym na śmierć, jak najbardziej znany polski przykład - Łyszczyński.
No i od zawsze biadali, że świat się kończy, że moralność pada, że jeżeli popuści się wariatom lub zwyrodnialcom, to nasz porządek świata runie. I nigdy nie runął.

Powodzenia w życiu, dla mnie pewne postawy też są nienormalne. Ale akurat nie transseksualista.
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2013, o 08:48

Re: Rozszerzający się genderyzm...

Post autor: Prometeusz »

To ugryzę temat od takiej strony:
- Czy prostytutki, mimo bycia nielegalnymi, nie występują przy naszych drogach?
- Czy nielegalne używki w związku z tym że są nielegalne postanowiły zniknąć z młodzieżowych imprez?
- Czy osoby marzące o zmianie płci, mimo, że nie ma odpowiednich regulacji prawnych przestają mieć swoje marzenia?
- Czy brak małżeństw homo sprawia, że ludzie jednej płci nie mieszkają razem?
itp, itd.
Poddanie dyskusji społecznej zjawisk istniejących od zawsze (również w utraconym raju XIX w.) nie powoduje, że one z dnia na dzień przybierają na sile. Po prostu zdajemy sobie sprawe ze stanu faktycznego zaczynamy się nim zajmować - takie jest moje zdanie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości