Rozszerzenie z matmy od zera w rok

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: elkon »

Hej, za rok matura, a ja wymyśliłam sobie zdawanie matmy na poziomie rozszerzonym. Zanabyłam sobie 1 i 2 klasę Operonu rozszerzenia, ale chciałabym wiedzieć co polecacie
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: Lektom »

elkon, ja od czwartej klasy SP do trzeciej liceum , nieprzerwanie korzystałem z matematyki z plusem GWO P
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: Przemeqq »

elkon, trochę głupi pomysł, samo dobre przygotowanie do bio i chem pochłania masę czasu, nie wspominając jeszcze o zrobieniu jakiegoś miliona zadań na matmę.
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: pieczara07 »

Będzie ciężko. Nie wiem czy to mozliwe,aby dobrze przygotować się z matmy od zera w rok, moim zdaniem potrzeba dobrych paru lat.
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: elkon »

no w sensie, że rozszerzenie od zera -)
z chemią mam zupełny luz, napisanie matury będzie formalnością sądzę, a do biologii jeszcze na sto procent nie wiem, czy podejdę. we wrześniu wpiszę ją w deklaracje. a co wyjdzie to zobaczymy
z podstawą nie mam zupełnego problemu, próbne pisze na około 94%
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: Lektom »

elkon, nie kozacz tak z tą chemią:] bo ostatnio co roku ta zaskakuje:] ja też liczyłem na 90%< a wycisnąłem 83%.
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: elkon »

mam 6 z chemii, piszę konkursy i od ponad roku z każdego arkusza wyciągamgt90%. jasne, że w domu z papierosem i kawą to trochę inaczej, ale co do chemii jestem pewna
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: pieczara07 »

elkon, Ja podstawową rok temu napisałam na 88, a z rozszerzenia pewnie 10% bym nie miała. To są zupełnie inne typy zadań. Moja przyjaciółka jest świetna z matmy już od podstawówki, od dziecka różne zagadki matematyczne, sudoku i inne.

Ze starych matur to należało miec z chemii +90, teraz matura z chemii zmierza w innym kierunku.
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: elkon »

no stare arkusze to w ogóle
ale teraz jest dużo różnych próbnych matur typu forumowa chemicalforum, witowskiego, zamkoru. wszystkie te pisane pod obecne wymagania matury z chemii poza tym konkursy uczą właśnie takiego myślenia, jakie jest teraz wymagane, więc akurat z chemią problemu raczej mieć nie będę. a że nie przepadam za biologią to chcę spróbować z matmą
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: pieczara07 »

elkon, Ale po co Ci matma potrzebna?
Awatar użytkownika
elkon
Posty: 81
Rejestracja: 15 lis 2010, o 20:47

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: elkon »

może międzywydziałowe, może WAT, może farmacja, może chemia , ja nie mam pojęcia.
"nie pytaj mnie o jutro to za tysiąc lat
ykyk
Posty: 7
Rejestracja: 9 lip 2012, o 00:02

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: ykyk »

Pare lat potrzebne jest na olimpiady, i to nie przesadzajmy. Matma rozszerzona potrzebna jest chociażby na dwie uczelnie na medycyne. Sam zdecydowałem się w tym roku i poszło bardzo ok, ułatwi mi to dostanie na studia. Polecam Pazdro- fantastyczne książki, zarówno matma jak i chemia. Nie mogę do tej pory wyjść z podziwu, że na chemie z pazdro trafiłem parę miesięcy przed maturą, te podręczniki jak na poziom maturalny są genialne. Wracając do matmy- spójrz na maturę, nie m a tam kompletnie ani jednego zadania które wymaga od Ciebie jakiejś większej kreatywności- mówie o rozszerzeniu. Póki co może Ci się tak wydawać, bo nie przeczytałaś o wzorach Vieta itp. itd. Kup jeszcze zbiory Kiełbasy i sobie poćwicz. Ale dla mnie zawsze podstawą jest podręcznik. Jak się wciągniesz to możesz sobie poczytać jakieś tematy ekstra, których nie ma już na maturze a są w podręczniku Pazdro:) Są to ciekawe rzeczy na które starczy Ci czasu. W ogóle różnica między podstawą a rozszerzeniem nie jest zbyt duża szczerze powiedziawszy:)
Aha i jak wpiszesz już rozszerzenie do deklaracji to nie czuj się onieśmielona znajomymi z matematycznych profili którzy wywalą gały bo Ty śmiesz się próbować nadrobić to na co oni HAROWALI 2 poprzednie lata! Tacy ludzie już są:)
A poza tym- od zera? Chyba nie, jak umiesz na podstawe to doucz się dodatkowych tematów i tyle.
Powodzenia:)
risotto
Posty: 112
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 08:43

Re: rozszerzenie z matmy od zera w rok

Post autor: risotto »

ja jestem w klasie mat-fiz i polecam serię podręczników i zbiorów wydawnictwa pazdro zakres pod. i rozsz. świetne podręczniki wszystko wytłumaczony w sposób prosty i umożliwiający płynne przechodzenie do kolejnych zagadnień . po zrobieniu tego materiału możesz przystąpić do matury rozsz. i liczyć na naprawdę dobry wynik
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości