rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: anusia1994 »

Hej
w związku z tym że od następnego roku niektóre uczelnie medyczne wprowadzają matematykę rozszerzoną proponuje wspólną naukę do tego przedmiotu. Ja zamierzam nauczyć się matematyki w 1 rok. Jestem rocznik 94. Może znajdzie się ktoś chętny do wspólnej nauki? wszelkie zadania problemowe możemy wrzucać w tym wątku i sobie pomagać
stechiometria
Posty: 204
Rejestracja: 2 sie 2013, o 15:13

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: stechiometria »

Uczysz sie sama czy chodzisz na korepetycje? ja zdaje w 2015, tez nie mam roz w szkole.

anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: anusia1994 »

Sama sie zamierzam uczyć. Z podstawy miałam 94% wiec jakieś szanse na rozszerzenie mam

stechiometria
Posty: 204
Rejestracja: 2 sie 2013, o 15:13

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: stechiometria »

Tez glownie rozwiazuje zadania sama, w tym roku chodzilam po godz w tyg na korki, w przyszlym planuje dwie. Ale praktycznie jest to samodzielna nauka z internetem korzystam z kielbasy i nowego pazdro, czasem operon , a ty?

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Nitrogenium32 »

Witaj, anusia1994! ]

Ja uczę się sam bodaj od około grudnia. ] Na początku, do kwietnia, na takiej zasadzie, że przerabiam z rozszerzenia wszystko po kolei, co mam w podręczniku (mimo że tylko na podstawie w szkole, mamy podręcznik do podstawy i rozszerzenia). Wtedy jeszcze równolegle robiłem do tych rozszerzonych treści zadania, ale od początku kwietnia obrałem inną drogę nauki. Otóż - teoria i praktyka. Założyłem sobie zeszyt, gdzie mam notatki z teorii, aby mieć wszystko w jednym miejscu i nie szukać różnych rzeczy w różnych książkach.

W pierwszym zeszycie mam logikę, zbiory, działania na liczbach, rachunek wektorowy oraz wszystko o funkcjach. Jak skończyłem zeszyt, to zabrałem się za rozwiązywanie zadań. Stary zbiór zadań z Pazdro mi wystarcza, jak na razie. (ewentualnie w III klasie kupię sobie jakiś zbiór do nowej matury)

W niedzielę założyłem drugi zeszyt, gdzie (w bardzo szybkim tempie) przerobiłem planimetrię, stereometrię, przekształcenia geometryczne oraz omijane dotąd resztki geometrii analitycznej. Lada chwila kończę kombinatorykę i zabieram się za rachunek prawdopodobieństwa z elementami statystyki matematycznej.gt

W tym tygodniu planuję skończyć z teorią, a potem się zabieram za inne rzeczy, relatywnie ważniejsze od matematyki. ]
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: anusia1994 »

Widzę Nitrogenium32 że już masz jakąś wiedzę rozszerzoną. ja zaczynam od zera. W tym roku poprawiałam maturę, ale chciałabym na WUM a tam korzystniejsza będzie matematyka rozszerzona Może polecisz mi od jakiego działu zacząć żeby to jakoś samemu ogarnąć? zaczęłam się wczoraj uczyc i zaczęłam od wzorów vietea . wiem że to może dziwny temat żeby zacząć naukę, ale wydało mi się to najprostsze. większość pisze , żeby zacząć od logiki, nie wydaje mi się żeby to był ważny temat, ale nie wiem . może niech ktoś bardziej doświdczony się wypowie
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Nitrogenium32 »

anusia1994, to może ja, jako że jestem w tym trochę bardziej doświadczony, się wypowiem. ]

Ja robiłem wszystko w takiej kolejności:
1. Elementy logiki i teorii zbiorów.
2. Rachunek wektorowy.
3. Wstęp do funkcji i przekształcenia.
4. Funkcje elementarne [wszystkie oprócz ciągów].
5. Podstawy analizy matematycznej [ciągi, granica i ciągłość funkcji, pochodne i całki].
6. Planimetria.
7. Stereometria.
8. Przekształcenia geometryczne.
9. Geometria analityczna.
10. Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa. (jeszcze w tym siedzę)
11. Elementy statystyki matematycznej. (jeszcze przede mną)

Uważam, że kolejność podobna do tej mojej jest O.K. Punkt 2 możesz wrzucić do 9. W zasadzie to punkty 1 i 3-5, 2 i 6-9, 10-11 to trzy zupełnie różne światy. ]
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Girion »

Rób po kolei wg zbioru zadań. I odpuść zadania z logiki, tylko poczytaj ten dział. Zacznij od potęg, pierwiastków, wartości bezwzględnej. Ja też piszę od zera, zacząłem niedawno w sumie.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: anusia1994 »

A Ty Girion będziesz pisać mature po raz pierwszy, czy poprawiasz?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: annusza »

Wozry Vieta to świetny temat na poczatek, do tego warto przerobić całą funkcję kwadratową bardzo dokładnie, bo przewija się potem w zasadzie we wszystkich działach. Później liczby rzeczywiste, moduły, funkcje, ciągi, trygonometria, wszystkie działy geometrii. Prawdopodobieństwo proponuję na koniec, logika jest w zasadzie taka sama jak na podstawie, statystyką to już w ogóle nie warto sobie głowy zawracać.

anusia 1994, Girion, zdajecie z matematyki jeszcze naszą nową maturę czy już z nową podstawą? jak to w końcu jest?
Nitrogenium32 pisze: 5. Podstawy analizy matematycznej [ciągi, granica i ciągłość funkcji, pochodne i całki].
To wszystko macie w wymaganiach maturalnych? U nas z wymienionych obowiązywały tylko ciągi .
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Nitrogenium32 »

annusza pisze:
Nitrogenium32 pisze: 5. Podstawy analizy matematycznej [ciągi, granica i ciągłość funkcji, pochodne i całki].
To wszystko macie w wymaganiach maturalnych? U nas z wymienionych obowiązywały tylko ciągi .
Nie. ] Tylko ciągi, granica ciągu, szereg geometryczny, granica i ciągłość funkcji oraz podstawowa wiedza o pochodnych. Całki zrobiłem przy okazji, bo mi się w fizyce przydadzą. D
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: Girion »

anusia1994, piszę po raz pierwszy, od zera, bez korków. Tylko internet. Jest wiele zbiorów z rozwiązaniami, można spytać no forumie.
annusza, ja dzwoniłem do OKE Poznań i pani powiedziała, że wg nowej. Natomiast dyrektor w szkole mi powiedział, żeby poczekać do września, wtedy będzie komunikat, ale zaznaczył, że istnieje niebezpieczeństwo (WTF?!), że będę zdawał nową maturę.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: rozszerzona matematyka MEDYCYNA wspólna nauka

Post autor: anusia1994 »

weźcie mnie nawet nie straszcie że będę pisać wg nowej podstawy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość