Scapula Auerea i Superhelisa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Medycyna Lwów »

mogą brać
rkgreen
Posty: 59
Rejestracja: 24 sie 2012, o 19:38

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: rkgreen »

Cześć! Cześć! Odkopuję wątek.

Chciałem się dowiedzieć czy dysponuje ktoś testami z poprzednich edycji Scapuli? Lub jakimikolwiek innymi i chciałby się nimi podzielić?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Piotrr »

szkoda czasu, nerwów i snu
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Smile_Forever »

rkgreen, ciężko Ci będzie zdobyć takie testy, w zeszłym roku nam ich nie dawali do domu na finale, musieliśmy je oddać zaraz po napisaniu. Ale jeśli chcesz zająć jakieś konkretne miejsce, to ucz się z Bochenka, trochę historii medycyny trzeba znać i dość szczegółowe struktury anatomiczne pod szpilki", nawet były zdjęcia radiologiczne wszelkiej maści
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Argentum »

Białystok nadal nie startuje?

Kurde, taki ciekawy temat, ja go przeczytałem od deski do deski i prawie nadal nic nie wiem.d
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Alra »

W Superhelisie nie słyszałam, żeby można było startować (chociaż osoby, które chciałyby jeszcze bardziej zgłębiać biochemię pewnie dałoby się policzyć na palcach jednej ręki, więc. )
W Scapuli jak najbardziej można brać udział - nominowane są osoby o najwyższej sumie punktów za kolokwia.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Argentum »

Alra pisze:W Superhelisie nie słyszałam, żeby można było startować (chociaż osoby, które chciałyby jeszcze bardziej zgłębiać biochemię pewnie dałoby się policzyć na palcach jednej ręki, więc. )
W Scapuli jak najbardziej można brać udział - nominowane są osoby o najwyższej sumie punktów za kolokwia.
A to Białystok jeden!

Cholera, a ja chcę tam iść. Okej, okej - biochemia to na pewno jest macocha, ja bym się w ten konkurs nie pchał, jednak samo to,że uczelnia ma w pupie konkurs, który pozostałe uczelnie respektują, niepokoi mnie.
raveno
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2014, o 20:22

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: raveno »

Argentum pisze:
Alra pisze: Cholera, a ja chcę tam iść. Okej, okej - biochemia to na pewno jest macocha, ja bym się w ten konkurs nie pchał, jednak samo to,że uczelnia ma w pupie konkurs, który pozostałe uczelnie respektują, niepokoi mnie.
Nie przywiązuj do tego wagi, w ogólnej ocenie uczelni nie ma to żadnego znaczenia.
Abstrahuję od tego, że te konkursy nie sprawdzają niczego innego jak umiejętności nauczenia się odpowiednio bochenka lub harpera na pamięć czyli wzorem laureata jest sawant .
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Argentum »

raveno pisze:
Argentum pisze:
Alra pisze: Cholera, a ja chcę tam iść. Okej, okej - biochemia to na pewno jest macocha, ja bym się w ten konkurs nie pchał, jednak samo to,że uczelnia ma w pupie konkurs, który pozostałe uczelnie respektują, niepokoi mnie.
Nie przywiązuj do tego wagi, w ogólnej ocenie uczelni nie ma to żadnego znaczenia.
Abstrahuję od tego, że te konkursy nie sprawdzają niczego innego jak umiejętności nauczenia się odpowiednio bochenka lub harpera na pamięć czyli wzorem laureata jest sawant .
Może masz i rację, ale trochę to kiepsko świadczy o uczelni, nie sądzisz?:) Tak naprawdę, dla mnie to nieważne, że to nieważne . Ważne, że inne uczelnie biorą w tym udział, a Białystok nie.d Znaczenia edukacyjnego nie ma, ale jakiś niesmak jest!
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Alra »

raveno, tak to zacytowałeś, jakby to moja wypowiedź była D.

A mi tam to nie przeszkadza i pewnie co najmniej 95% innych studentów też nie. Na dzień dzisiejszy uważam, że Białystok jest naprawdę spoko i nie chciałabym zmienić tej uczelni na żadną inną.
Poza tym poszczególne zakłady/katedry uczące konkretnych przedmiotów są dosyć hm, autonomiczne, nie jest tak jak w szkole, że dyrektor decyduje, nauczyciele się bez dyskusji podporządkowują. Więc nie oceniałabym całej uczelni przez pryzmat niechęci zakładu biochemii do tego konkursu.
raveno
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2014, o 20:22

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: raveno »

Alra pisze:raveno, tak to zacytowałeś, jakby to moja wypowiedź była D.
Sorry, przypadek.
Argentum pisze: Może masz i rację, ale trochę to kiepsko świadczy o uczelni, nie sądzisz?:)
Nie wiem z jakich względów katedra nie wyraża chęci uczestnictwa, ale sądzę że są to pozaedukacyjne kwestie.

O uczelni to nie świadczy ani dobrze, ani źle, WUM zajmuje zwykle wysokie pozycje w takich konkursach, ale świadczy to wyłącznie o zdolnych studentach jakich tenże przyciąga, a już na pewno nie o ogólnym poziomie nauczania, wierz mi.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Argentum »

I tak idę do Białegostoku. Ale mnie to po prostu nieco zaintrygowało.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Scapula Auerea i Superhelisa

Post autor: Alra »

Argentum, w takim razie może będziesz miał okazję osobiście zapytać pana prof dlaczego tak jest .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości