Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Pati

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Pati »

Witam!
Guru moja wypowiedz jest skierowana do Ciebie!
Wyobraz sobie, ze jestem w duzej mierze odpowiedzialna za zbieranie podpisow pod petycja Schronisko.
Zadziwiaja mnie Twoje wypowiedzi. Mowisz zbierzmy sily i dzialajmy w jednej konkretne LUDZKIEJ sprawie. Tylko dlaczego akurat w ludzkiej? To, ze Ty nie masz serca do zwierzat i uwazasz je za istoty gorsze od ludzi to jest Twoja sprawa. Ja natomiast mam duzo wiecej serca do zwierzat niz do ludzi. I co mi radzisz? Zajac sie ludzkimi sprawami jezeli serce mowi mi inaczej? Zyj i daj zyc innym to jest moje zyciowe motto. Teraz te slowa kieruje do Ciebie. Zyj - zajmuj sie swoimi sprawami, zorganizuj jedna duza akcje, mozesz nawet na skale swiatowa w sprawie ludzkiej i daj zyc innym i niech oni zbieraj podpisy pod tymi swoimi malymi petycjami. A propos wierz mi ,ze petycje daja i to bardzo duzo.
A Tobie proponuje zamiast tak szalenczo atakowac ludzi kochajacych zwierzeta, rusz tylek sprzed komputera i zorganizuj jakas akcje na rzecz LUDZI! Powodzonka
Pati

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Pati »

Jeszcze jedno !
Gdzies tam obilo mi sie o uszy, ze w cywilizowanym panstwie zwierzeta sa usypiane po 1-2 miesiacach. Hmmmm ciekwa teoria. Czy ja moglabym wiedziec w jakim panstwie tak jest?Bo znajac dobrze temat nie znam takiego państwa, ale moze moja wiedza jest niepelna
bagatha

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: bagatha »

Jak widać- łatwiej mówić niŻ robić, a do tego jeszcze latwiej oceniać innych.

Mam jednak prosbe do Was wszystkich: przestancie naskakiwac na siebie bo to nie ma sensu. Lepiej chyba powrocic do tematu tego postu.
Jesli ktos nie jest zainteresowany pomoca dla zwierzat napewno znajdzie dla siebie inny temat na tej stronie. W sprawach osobistych uwag wobec siebie proponuje korzystać z innych mozliwosci wspolczesnego swiata.
Serdeczne pozdrowienia
Gość

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Gość »

Pati pisze: Czy ja moglabym wiedziec w jakim panstwie tak jest?Bo znajac dobrze temat nie znam takiego państwa
Pati tak jest w USA, Wielkiej Brytanii i Francji, moŻliwe Że inne kraje teŻ tak robią (Chiny ale tam inaczej regulują liczbe kotów i psów)
piotrek76

usypianie psów

Post autor: piotrek76 »

"Według najnowszego raportu głównego lekarza weterynarii w schroniskach zabija się co roku ok. 12 proc. psów i 24 proc. kotów. A są schroniska - np. w Suwałkach - gdzie usypia się połowę zwierząt. Z kolei z raportu Fundacji pod Psim Aniołem wynika, Że są to dane niepełne, poniewaŻ wiele wyłapywanych przez gminnych hycli psów i ginie bez wieści i nie trafia schronisk. za Rzeczpospolitą
Gość

usypianie psów

Post autor: Gość »

Go&#x15B&#x107 pisze:Czy ja moglabym wiedziec w jakim panstwie tak jest?Bo znajac dobrze temat nie znam takiego państwa
Pati jak się nie znasz to nie pisz głupot, a jak się znasz to napisz na jakiej podstawie uwaŻasz Że jest inaczej (jesteś weterynarzem?)

W USA jeŻeli pies nie trafi doadopcji jest usypiany (nie ma jakiegoś wyznaczonego czasu, wszystko zaleŻy od stanu, schroniska. W USA działaja nawet specjalistyczne firmy zajmujące się usypianiem psów (szczegółnie bezdomnych, złapanych na ulicy a nie posiadających identyfikatora)

W Wielkiej Brytanii obowiązuje prawo do uśpienia psa miesiąc po tym jak trafił do schroniska a nie znalazł nowego właściciela(i tak robią).

W Niemczech zwierzęta są chronione konstytucją. Nikt nie usypia psów.

W Holandii uspypia się tylko w ściśle określonych przypadkach (choroba, agresja).

W Belgii po 45 dniach pobytu w schroniksu psa się usypia.


UwaŻam, Że nie znasz tematu, tylko się wymądrzasz!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

Pati pisze: Ja natomiast mam duzo wiecej serca do zwierzat niz do ludzi
szczerze mowiac az brakuje mi slow zeby odpowiedziec na to zdanie. a nie chcialbym cie obrazic wiec nic nie napisze, bo twoja mysli jest totalniym absurdem. Zreszta caly twoj post jest totalnym absurdem, jakims wybrykiem umysłowym.
Pati pisze:rusz tylek sprzed komputera i zorganizuj jakas akcje na rzecz LUDZI!
Pati, a my sie znamy? skad wysuwasz teorie(rownie absurdalna co poprzednia czesc twojej wypowiedzi) ze ja tylko siedze przed komputerem i pisze komentarze? skad wiesz kim jestem i czym sie zajmuje? nie wypisuj bredni zebym cos zrobil jesli nie wiesz czy np. tym sie w zyciu nie zajmuje!
bagatha pisze:Jak widać- łatwiej mówić niż robić, a do tego jeszcze latwiej oceniać innych.
i znow ten sam tekst, znow znalazla sie bystra pani biolog ktora zrobila moj portret psychologiczny, i stwierdzila ze tylko mowie zamiast robic.?! ludzie, opamietajcie sie!

a co do pytania Pati, to sie okazuje ze twoja wiedza jest bardzo niepelna. co udowodnili ci moi poprzednicy.
Pati

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Pati »

Ufff!
Jestem osoba dosc zajetą by komentować te brednie. Baghata ma racje szkoda czasu.
Guru skoro masz tak duzo szacunku dla LUDZI to powinienes rowniez szanowac ich roznorodnosc, poglady, a przede wszystkim pamietaj, ze kazdy z nas jest inny i nie wszyscy na tym swiecie beda tacy jak ty i nie wszyscy beda myslec jak ty bo gdybysmy wszyscy byli tacy sami swiat bylby nie do wytrzymania.Fantastycznie, ze dzialasz na rzecz ludzi ja osobiscie szanuje kazda dzialalnosc i aktywnosc, ktora przynosi korzysc innym czy to sa zwierzeta czy ludzie.Akurat ja zajmuje sie zwierzetami i rowniez w tym kierunku sie ksztalce.I bede cale swoje zycie dzialala na rzecz zwierzat ich ochrony nawet kosztem ludzi, przykro mi bardzo jesli sa ludzie ktorzy nie szanuja zwierza bo swiadczy to jak wciaz ubogie jest nasze czlowieczenstwo.
a co do schronisk. powiem tyle w Angli pracowalam w schronisku i pierwsze slysze zeby tam zwierze nie adoptowane bylo usypiane to jakis absurd.W usa oczywiscie w roznych stanach jest roznie ale wiem ze problem bezdomnych zwierzat jest rozwiazywany poprzes przytuliska dla zwierzat. U nas w schronisku jesli pies lub inne zwierze nie jest bardzo stare lub smiertelnie chore i poranione to bedzie sobie zylo az dozyje poznej starosci. Pamietajcie, ze do schronisk trafiaja zwierzeta agresywne, zabierane z ulicy, czesto sa tak chore, ze nie mozna im pomoc. Wlasciciele najczesciej oddaja zwierze bo tez maja jakis problem i stad w statystykach jest tak duzy odsetek eutanazji.
pozdrawiam

i jeszcze skonczcie ten temat i zjmijcie sie czyms pozytecznym
kto chce niech sie podpisuje kto nie niech tego nie robi a wszystkim tym ktorzy to uczynili bardzo dziekuje w imieniu podopiecznych schroniska
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

schroniska

Post autor: przyrodnik »

Zostań psu bratem!
W ten piątek (18.11.2005) o godz. 12 w galerii Hermanns przy ul. Kordeckiego 5 w Krakowie rozpoczyna się akcjaZostań psu bratem". W jej ramach rusza wielki Psi Targ. Wszystkie wpływy przeznaczone zostaną dla czworonogów w schroniskach.

Na Psim Targu będzie można kupić rzeczy osobliwe, bo przyniesione przez ofiarodawców, a i podarować, by kupił ktoś inny. Może to być pierścionek, filiżanka, świecznik - coś wyjątkowego. Akcja różni się od poprzednich. Nie zmusza do przygarnięcia zwierzaka, lecz chce ułatwić mu przeżycie zimy. Co jest potrzebne bezdomnym psiakom? Kołdry, koce, ręczniki, miski czy puszki z karmą. Targ potrwa do niedzieli.
z gazeta.pl
Pati

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Pati »

Zostań psu bratem!

Podczas tej akcji beda zbierane podpisy pod petycja Schronisko Dla Bezdomnych Zwierzat we Wroclawiu!
Wszystkich krakowskich milosnikow zwierzat prosze o podpisywanie sie!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Guru »

Pati pisze:przykro mi bardzo jesli sa ludzie ktorzy nie szanuja zwierza bo swiadczy to jak wciaz ubogie jest nasze czlowieczenstwo.
no prosze zaczela sie analiza naszego spoleczenstwa na podstawie jednostki ktora ma poglady niezgodne z twoimi, ja bym mogl swtierdzic ze nasze spoleczenstwo jest ubogie przez osoby ktore stawiaja zwierzeta przed ludzmi! moze ktos dzis ogladal program na Tvn style o naturalnych futrach, w studiu byla ekolozka z rownie absurdalnymi teoriami . polecam powtorki. i zastanowienie sie nad tym wszystkim.
Kaska
Posty: 31
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: Kaska »

przyrodnik pisze:W ten piątek (18.11.2005) o godz. 12 w galerii Hermanns przy ul. Kordeckiego 5 w Krakowie rozpoczyna się akcjaZostań psu bratem". W jej ramach rusza wielki Psi Targ.
Był ktoś? Ja nie miałam okazji (brak czasu).
SZamanka

Re: Schronisko dla zwierząt we Wrocławiu - petycja

Post autor: SZamanka »

Guru-wedlug mnie to Ty przedstawiasz obraz totalnego zacofania
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości