Soja

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Soja

Post autor: malgosi35 »

jaskółka czyniąca wiosnę, czyli to z czym ja dobijam się już kilka lat

Narody spożywające soję w dużych ilościach nigdy nie spożywają jej w takiej formie jak my tylko po przefermentowaniu, czy innym przetworzeniu.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Soja

Post autor: zoo_ »

W nadmiarze szkodzi wszystko w zasadzie.
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Soja

Post autor: Szkliwiony »

Dokładnie, w nadmiarze szkodzi wszystko jak określił mój przedmówca. Soja robi to w dosyć nieładnie wyglądający sposób (przynajmniej u mężczyzn). Soja jest oczywiście świetnym niskokalorycznym źródłem białka roślinnego. Wykorzystuje się ją co ciekawe w specyfikach białkowych dla kulturystów. Jednak nadmiar soi może powodować okropną ginekomastię (bez stanika może się nie obejść). Widziałem kiedyś artykuł właśnie o kulturystach, w którym to grupa siłaczy uwielbiała spożywać przetwory sojowe: śniadanie-mleko sojowe, obiad-kotlety sojowe, kolacja-odżywka sojowa i to w dużych ilościach przez parę lat. Prócz dużych bicepsów urosły im kobiece piersi, kiszka.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości