Sorbitol

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Nusman
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2011, o 21:58

Sorbitol

Post autor: Nusman »

Witam, mam pytanie dotyczące sorbitolu, męczy mnie zagwostka czemu sorbitol jest używany jako słodzik dla diabetyków i nie powoduje przy tym żadnej szkody (z tego co wyczytałem przedawkowanie może prowadzić do biegunki) a z kolei sorbitol produkowany przez organizm przy hiperglikemii może prowadzić do ślepoty (uszkodzenie nerwu wzrokowego)

Dziekuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Sorbitol

Post autor: choinka_91 »

Przedawkowanie długotrwałe moze prowadzić do wielu szkód jak martwica okręznicy, niedokrwienne zapalenie okręznicy powstawanie wrzodów oraz znaczną utratę wagi.Nadmiar sorbitolu powoduje uszkodzenie kom.Schwanna, oraz komórki neurogleju naczyniówki i soczewki w oku.Jako ze sorbitol jest formą zredukowaną glukozy to przy hiperglikemii na pewno wytwarza sie go więcej, a jesli stan zwiekszonej produkcji utrzymuje sie dlugo to być moze dochodzi do degeneracji opon mózgowych otaczających NC II, które sa zbudowane z neurogleju.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości