Spadek zainteresowania stomatologią

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Amani »

Po stomie jak zrobisz doktorat to otrzymujesz tytuł dr nauk medycznych po medycynie po doktoracie też doktor nauk medycznych.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: randomlogin »

To zalezy z czego zrobisz doktorat. Tu nie ma do konca przelozenia kierunek tytul przy doktoracie. Po pielegniarstwie tez bedzie dr n. med., po zdrowiu publicznym tak samo, na dobra sprawe po biologii tez mozna. I tak dalej.
Znam lekarza, ktory jest dr n. hist., kto zabroni - a z tego co wiem (nie pytalem w sumie) historii nie konczyl.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: lith »

pewnie dr n. histologicznych -.-
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: randomlogin »

W ogole naklamalem, to jest n. hum. (w zakresie historii). No w kazdym razie uczyl historii medycyny i cos takiego opowiadal, jak mowilem nie weryfikowalem.
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Smoła »

Kaamil pisze: samo podeście do przedmiotów ogólnolekarskich na stomatologii jak widziałem po kolegach było olewcze na maksa, więc ja się nie dziwię. .
Podejście studentów, jak i wykładowców. Widziałem kiedyś pytania z egzaminów na dentystyce, w porównaniu do naszych egzaminów (na kierunku lekarskim) są po prostu banalne.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: dmnunited »

Smoła niedługo bedziesz miał tak duże ego, że sie do przeglądarki nie zamieścisz

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Medycyna Lwów »

Smo&#x142a pisze:
Kaamil pisze: samo podeście do przedmiotów ogólnolekarskich na stomatologii jak widziałem po kolegach było olewcze na maksa, więc ja się nie dziwię. .
Podejście studentów, jak i wykładowców. Widziałem kiedyś pytania z egzaminów na dentystyce, w porównaniu do naszych egzaminów (na kierunku lekarskim) są po prostu banalne.
mają mniejszy zakres więc są prostsze, mnie to nie dziwi. Mi bardziej chodzi o to by znali tą część ogólnej medycyny, która ich bardzo dotyka czyli wspomniane leki p/zakrzepowe, leki w stanach nagłych, IZW itd.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: PrzebiegłyJeż »

dmnunited pisze:Smoła niedługo bedziesz miał tak duże ego, że sie do przeglądarki nie zamieścisz

Ciekawy temat Panowie. Po 5 stronach nadal do niczego nie doszliście, tylko tak dalej ! Miło się czyta
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Agher »

Problem jest taki, że system tego nie weryfikuje, przedmioty ogólnolekarskie są olewane zarówno przez nauczycieli jak i przez studentów. Niby jak dentysta jest dobry, to i sam doczyta potrzebną mu wiedzę, ale to jednak jest rzadkość, bo nikogo to później nie obchodzi i potem dochodzi do sytuacji o jakich pisał Kamil. Do tego dentyści szybko zapominają po studiach, że powinni jednak wiedzieć coś więcej niż tylko wspomniane wyżej z przekąsem a umialbys przeprowadzic ekstrakcje np. 16 z korzeniem np. blizszym, zawinietym jak haczyki". Wtedy wychodzą jeszcze ciekawsze kwiatki, jak np. lekarz dentysta przeprowadzał skomplikowane leczenie zębów przez okres czasu ~ 2 lat, a w jamie ustnej rósł sobie wesoło nowotwór, spokojnie, powoli, przez nikogo nie niepokojony. Stomatologia to nie tylko zęby z korzeniami zawiniętymi jak haczyki.".

Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Padre Morf »

Do tego dentyści szybko zapominają po studiach, że powinni jednak wiedzieć coś więcej niż tylko wspomniane wyżej z przekąsem a umialbys przeprowadzic ekstrakcje np. 16 z korzeniem np. blizszym, zawinietym jak haczyki".
Cóż - będą musieli sobie przypomnieć, bo pacjenci są coraz bardziej roszczeniowi Sytuacje poszedł do dentysty i dostał udaru wcale nie są takie rzadkie, stąd zresztą dyskusje. Gdyby pacjent zechciał pozwać takiego doktora to niestety opowieści o tym, że potrafi wykonać trudną ekstrakcję mu nie pomogą ] Pacjentów przyjmujących antykoagulanty jest coraz więcej, są coraz młodsi, więc problem będzie narastał.

Antybiotyki też wypadałoby znać, wytyczne dotyczące profilaktyki IZW takoż - nie ma tego dużo można się nauczyć.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: dmnunited »

Agher pisze:Problem jest taki, że system tego nie weryfikuje, przedmioty ogólnolekarskie są olewane zarówno przez nauczycieli jak i przez studentów. Niby jak dentysta jest dobry, to i sam doczyta potrzebną mu wiedzę, ale to jednak jest rzadkość, bo nikogo to później nie obchodzi i potem dochodzi do sytuacji o jakich pisał Kamil. Do tego dentyści szybko zapominają po studiach, że powinni jednak wiedzieć coś więcej niż tylko wspomniane wyżej z przekąsem a umialbys przeprowadzic ekstrakcje np. 16 z korzeniem np. blizszym, zawinietym jak haczyki". Wtedy wychodzą jeszcze ciekawsze kwiatki, jak np. lekarz dentysta przeprowadzał skomplikowane leczenie zębów przez okres czasu ~ 2 lat, a w jamie ustnej rósł sobie wesoło nowotwór, spokojnie, powoli, przez nikogo nie niepokojony. Stomatologia to nie tylko zęby z korzeniami zawiniętymi jak haczyki.".


Doskonale o tym wiem, toteż uważam, ze na stomie powinno sie naprawde mocno klasc nacisk na wiedze ogolnolekarska. Myslicie, ze jest szansa na poprawe tej sytuacji?

Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: Padre Morf »

dmnunited, biorąc pod uwagę, że 5 letni program skomasowano w czterech latach raczej nie liczyłbym na poprawę w tym względzie.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Spadek zainteresowania stomatologią

Post autor: dmnunited »

A czy jest mozliwosc uczeszczania jako sluchacz wybiorczo na zajecia lekarakiego bedac na lek-dencie w celu poszerzenia horyzontow dot. wiedzy ogolno-medycznej? Jesli tak, to jakie zajecia wybrac, na jakie klasc nacisk?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości