Sport a studia medyczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cornysylwia
Posty: 55
Rejestracja: 26 sie 2007, o 22:05

Sport a studia medyczne

Post autor: cornysylwia »

Jak myślicie da się pogodzić te studia i wyczynowe trenowanie sportu (w moim przypadku lekkoatletyki)? Czy nawet liceum da się z tym pogodzić? Znacie takie osoby co godziły to i to?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: Andzia »

Jak to wyczynowe? Ja uczę się w liceum i gram w drużynie piłki siatkowej, chociaż zrezygnowałam z lekkiej. Jeżeli jesteś ambitna, da się pogodzić. Mam dużo więcej zajęć poza szkołą, także tych edukacyjnych, jednak nie miałam większego problemu z uzyskaniem dobrej średniej (5.0). Kwestia podejścia i wyznaczenia sobie jakichś celów.
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: doktor »

Jasne ze sie da.
Sa przeciez na studiach AZS-y. Mozna tam cwiczyc i sie doskonalic.
No a jak poswiecisz duza czesc czasu na rozwój sportowy to zawsze mozna wziąc urlop dziekanski.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: scarlett89 »

Znam przypadek Oli Stasiełuk z Płońska - zawsze była w pierwszej 10tce najlepszych sprinterek w Polsce a teraz będzie na 2. roku studiów Warszawskiej AM:) Również z mojego miasta są liczne takie przypadki - chociaż moją mieścine zamieszkuje mniej niż 30 tys. ludzi =) Więc głowa do góry i rób swoje Cornysylwia:* Ja tak samo trenuję lekkoatletykę, osiągam niezłe wyniki w nauce (średnia ponad 5) - a i chciałabym studiować na AM. Więc jak widzisz jest nas więcej i nie jesteś osamotniona :) Powodzenia!
PS. Co trenujesz? Jaki dystans, a może coś technicznego?
cornysylwia
Posty: 55
Rejestracja: 26 sie 2007, o 22:05

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: cornysylwia »

Trenuję skok w dal (5,04m na razie ale jeszcze młodziczka ) A Ty Scarlett89 co trenujesz?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2007, o 10:59 przez cornysylwia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: Andzia »

cornysylwia pisze:5,04m
Dobry wynik, jak na Twój wiek. Gratuluję.
cornysylwia
Posty: 55
Rejestracja: 26 sie 2007, o 22:05

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: cornysylwia »

Dzięki Mam nadzieje, że we wrześniu poprawię, bo Mistrzostwa Polski są.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: scarlett89 »

Ja trenuję 400m i jestem w klasie maturalnej jużD wynik masz dobry jak na młodziczkę - bardzo obiecujący! W jakim jestes klubie? I gdzie będziesz miała makroregion?
Znawca
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 11:33

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: Znawca »

Wierz mi da się pogodzić sport wyczynowy i studiowanie medycyny.Ja osobiście trenuję wyczynowo łyżwiarstwo figurowe i studiuje na kierunku lekarskim.
Jedno i drugie wymaga poświęcenia,ale daję sobie rade.
A możesz mi wierzyć łyżwiarstwo figurowe niestety wymaga więcej treningów niż lekkoatletyka.Więc głowa do góry napewno dasz sobie rade.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: Andzia »

Znawca pisze:A możesz mi wierzyć łyżwiarstwo figurowe niestety wymaga więcej treningów niż lekkoatletyka.Więc głowa do góry napewno dasz sobie rade.
Nie pisz tak, bo każdy sport, o ile ambitny, wymaga wielu treningów.
Znawca
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 11:33

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: Znawca »

Andzia ja się z Tobą całkowicie zgadzam,że każdy sport wymaga wielu treningów i dużego nakładu pracy.Jednakże mam wielu znajomych którzy trenują lekkoatletyke i wierz mi oni nie mają nawet połowy moich treningów.Tobie się wydaje ,że łżwiarz to tylko chodzi na lodowisko.Błąd.Poza treningami na lodzie(2 razy dziennie) mam zajęcia ogólnorozwojowe na sali,bieganie i zajęcia taneczne/baletowe. I tak jest każdego dnia.Więc wierz mi ja trenuje sporo więcej od lekkoatletów.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: Andzia »

Znawca pisze:.Tobie się wydaje ,że łżwiarz to tylko chodzi na lodowisko.
W żadnym wypadku tak nie powiedziałam i wierz mi, wcale mi się tak nie wydaje. Wiem co to znaczy trenować, bo trenuję, żyłam i żyję w środowisku sportu. Wiem, że trenując chociażby siatkówkę, nie wystarczy trenować serwów, odbioru. ogólnie gry z piłką. Jest szereg różnych innych ćwiczeń, które wyrabiają kondycję i przygotowują do takiego sportu, jakim jest właśnie siatkówka.
Także domyślam się, że także na tej zasadzie działa przygotowywanie do łyżwiarstwa. Ale nie pokusiłabym się o stwierdzenie, że ten ćwiczy mniej, a ten więcej.
Znawca
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 11:33

Re: Sport a studia medyczne

Post autor: Znawca »

Andzia no ja się pokusiłam o takie stwierdzenie jako,że mam ku temu podstawy.Jasne ,zależy jak ktoś się przykłada do trenowania itd itd,ale generalnie czasowo moje treningi zabierają dziennie sporo więcej czasu niż treningi moich znajomych lekkoatletów,pływaków czy siatkarzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości