sposób na kaca

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Regis
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, o 20:31

Re: sposób na kaca

Post autor: Regis »

A ja się chciałem zapytać czemu nie powinno się mieszać alkoholi? Problem wszechobecny i wielu ludziom znany, ale zawsze zastanawiałem się dlaczego tak jest. Jakieś pomysłyy?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: sposób na kaca

Post autor: Savok »

Szkopul lezy w tym, w czym alkohol jest rozrobiony. Jak wiesz, walkoholach sam alkohol stanowi jedynie fragment mieszaniny, od 2 do ok 40%. Mieszanie odnosi sie tutaj do reszty mieszaniny. I tak jak wymieszasz slodki likier z kwasnym piwem albo z wytrawnym winem, uklad pokarmowy ma wieksze problemy z przyswojeniem takiej mieszaknki.
Niestety nie jestem w stanie dokladnie odpowiedziecdlaczego".
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: sposób na kaca

Post autor: tin »

Wydaje mi sie, że dlatego że to miesznina niejednorodna. Organizm latwiej trawi alkohole czyste(jak wodka), bo moze je szybko odfiltrowac. Pozatym cukier ma o ile pamietam wplyw na przemiane alkoholu. juz nie pamietam dokladnie kiedys sie tym interesowalem.
Jynx

Re: sposób na kaca

Post autor: Jynx »

Kolorowe alkohole jak likiery, wina zawierają całą mieszaninę innych alkoholi homologi etanolu jak propanol, butanol, pentanol itd, właśnie ww. homologi powodują największego kaca:
Tutaj (link poniŻej ) ktoś dopracował spoŻycie alkoholi.
sciaga.pl/tekst/25269-26-dwa_oblicza_alkoholu

Pozdro.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: sposób na kaca

Post autor: Gacek »

Najlepsze jest zimne mleko, zaraz po obudzeniu - pomaga i to jak
Pozdrawiam
Gacek
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: sposób na kaca

Post autor: werych »

Aby organizm łatwiej poradził sobie ztrucizną warto przed, podczas i po zażywaniu alkoholu dostarczyć zwiększone ilości witamin (ponoć pomaga).

pzdr!
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: sposób na kaca

Post autor: badger »

Aby organizm łatwiej poradził sobie ztrucizną warto przed, podczas i po zażywaniu alkoholu dostarczyć zwiększone ilości witamin (ponoć pomaga).
pomaga i to bardzo dlatego polecam koncentratcytrynka dolewać do drinków
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: sposób na kaca

Post autor: Gacek »

No właśnie, a po spożyciu mleko - pełno witamin, do tego tłuszcze i białka - śniadanie . Poza tym spotkałem się z opinią,że mleko neutralizuje działanie aldehydu octowego powstałego po przekształceniu etanolu - nie potrafię jednak tego wytłumaczyć.
Pozdrawiam
Gacek
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: sposób na kaca

Post autor: Asia_nmc »

Powiedzcie mi proszę dlaczego ja nigdy nie miałam kaca. Napisałamja ponieważ nie poznałam dotąd innej osoby, która mimo wypicia sporej ilości alkoholu kaca nie miała. Przyznam się, że raz urwał mi się film, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam ile
mogę wypić, żeby nie przesadzić a alkohol szybko działał. Mimo to na drugi dzień nie było żadnych objawów kaca. Nawet jeśli piłam tyle samo co mój chłopak a jestem o połowę mniejsza od niego to też na drugi dzień nic nie czułam w przeciwieństwie do niego.

Jaka może być tego przyczyna?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: sposób na kaca

Post autor: dawidw »

proponuje wypic pare piwek, zobaczymy czy nie bedziesz miała kaca.
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: sposób na kaca

Post autor: Asia_nmc »

dawidw pisze:proponuje wypic pare piwek, zobaczymy czy nie bedziesz miała kaca.
Nawet po trzech piwach kaca nie miałam. A jak dla mnie tyle piw to dużo, bo piję rzadko i ważę 44 kg więc szybciej działa na mnie alkohol.
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: sposób na kaca

Post autor: edi »

Asia_nmc pisze:Nawet po trzech piwach kaca nie miałam. A jak dla mnie tyle piw to dużo, bo piję rzadko i ważę 44 kg więc szybciej działa na mnie alkohol.
Hm3 piwka przy wadze 44kg to nie jest ilość po której można chyba mieć kaca.Ja ważę tyle samo i też piję sporadycznie ale po 3 piwach nigdy nie miałam kaca.Po 5-6 już tak.Moze to nie był kac gigant ale główka bolała.
Dla mnie najlepszym sposobem nasyndrom dnia poprzedniego"-czyli kaca jest wypicie 2-3 gorących herbat z grubym plastrem cytryny ze skórką.To od razu stawia mnie na nogi
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: sposób na kaca

Post autor: Sunflower77 »

A mój sposób na kaca to taki, żeby wcale nie pić piwa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość