sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

Wszystko zależy od tego co nazywamy trądzikiem, osobiście znam ludzi którzy leżeli natrądzik w szpitalu ponieważ zmiany skórne miały średnicę nawet do 5-6 cm i wyglądały jak wielkie zbiorniki z ropą.Natomiast dla innych trądzik to 3 krostki na brodzie+wągry i zaskórniki.Dlatego leczenie jest tak różne. Wiadomo, że osoba która ma ogromne ropne krosty nie pójdzie z tym na peeling czy oczyszczanie(do dziś mam po tym koszmary a byłam chyba ze dwa lata temu .) bo każda rozgarnięta kosmetyczka nie podejmie się czegoś takiego.
Mi zostało jeszcze dwa tygodnie kuracji Aknenorminem (20mg izotretinoiny z tym, że teraz co dwa dni jedna kapsułka). Twarz wygląda bardzo dobrze. Mam nadzieje, że tak już pozostanie. Mi lekarka mówiła, że wszelkie peelingi i inne zabiegi na spłycenie blizn itp dopiero 5 miesięcy po zakończeniu leczenia.Widać co lekarz to inne zdanie
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Azadi »

arti pisze:najlepsze jest szare mydlo tak radzi bardzo dobry dermatolog
Z wielu źródeł (min. internet) czytałam nooo, że właśnie szare mydło pomoga. Jednak niektórzy piszą,żeby mydla nie używać, bo jest jeszcze gorzej, ale no właśnie nigdy nie czytałam złych recenzji o szarym mydle, tylko o takim zwykłym.

ziabol pisze:ja mam wizyte u dermatologa za sobą, maście i kremy za 100wę również i podziękuję. Co do czekolady owszem powoduje nasilenie trądziku, ale najgorcsze jest zjedzenie Nutelli, którą uwielbiam. nie potrafię z takich rzeczy zrezygnowac:P nie ma mowy! chociaż wiem, że to szkodzi( dermatolog powiedział, że nie skądże, dieta nie ma NIC wspólnego ze stanem skóry). I tak jestem szcześliwszą osobą, bo mogę jeść to na co mam ochotę
z tą Nutellą to się zgodzę. Teraz się powstrzymuje od jedzenia jej i widać efekty, ładniejsza skóra na twarzy, powstaje mniej niedoskonałości itp. Ale właśnie, ja też ją b.lubię choć na razie jeszcze nie wymiękłam.

sparky pisze:Spotkałem sie z nowym specyfikiem na trądzik. Mianowicie , spróbujcie posmarować krostkę (tylko punktowo ! ) białą pastą do zębów , niedawno czytałem , że zasusza ona takie krostki. Ja już spróbowałem i z dnia na dzień jedna została doszczętnie wysuszona. Nie na każdego może to działać w równym stopniu , dlatego najpierw spróbujcie gdzieś z boku .
Swoją droga zastanawia mnie co nadaje paście takie działanie
No jak to już inni pisali wysusza. Kiedyś spróbowałam tego sposobu: posmarowałam wieczorem krostkę (akurat się pojawiłagt.<) i rano wyglądała o wiele lepiej, ale to był jedyny raz kiedy mi pomogła, później już nic nie dawała.

tin pisze:
dingbat pisze: marchewki i pomidora
Może Dr. Housa ktoś oglądał Nie nalezy przesadzać z niczym, a marchewka w ilosci nadmiernej przysporzy wam nieciekawego koloru skóry.
Ja uwielbiam marchewki ) No, ale pomarańczowy kolor skóry twrazy mi nie grozi, bo po marchewce w za dużych ilościach mnie żołądek boli, chyba za ciężka.



Nie mogę polecić żadnego specyfiku na trądzik, ponieważ mam dość ładną cerę, ale oczywiście używam żelów, toników, kremów- myślę, że pomagają.
Gdy byłam na wakacjach w ciepłym kraju, słońce mi tak wysuszyło skórę, że aż mi schodziła, a razem z tą skóra niedoskonałości , a tak dokładniej to wągry, chociaż nie jestem pewna co do nazwy albo zaskórniki?
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

sparky pisze:Spotkałem sie z nowym specyfikiem na trądzik. Mianowicie , spróbujcie posmarować krostkę (tylko punktowo ! ) białą pastą do zębów , niedawno czytałem , że zasusza ona takie krostki. Ja już spróbowałem i z dnia na dzień jedna została doszczętnie wysuszona. Nie na każdego może to działać w równym stopniu , dlatego najpierw spróbujcie gdzieś z boku .
Swoją droga zastanawia mnie co nadaje paście takie działanie
No jak to już inni pisali wysusza. Kiedyś spróbowałam tego sposobu: posmarowałam wieczorem krostkę (akurat się pojawiłagt.<) i rano wyglądała o wiele lepiej, ale to był jedyny raz kiedy mi pomogła, później już nic nie dawała.[/quote]

Ja jak posmarowałam ropną krostę na noc to rano dostałam uczulenia + pół ropy wyciekło a pół zostało i wyglądałam jeszcze gorzej lepiej nie eksperymentować.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: sposób na piekną cere

Post autor: ulala »

kuskus pisze:Spotkałem sie z nowym specyfikiem na trądzik. Mianowicie , spróbujcie posmarować krostkę (tylko punktowo ! ) białą pastą do zębów , niedawno czytałem , że zasusza ona takie krostki.
też o tym słyszałam.
mart;p
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2008, o 20:44

Re: sposób na piekną cere

Post autor: mart;p »

No to tu rewolucja. Jestem w 3 gimnazjum, a z trądzolem męcze się od. 3 klasy podstawówki no ba. załamać się można. Od kilku lat jeżdżę do dermatologa. tysiące maści. wiecie co?! To jest do bani. ale przyznam, że od nie dawna zaczęłam regularnie używać maseczek i jest dobrze. w sumie chyba najlepiej. Jedzenie. mój trądzik nie zależy od słodyczy itp. to wszystko cholerne DNA:P Jak ktoś ma jedynie ślady (mi nie pomogło, ale siostrze tak) to polecam Krem z masy perłowej. bardzo drogi, ale i skuteczny. No i maście z cynkiem na wybielenie. A i nie używajcie pudru w kremie.to jeszcze bardziej wszystko pobudza do życia. krem nawilżający, korektor (dodatkowo wysusza i to plus) i puder w kamieniu. lepiej, bynajmniej mi:D Nie łammy sie, chłopaki mają gorzej, bo oni to ani kremów nie chcą, ani pudrem się nie walną:D
Kordian
Posty: 21
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:23

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Kordian »

Mimo, że badania ukazują, że jedzienie czekolady nie wspomaga trądziku, proponuję nie jeść zbyt dużo czekolady, keczupu ( bądz ketchupu - jak kto woli ), pić dużo wody i udać się do dermatologa, który musi dopasować lek do osoby, bo jeden lek pomoże jednej osobie, a na drugiej nie spowoduje żadnego efektu.
W drastycznych sytuacjach pozostaje izotek, ale trzeba znaleźć kompromis między skutecznością, a skutkami ubocznymi.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: sposób na piekną cere

Post autor: a_niap »

Trądzik mija z wiekiem, nie ma się co załamywać. I nie stosować za dużo maści, kremów itp które nibymają pomóc bo to tylko postarza cere. Trądzik jak jest to go nie będzie, a młodości na twarzy nic nie zwróci
Borys92

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Borys92 »

Ale do dermatologa warto się przejśc. U mnie okazało się, że to gronkowiec złocisty i teraz próbuje z nim walczyc co łatwe nie jest.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: sposób na piekną cere

Post autor: dragonka »

Mi pomogło oczyszczanie, skóra wygląda o wiele lepiej. Chociaż myślałam że wyjdę bez twarzy. Masakra Poza tym myję twarz sebamedem (takie mydełko o odpowiednim pH) i jest dobrze.
Po kuracji u dermatologa wyskoczyło mi jeszcze więcej pryszczy /
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Korczaszko »

a co w keczupie jest takiego złego? prędzej majonez czy musztarda ale żeby keczup?
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

a_niap, Nie u kazdego mija z wiekiem, jakbys byla u dermatologa to bys zobaczyla 40 letnie kobiety z tradzikiem, jak twierdza maja go od np 16 roku zycia. I mylisz sie piszac ze nic nie nalezy robic bo uwierz mi ze nie chcialabys miec twarzy porytej bliznami jak po ciezkiej ospie, a tak skonczyla mi sie walka z tradzikiem, tylko 6-letnia. I wcale skóra nie starzeje sie szybciej, bo i tak jest tlusta nawet po skonczeniu leczenia. Wysuszenie jej jest tylko pozorne (tzw cera tłusta, pozornie sucha)

A odswierzajac temat - Acnenormin to jest to. Zaluje tylko ze tak pozno zaczelam stosowac. Tradzik nie wraca po zakonczeniu leczenia.

Korczaszko, martwi mnie data tego posta musialas chyba cos odreagowac
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

kuskus pisze:a_niap,

A odswierzajac temat - Acnenormin to jest to. Zaluje tylko ze tak pozno zaczelam stosowac. Tradzik nie wraca po zakonczeniu leczenia.
Niekoniecznie.Terapia izotretynoiną nie daje 100 % szansy wyleczenia.U wielu,wielu osób tak,ale nie u wszytkich.Jest grupa pacjentów u których po terapii trądzik wraca.Mniejszy,ale może wrócić.

Co do wieku,to on często nie ma nic do znaczenia.Są i znam osoby ,które mają już 40 lat a borykają się z różnymi trądzikowymi zmianami.


To sama skóra tłusta-tu niestety jest najwięcej podatności na trądzik.Jedyny plus,że tłusta skóra wolniej się starzeje.I skłonność do zmarszczek jest mniejsza,ale za to częściej pojawiają się bruzdy.
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

Nawet jakby mi wrócił mniejszy to jest to sukces uwierz mi. Borykałam się z tym dużo lat i nawet jakby średnica krost z 2 cm zmalała na 0,5 cm z mniejszą częstotliwością pojawiania się to już jest dużo. Nawet bardzo. Zresztą po przerwie kuracje można powtórzyć - znam pana który jest po 40-tce i co dwa lata pod kontrolą lekarza stosuje lek przez krótki czas

Ale osobiście wszyscy którzy to brali i których znam odnieśli sukces. Od czasu do czasu pojawią mi się zaskórniki albo krostki z lekkim stanem zapalnym ale jedna a nie 10. mam też wągry (tłusta cera, wiadomo), ale dla mnie one nie stanowią naprawdę żadnego problemu.

Na pojedyncze zmiany polecam Acne roller - jakoś tak. Mały sztyft (5 ml) kosztuje ok 50 zł ( ) ale przy drobnych zmianach raz na jakiś czas starcza nawet na rok. Wystarczy raz - 2 razy posmarować i po wszystkim. Przynajmniej u mnie się sprawdził.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości