sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Witam
Dzisiaj byłam u dermatologa ,który przepisał mi antybiotyk Tetrarysal i żel Epiduo Antybiotyk mam brać w dawce: codziennie wieczorem po jedzeniu po jednej tabletce a żelem smarować co 2 dni brodę, nos i czoło czyli te miejsca z ,którymi mam problemy Jakiś tam gigantycznych problemów nie mam no ale jak każdy chciałabym mieć ładną cere Pryszcze wyskakują od czasu aktualnie wyskoczyło ich dość dużo (2 na brodzie, jeden na nosie i 2 na 3 na czole /) więc z tego też powodu poszłam do dermatologa Oprócz tego kaszka czyli małe grudki na czole, wągry na nosie i jakiś stan ropny ,który mam wewnątrz nosa od jakiegoś czasu przez niego trochę napuchł mi nos i zaczął robić się czerwony / no więc chciałabym się Was poradzić czy kupić te leki co przepisał mi dermatolog Wiadomo, antybiotyk niszczy wątrobe itp. dlatego się trochę boję no ale słyszałam ,że jest dość dobry czekam na Wasze rady

PS: mam 15 lat
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Zarówno Tetralysal jak i Epiduo są dobre.Teralysal jest antybiotykiem głównie na zmiany zapalne,ropne. Jest mocny,ale bez przesady.Jeśli zażywa się odpowiednią dawkę zgodnie z zaleceniem dermatologa-to nie powinno być żadnych problemów.Choć nie ma na to gwarancji,że Ci trądzik przejdzie w 100% i nie odbije się na zdrowiu.Epiduo jest też dobry.Jeden z nowszych preparatów na trądzik.Ale pamiętaj żaden antybiotyk i najlepsza maść nie daje Ci całkowitej pewności.
Walka z trądzikiem bywa długotrwała.
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Wiem nie ma gwarancji więc nie wiem czy ryzykować / Myślałam żeby leczyć się zewnętrznie na własną rękę ale mogę jeszcze pogorszyć stan mojej cery a tego nie chce. Ogólnie trochę się od środy poprawiło chociaż nic szczególnego nie robiłam tylko jak zawsze myłam twarz pianką a potem kremowałam policzki - to wszystko, no i raz w tygodniu peeling (właśnie, dzisiaj muszę zrobić P) Nos już nie jest czerwony i napuchnięty chociaż wiem ,że coś się z nim dzieje od spodu bo co jakieś 3 miesiące dzieje się to samo - puchnie, czerwienieje i lekko boli. Dlatego może i by coś ten antybiotyk z tym zrobił, także nadal się waham. Z brodą sobie także trochę poradziłam bo jednego prycha zasuszyłam pastą do zębów a drugiego trochę wycisnełam bo robił się dojrzały teraz zostały tylko ślady ,które myśle ,że za jakieś 2-3 dni znikną tak jak zawsze. Czoło zostawiłam w spokoju bo jakoś mi za bardzo nie przeszkadza bo mam grzywkę P niech same dojrzeją, nie będę już ich męczyć ] Wągry jak to wągry nadal mam na nosie i ich mi najtrudniej się pozbyć Tak się właśnie zastanawiam, do jakiego najpóźniej czasu po wypisaniu recepty przez dermatologa powinnam udać się do apteki w celu ewentualnego kupienia przepisanych rzeczy? tak żeby w aptece mnie nie ochrzaniali ,że np. po miesiącu przyszłam P
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

No każda recepta może się przeterminować ] ,więc im szybciej wybierzesz lekarstwo tym lepiej.Chyba,że masz jakąś znaną aptekę do której chodzisz to może Ci wydadzą antybiotykDokładnie nie wiem ile wynosi czas wybrania leku,ale miesiąc chyba nie robi różnicy.
To zależy
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Mieszkam powiedzmy na wsi. (no takie mniejsze miasteczko, bo typowa wieś to nie jest) mamy 3 apteki w tym jedną dość zaprzyjaźnioną więc chyba nie będzie problemu jak pójde za jakieś 2 tygodnie bo akurat wtedy się zdecyduje Tylko ,że u lekarza byłam w innej miejscowości niż mieszkam, dość większej ale to chyba nie ma różnicy P Cena antybiotyku to z tego co wyczytałam w internecie to 40zł, żelu również 40zł. Orientujecie się czy to prawda? Po ile jest u Was? Bo wiadomo ,że różne są ceny w aptekach P w jedej jest taniej w drugiej trochę drożej no ale nie są to jakieś spektakuralne różnice
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Skoro mówisz,że za dwa tygodnie wybierzesz lekarstwa,to powinno spokojnie wystarczyć.To,że byłaś u lekarza gdzie indziej niż mieszkasz i wybierzesz lek.w swojej miejscowości-to oczywiście nie ma znaczenia.A ceny bywają zróżnicowane,ale te różnice nie są jakieś kolosalne
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Mercedes »

Mnie osobiście na cerę pomagało picie ziołowej herbatki z fiołka trójbarwnego. Efekt nie jest powalający, ale poprawa była zauważalna
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Piłam bratek żadnych efektów nie zauważyłam i się zniechęciłam. Ale to pewnie dlatego bo piłam go nieregularnie bo zniechęcił mnie smak. Hm a co by było gdybym kupiła tylko sam antybiotyk? działałby on słabiej? wyczutałam ,że ten żel jest dość mocny a ja mam wrażliwą skórę więc nie chce jej podrażniać Więc zastanawiam się nad samym antybiotykiem.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Antybiotyk doustny i żel działający miejscowo-dałby na pewno lepsze efekty.Epiduo jest dość mocne,ale to też zależy od skóry.Skoro mówisz,że masz wrażliwą-to faktycznie może ją podrażniać i bardzo wysuszyć.Ale tak to już działa.Jak nie wypróbujesz to się nigdy nie przekonasz.Skoro derm.Ci przepisała i jedno i drugie-to może powinnaś zostać przy tym.Ewentualnie na początek kup jedno albo drugie i zobaczysz już po tym efekty,a może nawet poprawę.Zależy też jak długo masz zażywać Tetralysal.
Tak też myślę
Allus
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2009, o 15:40

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Allus »

Tak, ale byłam u dermatog nie prywatnie tzn. na książeczkę. Babka zapytała się w czym problem, powiedziałam jej potem podeszła do mnie spojrzała na nos, dotknęła palcem, kazała pokazać czoło (bo mam grzywkę) poszła przepisać, powiedziała ,że jak mi się skończą tabletki to mam się znowu zarejestrować to mi zapisze i do widzenia. Więc już się aż tak nie boję o antybiotyk a o ten epiduo bo boję się ,że zacznie mi się skóra łuszczyć i popękają mi naczynka (jednego pajączka mam już na policzku od 3 lat ale to od jedzienia ostrych, kwaśnych i gorących rzeczy
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Stworek »

Przede wszystkim trzeba udac się do dermatologa. Nie warto leczyc się na własną rękę, bo to może tylko zaszkodzic-wiem to ze swojego doświadczenia. Jakieś dwa lata temu pojechałam do dermatologa i pomółg mi. Najpierw brałam antybiotyk i jakieś leki robione". Teraz stale stosuję dwie maści i do tego żel do mycia twarzy no i krem do cery wrażliwej. Pomaga!:) W leczeniu bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Dlatego ograniczam słodycze i staram odżywiac się zdrowo. Dużo też daje przebywanie na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam
Ps. Mam 16 lat.
Awatar użytkownika
Dido
Posty: 70
Rejestracja: 2 paź 2009, o 16:13

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Dido »

Ja stosuję mydło siarkowe, można kupić za 6 zł ( kiedyś ksoztowało 3)
Jest żółte, śmierdzi jak pudełko zapałek, ale działa systematyka + krem nawilżający daje efekt - przynajmniej u mnie:) a trzeba tez uważać co się je. mi.np pryszcze wyskakują od czekolady i mcd.
Bardzo dobrze, że bylas u dermatologa. Pozdrawiam:)
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Orchidea »

Niektórym na trądzik pomoże choćby Benzacne,czy zmiana diety.A są osoby,które wypróbowały wszystko co możliwe jeśli chodzi o specyfiki na skórę,bardzo dbają o twarz i niestety trądzik jak był tak jest.Często żeby osiągnąć jakiś efekt trzeba się sporo namęczyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość