sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
obturatorrr
Posty: 62
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:25

Re: sposób na piekną cere

Post autor: obturatorrr »

Izotec. Kuracja droga (opakowanie kosztuje 100zł), długa (około pół roku, w zależności od trądziku i dawki) ale konkretnie skuteczna. Skóra wysycha (maseczki nawilżające w zupełności wystarczą), jest bardzo podatna na promieniowanie słoneczne (szybko czerwienieje), występują wysypki na rękach, krwotoki z nosa. Jeżeli ktoś już ma sytuację podbramkową i naprawdę chce się pozbyć bardzo uciążliwego trądziku to polecam.
bejbe
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2010, o 00:16

Re: sposób na piekną cere

Post autor: bejbe »

Hejka, ja uzywam Epiduo ogólnie moja cera wygląda dużo lepiej, to jest kilka porad jakie dostalam od swojego dermatologa

na początku robić przerwę 4dni i z czasem jeśli zauważa się mniejsze zaczerwienienie zmniejszać ten okres przerwy do 3dni potem do 2 i jeśli będzie ok stosować go codziennie

przed zastosowaniem leku trzeba umyć buzię, odczekać 30min i dopiero nałożyć krem, jeśli krem bardzo podrażnia skórę to po użyciu kiedy się wchłonie trzeba zastosować krem nawilżający

ilość kremu to na opuszku palca ziarko grochu, rozdzielic na 5: czoło, policzki, nos i broda

Leczenie tradzika to proces dlugotrwaly wiec sie nie poddawajcie

Mam nadzieje ze te porady wam sie przydadza
ola9003
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013, o 10:24

Re: sposób na piekną cere

Post autor: ola9003 »

Słyszałam że na trądzik może pomóc mezoterapia, bo nawilża skórę twarzy i jest skuteczna. Znalazłam dobre miejsce w Warszawie, w którym można wykonać taki zabieg. carpediempl.eu/pl/component/content/article/36-promocje/1669-daj-skorze-pic

Miałyście mezoterapię, co myślicie o czymś takim?
donka2028
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2013, o 10:15

Re: sposób na piekną cere

Post autor: donka2028 »

Należy bardzo często wziąc pod uwagę problem z trądzikiem po 20 roku życia, który to często dotyka przede wszystkim kobiet. Na własnym problemie polecam tutaj zrobić badania hormonów, wykonuje się je poprzez badanie krwi. W szczególności testosteron, DHEA-S ewentualnie prolaktyna. Jeśli w badaniach zobaczymy, że nie są w normie nalezy udać sie do endokrynologa, bo to wlaśnie w zaburzeniach hormonalnych często znajduje sie przyczynę uciążliwych problemów z cerą
Awatar użytkownika
affeck
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2015, o 09:31

Re: sposób na piekną cere

Post autor: affeck »

Wiem, że jestem facetem ale ze skórą też trochę miałem problemów w młodych latach. Generalnie musisz odstawic wszystko co slone: chipsy, paluszki itd., wszystko co słodkie niestety bo to powoduje trądzik + uzywać cetafil i myuślę, że będzie w porzadku. A jak nie to przejść się na wizytę do dermatologa:)
boraska76
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2017, o 11:58

Re: sposób na piekną cere

Post autor: boraska76 »

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej - dodatkowo można wspierać się suplementami na poprawę cery. Mi dietetyk polecił kilka np. olej z wiesiołka czy spiruline i po kilku tygodniach bylo widac poprawe. Wazne by kupywac takie suplementy ze sprawdzonego zrodla a moje to np. zdrowesuplementy.pl
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: sposób na piekną cere

Post autor: krim »

Eh. Sam chyba nigdy nie miałem tak naprawdę ładnej cery. Zazdroszczę czasami osobom, które nic nie robią a cerę mają czysta. ładną. I gładką. Sam mam obecnie trochę przebarwień jeszcze z czasów gimnazjum. Trądzik rózowaty, który na szczęście powoli opanowuję.
No i niestety raz na jakiś czas wyskakuje jakiś syf na brodzie czy na nosie ( teraz kiedy jest ciepło to o wiele częściej).
Zastanawiałem się nad Sevolium. NO wiecie nad tym serum o którym ostatnio tak czesto piszą. Stosował może ktoś?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości