sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
węglowodan
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2008, o 20:57

Re: sposób na piekną cere

Post autor: węglowodan »

Też się spotkałem z cebulą na trądzik. Pomaga, ale nie w nadmiernych ilościach.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Iwus »

Na bazie cebuli produkowany jest lek przeciwtrądzikowy o nazwie Cepan
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Padre Morf »

Cepan jest raczej na blizny potrądzikowe i bliznowce a nie na trądzik per se.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: sposób na piekną cere

Post autor: sparky »

Stosuje tą cebulę + czosnek juz 2 dni , smaruje się po 3-4 razy dziennie i zauwazyłem małą poprawę. Skura jest wygładzona i odrobinę nawilżona , w moim przypadku nawilżnie to najgorsze co może być , ale narazie nie obserwuje jakiejs eksplozji krost. To dziwne bo zawsze jak nawilżałem to wyskakuwały mi takie wielkie czerwone a teraz nic , wiem ,że nie można przesadzać , bo wszystko w nadmiarze szkodzi .
cytrusekkk
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2008, o 19:23

Re: sposób na piekną cere

Post autor: cytrusekkk »

ja od paru miesiecy stosuje differin. poszłam do dermatologa przypisała mi tą masć ,dardie (krem dość tłusty) i wit. PP no i jak wczesniej byl wspomniany cynk ogolnie mowiac jestem zadowolona , specyfik dośc złuszcza skóre ale działa dośc dogłebnie bo na poczatku stosowania zauwarzyłam delikatne nasileni tradziku a potem totalny zanik po prostu wyciagnal mi wszystko na wierzch teraz praktyczni nie mam problemu tylko czasem pokazuja mi sie takie małe praktycznie niewidoczne i krotkotrwałe przynajmniej nie mam problemu juz ze stanami zapalnymi krost blee
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: sposób na piekną cere

Post autor: sparky »

cytrusekkk ja miałem tak samo, jak stosowałem ten Izolek , najpierw było nasilenie , a teraz już mniej ich jest , ale trochę wkurzające jest ta ciągle łuszcząca się skóra na twarzy, ale to tylko na początku potem tego nie ma. Jak chcesz wygładzić to polecam nacierać twarz 1 lub 2 razy dziennie cebulą ( ja stosuje taką miksturkę cebula + czosnek) , częscej nie polecam bo mogą znowu wyskakiwać . Twarz po tym się wygładza, jakby nawilża, ale tak,że krosty nie wyskakują , widać ,że fitoncydy mają liczne zastosowania
cytrusekkk
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2008, o 19:23

Re: sposób na piekną cere

Post autor: cytrusekkk »

własnie cos słyszałam o tej cebuli z czosnkiem (kiedys nawet o drozdzach) ale ciekawe tylko jak zrobić tą MIKSTURE
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: sposób na piekną cere

Post autor: sparky »

Nie wiem , , spytam kiedyś babci to napisze, a jak potrzebujesz już na teraz to polecam samą cebulę , też pomaga
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: sposób na piekną cere

Post autor: michicho »

Cynk jest dobry na cerę, szczegolnie jesli chodzi o skórę na rękach i te białe kropki na pznokciach. Wiem też, że na rożne trądziki itp stosuje się chyba paste borną ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Padre Morf »

borną czy cynkową ?
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: sposób na piekną cere

Post autor: sparky »

Ja myślałem , żeby sobie kiedyś kupić cynk w tabletkach i połykać, ale to może być niezdrowe a nawet niebezpieczne , nie polecam bo można się nabawić hiperwitaminozy,jeśli już stosujesz leki od dermatologa
cytrusekkk
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2008, o 19:23

Re: sposób na piekną cere

Post autor: cytrusekkk »

no coz w moim przypadku to dostałam od dermatologa wit PP i cynk z lekarstw, ale jesli tak jak w przypadku mojej znajomej dostaje sie antybiotyki no to nie znam sie ale albo trzeba zaufac dermatologowi ze wie co robi ,albo zapytac czy mozna lykac cynk
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: sposób na piekną cere

Post autor: sparky »

No pewnie, ale trzeba spytać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość