sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: sposób na piekną cere

Post autor: sparky »

Czyli jak sie bedzie piło takie ziółka to powinno to ograniczyć trądzik ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Korczaszko »

niektóre można pić z innych robi się okłady
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: sposób na piekną cere

Post autor: sparky »

Mógłyś napisć które można ?
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: sposób na piekną cere

Post autor: tin »

Możliwe też, że do opisanego efektu leczniczego oprócz wysuszania krosty trądzika przyczynia się zawarty w paście olejek miętowy czy eukaliptusowy, które mają silnie bakteriobójcze działanie.
Silene? Zawłaszcza w takim steżeniu jak w paście.
Nie jestem przeciwny ziołoterapii, ale polecałbym ją własnie jako wspomagającą. Jesli nie pomaga Ci silny antybiotyk, to bratek raczej też nie.

Olejek mietowy poza tym to raczej ma lekkie działanie p/grzybicze niż bakteriobójcze. Ew. w odpowiednim stęzeniu.

Co do preparatów na blizny był juz odpowiedni temat i porady prosze tam szukać.

Jeśli zas chodzi o Ivostin to także polecam. Nie alergizuje i podłoże jest bardzo przyjazne dla skóry. Ja używam zelu do mycia twarzy Purritin i jestem zadowolony z efektu, a także mam bardzo wrazliwa cerę.
patus16
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2008, o 20:23

dieta ma znaczenie

Post autor: patus16 »

ja nie jem białego pieczywa , zdrowo się odzywiam i mam o wiele lepsza cerę niż wczesniej
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

po pierwsze odradzam picie ziółek przed konsultacją z lekarzem tym bardziej jeżeli bierzemy jakieś leki na receptę - u mnie się to skończyło szpitalem
aktualnie biore Aknenormin 20-tke, do konca leczenia zostały mi dwa opakowania, lek rewelacja, na twarzy nie ma juz nic

P.S. Lekarz przepisuje to tylko gdy ma się doczynienie z na prawdę ciężkim trądzikiem, ja miałam z tym problem od 12-roku życia, nic nie pomagało (łącznie z autoszczepionkami, dietami, kosmetykami, antybiotykami itd.)a teraz jest w końcu normalnie
grzyb_m
Posty: 994
Rejestracja: 3 lut 2007, o 13:50

Re: sposób na piekną cere

Post autor: grzyb_m »

Ja słyszałem, że witamina PP działa korzystnie na skórę i również zwalcza trądzik.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: sposób na piekną cere

Post autor: dingbat »

a ja jestem za naturoterapią, zielarstwem i innym szalrataństwem na lato polecam jeść dużo marchewki i pomidora, a twarz przemywać tonikiem z soku arbuza
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: sposób na piekną cere

Post autor: tin »

dingbat pisze: marchewki i pomidora
Może Dr. Housa ktoś oglądał Nie nalezy przesadzać z niczym, a marchewka w ilosci nadmiernej przysporzy wam nieciekawego koloru skóry.
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Kasia989 »

Ja z trądzikiem walczę od kilku lat.
Około 5 lata temu miałam bardzo silny trądzik, który został wyleczony niemal w 100% przez cudowną panią dermatolog za pomocą antybiotyku (nie pamiętam nazwy), Borasolu i płynu na bazie spirytusu.

Niestety w zeszłym roku zaczęło się znowu- początkowo łagodnie, a potem było tylko gorzej.
Poszłam do innego dermatologa, bo tamta pani doktor zaczęła przyjmować tylko prywatnie. Brałam od pażdziernika do grudnia Unidox- najpierw 2 a potem 1 tabletkę dziennie. Do tego Differin i jeszcze jakaś inna maść, które nie dość, że były drogie, to jeszcze uczulały mnie strasznie. Wypryski znowu się pojawiły.

W końcu poszłam prywatnie do poprzedniej pani dermatolog. Dostałam swój spirytusik, no i oczywiście antybiotyk- Tetralysal. Biorę go ponad miesiąc a jeszcze kolejny miesiąc przede mną. Początkowo brałam aż 4 tabletki dziennie, ale zeszłam do 2.
Wiem, że antybiotyk niszczy mój żołądek, ale to naprawdę straszne patrzeć w lustro jak się ma pełno wyprysków Bardzo źle się z tym czułam. Teraz jest dużo lepiej, zaczynam znowu lubić swoją skórę. Ale co będzie jak odstawię antybiotyk
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Eklerka »

Kasia989 pisze:antybiotyk- Tetralysal
ja po 3 miesiacach po tych tabletkach skonczylam jedzac kaszki dla dzieci bo nic innego nie moglam. Bolał mnie zoladek. A po odstawieniu tabletek wszystko wrocilo do punktu wyjscia. Ale faktem jest ze ja nie mialam jakiegos koszmarnego stanu skóry przed rozpoczeciem antybiotyku.
Awatar użytkownika
kuskus
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2008, o 12:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: kuskus »

ehh tez mam złe wspomnienia z Tertracykliną ja brałam tego na poczatku 8 dziennie (tylko nie w tetrarysalu tylko jako czystą tetracyklinę), trądzik 2 miechy po odstawieniu wrócił, Unidox też brałam bez skutku.
Wszyscym którzy maja problem z ostrym i uporczywym trądzikiem naprawdę polecam Aknenormin (pod inną nazwą Izotec albo dawny Roacutanne firmy Roche bodajże)- pytajcie swoich lekarzy skuteczny jak nic
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: sposób na piekną cere

Post autor: tin »

kuskus pisze: skuteczny jak nic
Działa na jednych niekoniecznie na drugich. Trądzik to nie jest jedno schorzenie skóry, ale niekeidy bardzo wiele złożonych chorób i zakarzeń zarówno bakteryjnych, jak i grzybiczych. nawet dermatolog nie zawsze jest w stanie dobrac skuteczna metodę. A samemu metoda prób i błędów, bez badań skóry mozna sobie najczęciej jedynie zaszkodzić.

Ech który ja to juz raz pisze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości