Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Dawifd »

sensus5005 pisze:Muszynianka ma np. 135 Mg i 180 Ca (mg/l)
Dzienne spożycie Mg = 300-400 mg
Dzienne spożycie Ca = 800-900 mg

Z tego, co wiem niedobór mikroelementów nie jest dobry. Nadmiar oczywiście też, ale chyba i tak lepiej mieć za dużo, niż za mało? Poza tym wyczytałem gdzieś, że nadmiar mikroelementów (nie wiem których) jest usuwany z organizmu?
Wapń i magnez to makroelementy (potrzebne większe ilości).
Poszukaj coś na temat żelaza, miedzi, manganu - mikroelementy.
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: sasanka55 »

wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem są domowe filtry - można zainstalować sobie przy kranie lub, jak ja np. korzystam, kupić taki dzbanek z wymienianymi filtrami, które uzdatniają kranówę. I potem można bezproblemowo zagotować, czy nawet pić bezpośrednio. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie trzeba butelek wnosić (mieszkam w bloku bez windy )
misiek35352
Posty: 3
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 15:36

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: misiek35352 »

No własnie jak to jest z ta kranówą bo podobno te filtry zakładane w szafce pod zlewem tez nie do konca sa dobre. moze cos i oczyszczaja, ale czy to jest to co powinno sie pic, tym bardziej ze obieg wody w srodowisku wiadomo jaki jest. Butelka wody nie kosztuje majatku wypijajac nawet codziennie 2x1.5 l za 1,5 czyli 3 PLN x31 dni to niecała stówa a przynajmniej ma sie wiekszą pewność co do składu tego co sie wypija . co myslicie o tych filtrach.?
mst

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: mst »

Od wielu lat (5-6?) piję mineralną w ilościach 4-4,5 litrów dziennie. Kiedyś była to Muszyna (o wysokiej zawartości wapnia), ale odkąd zaczęło mnie boleć gardło od tej wody gazowanej, przestałem i przerzuciłem się na Cisowiankę.

Wapnia w litrze Cisowianki jest 131mg, magnezu 23mg, więc na moje są to rozsądne wartości.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Stalowy »

mst, o ile wiem, najmniejszą wartość wapnia ma chyba żywiec zdrój. Gardło boli prędzej od zawartego w wodzie wapnia aniżeli od CO2
denilson7
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2012, o 11:45

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: denilson7 »

ponoc im więcej, tym lepiej, ale ok 2l dziennie jest OK
_
REKLAMA BEZ ZGODY REDAKCJI
jagodam
Posty: 7
Rejestracja: 5 cze 2014, o 14:34

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: jagodam »

Szczerze powiedziawszy jeszcze nie spotkałam się z sytuacja kiedy nadmiar wody zaszkodził człowiekowi-chyba, że zamierzamy wypijać 10 litrów wody dziennie:) Bardziej szkodliwym jest jej niedobór ale to chyba wiadomo powrzechnie.
kokoszka99
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2014, o 16:30

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: kokoszka99 »

yeast pisze:Szacuje się od 1,5 do 2 litrów dziennie, ale wliczając w to wode w jedzeniu. Nadmiar wody może teoretycznie wymywac skladniki mineralne, ale to trzeba by było pić destylowaną. Wody sie raczej nie da przedawkować. Natomiast niedobór może prowadzić chocby do chorob nerek.
Niestety nie mogę się zgodzić z tą wypowiedzią. Niestety wodę również można przedawkować. Przedawkowanie wody może nawet grozić ściernią.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Mårran »

Bzdura. W takim razie przeciętna kobieta o wadze 60kg miałaby wypijać 1,5l dziennie, a to dość mało.
Pani Buka
Awatar użytkownika
piotr090980
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016, o 20:15

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: piotr090980 »

Przedawkować wody się nie da. Ale lepiej być bardziej nawodnionym niż odwodnionym, organizm jak ma za duzo wody to sam ja usuwa.np idziemy czesciej sikac
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Mårran »

A jak ktoś ma chore nerki (i często o tym nie wie), serce albo zaburzenia hormonalne? Wodę jak najbardziej da się przedawkować.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Erick »

Szczególnie wypicie dużej ilości wody w krótkim czasie może być tragiczne, nawet u osób z zdrowymi nerkami. Mam na myśli np. wypicie od razu 5+ litrów wody, niby wydaje się niewinne, ale wprowadzenie takiej ilości wody spowoduje gwałtowny spadek stężenia sodu (obrzęk mózgu) i potasu (zaburzenia akcji serca), bo nerki nie zdążą przefiltrować olbrzymich ilości płynu który nagle prowadziliśmy do organizmu, co jak najbardziej może skończyć się śmiercią.
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: pollyanna »

Ja piję ok. 3-3,5 l dziennie, zawsze miałam duże zapotrzebowanie, ok. 2l to czarna herbata, która chyba odwadnia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości