Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
kokoszka99
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2014, o 16:30

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: kokoszka99 »

yeast pisze:Szacuje się od 1,5 do 2 litrów dziennie, ale wliczając w to wode w jedzeniu. Nadmiar wody może teoretycznie wymywac skladniki mineralne, ale to trzeba by było pić destylowaną. Wody sie raczej nie da przedawkować. Natomiast niedobór może prowadzić chocby do chorob nerek.
Niestety nie mogę się zgodzić z tą wypowiedzią. Niestety wodę również można przedawkować. Przedawkowanie wody może nawet grozić ściernią.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Mårran »

Bzdura. W takim razie przeciętna kobieta o wadze 60kg miałaby wypijać 1,5l dziennie, a to dość mało.
Pani Buka
Awatar użytkownika
piotr090980
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016, o 20:15

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: piotr090980 »

Przedawkować wody się nie da. Ale lepiej być bardziej nawodnionym niż odwodnionym, organizm jak ma za duzo wody to sam ja usuwa.np idziemy czesciej sikac
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Mårran »

A jak ktoś ma chore nerki (i często o tym nie wie), serce albo zaburzenia hormonalne? Wodę jak najbardziej da się przedawkować.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Erick »

Szczególnie wypicie dużej ilości wody w krótkim czasie może być tragiczne, nawet u osób z zdrowymi nerkami. Mam na myśli np. wypicie od razu 5+ litrów wody, niby wydaje się niewinne, ale wprowadzenie takiej ilości wody spowoduje gwałtowny spadek stężenia sodu (obrzęk mózgu) i potasu (zaburzenia akcji serca), bo nerki nie zdążą przefiltrować olbrzymich ilości płynu który nagle prowadziliśmy do organizmu, co jak najbardziej może skończyć się śmiercią.
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: pollyanna »

Ja piję ok. 3-3,5 l dziennie, zawsze miałam duże zapotrzebowanie, ok. 2l to czarna herbata, która chyba odwadnia?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Mårran »

Czarna herbata i kawa mogą zwiększać diurezę i odwadniać, ale nie panikowałabym, nie zasuszą organizmu
Pani Buka
daddywoj
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2016, o 09:38

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: daddywoj »

Przez ostatnie miesiące zaczęłam bardziej dbać o to co jem i zdecydowałam wprowadzić picie wody w moją codzienność. Teraz mogę powiedzieć ze przez 8 godzin w pracy mogę wypić 3 litry wody nie wspominając póżniej. Jestem zadowolona bo już od jakiegoś czasu unikam napojów gazowanych czy alkoholowych. Woda z cytryną jest dla mnie najlepsza
suu
Posty: 3
Rejestracja: 8 cze 2016, o 20:04

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: suu »

Od 1,5 do 2 litrów dziennie. Musimy jednak pamiętać, że woda która nie posiada odpowiedniej ilości składników mineralnych może odwodnić.
Awatar użytkownika
affeck
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2015, o 09:31

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: affeck »

Można wodę przedawkować. Woda jest wydalana z organizmu w postaci moczu, ktory jest filtrowany przez nerki. One zaś potrafią przefiltrować 1 litr wody na godzinę. Jeżeli wypiło by się więcej wody na raz, np.3 litry to mogłoby dojść do zatrzymania pracy nerek. W dużej ilości, to nawet lekarstwo szkodzi.warto ot tym pamiętać.
MarcelLK

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: MarcelLK »

Wow, nigdy nie słyszałem, że można przedawkować wodę, no ale tez nigdy nie słyszałem żeby ktoś tą wodę przedawkował lub trafił do szpitala bo zbyt dużej ilości wypitej wody. Na pewno o czym każdy wie należy wypijać około 1.5 litry wody dziennie. I to jest fakt. U mnie z piciem wody nie ma problemu, pije jej sporo. Najbardziej lubię Żywiec Zdrój. Uważam, że jest to jedna z lepszych wód znajdujących się na polskim rynku. Wiem, że była afera, ale to tylko jeden przypadek. Wodę zawsze zmawiam ze sprawdzonej hurtowni więc mam pewność, że taki przypadek się nie powtórzy [mod]. Lubie też Nałęczowiankę, Cisowianke i Krople Beskidu, ale te wody kupuje raczej sporadycznie.
Awatar użytkownika
Arthass
Posty: 24
Rejestracja: 29 gru 2017, o 06:54

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: Arthass »

Był przypadek w Anglii swego czasu, podczas radiowego konkursu picia wody. W zasadzie, to zatrucie nastąpiło po przybyciu uczestniczki do domu. Wypiła bodajże ~7L wody w ciągu 2 godzin. Nastąpiło nadmierne rozrzedzenie krwi, dostała obrzęku mózgu i po prostu upadła na podłogę tracąc przytomność.
Każda substancja ma swoją toksyczną dawkę, bo to dawka czyni trucizną.

Wody to ja raczej polecam wysokozmineralizowane - te o najwyższym stopniu mineralizacji dostarczają ~80mg magnezu/L i ~300mg wapnia/L. Bo nawadnianie to nie tylko spożywanie wody, ale też dostarczanie elektrolitów.
marikakosa
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2019, o 18:56

Re: Spożycie wody - nadmierne, a zbyt małe

Post autor: marikakosa »

Moja znajoma mówiła, że pewna dietetyczka powiedziała jej że za mało pije wodychciałam zapytać czy 2 litry wody dziennie to na pewno mało? Czytałam gdzieś, że warto zrobić sobie morfologię, gdy nie pije się za dużo wodyCzy ktoś może mi coś poradzić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość