Średnia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
BlueberryPie
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2016, o 18:37

Średnia?

Post autor: BlueberryPie »

Witam, mam takie pytanie ( od razu zaznaczam, że szukałam takowego na forum, ale nie znalazłam, jeśli taki wątek by był to od razu usunę)
Chodzi mi mianowicie o UM w Poznaniu. Przy wynikach rekrutacji zawsze, gdy przychodzi do wyników tej uczelni, obok punktów napisana jest średnia. Usłyszałam kiedyś, że średnia tam, brana jest pod uwagę tylko wtedy, kiedy jest np dwóch kandydatów z taką samą liczbą punktów. Czy to prawda? Jak w takim razie ten problem rozwiązuje się na innych uczelniach? Czy jeśli w Poznaniu próg byłby ( oczywiście zmyślam) 175, to Ci ze 180 są bezpieczni bez względu na to jaką średnią mają?

Z góry dziękuje za odpowiedź .
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Średnia?

Post autor: Piotrr »

Było walkowane mnóstwo razy. Tak 180 są bezpieczni. Inne uczelnie ustalają warunek z biologii np. Dwa takie same wyniki to wchodzi wyższa biologia, inne jeszcze uczelnie biorą wszystkich albo nikogo z taką samą punktacja jak szczecin.

Awatar użytkownika
BlueberryPie
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2016, o 18:37

Re: Średnia?

Post autor: BlueberryPie »

Ok, w takim razie bardzo przepraszam, bo szukałam i nie mogłam znaleźć ( no cóż ) w każdym razie bardzo dziękuje za szybką odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 92 gości