stetoskop raz jeszcze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

stetoskop raz jeszcze

Post autor: qabix »

Witam,
wiem, że co nieco było już na forum o stetoskopach, ale nie widzę zbyt wielu inf. dot. tego, czy trzeba mieć stetoskop z wymiennymi membranami pediatrycznymi. Czy warto szukać takiego, który ma taką opcję czy wystarczy zwykły taki jak Littmann Classic. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami? Jakie najczęściej stetoskopy mają studenci? dodatkowo widzę, ze ceny littmanów idą w góre z roku na rok. Dla studenta III r. to spory dylemat
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: stetoskop raz jeszcze

Post autor: randomlogin »

Nie trzeba. 95% u mnie mialo classiki i tyle. Na malych dzieciach osluchujesz wprawdzie cale serce jednym przylozeniem, ale badzmy szczerzy - to nikomu nie przeszkadza, bo jest takich spotkan stosunkowo malo. Na wieksze dzieciaki dorosly znakomicie wystarcza, a na tych najmniejszych sa po prostu stetoskopiki neonatologiczne przypisane do pacjenta, bo wola przenosic bakterie miedzy uszami dohtorow i studentow, a nie na membranach miedzy noworodami (przynajmniej u nas).
Natomiast ja w pewnym momencie swojego Littmanna stracilem w podejrzanych okolicznosciach, i kupujac drugi raz zdecydowalem sie na taki z wymiennymi glowicami - ale to kwestia prywatnych zainteresowan, a nie wymogu studiow.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: stetoskop raz jeszcze

Post autor: Medycyna Lwów »

w classicu jest przecież też dużo mniejszy lejek - mi się dobrze sprawdza przy osłuchiwaniu dzieci. Littman jest sprawdzony i ok, polecam kupić od razu pokrowiec sobie, bo inaczej znam już sporo przypadków, gdzie ludziom się albo uszkadzały membrany, albo twardniały dreny itd. A co do cen jak się poszuka bardzo wnikliwie w necie da się trafić dobrą ofertę.
ragnars
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2015, o 13:25

Re: stetoskop raz jeszcze

Post autor: ragnars »

A może stetoskopy elektroniczne ?
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: stetoskop raz jeszcze

Post autor: djulie »

Co sądzicie o Spiritach? Warto, czy jak już i tak kupuję droższy stetoskop, to dołożyć od razu do Littmanna i już?
Głównie zastanawia mnie to, na jak długo wystarcza taki jeden stetoskop. Czy faktycznie jest jakiś problem z tym przerywaniem membran, twardnieniem drenów, jeśli się go dobrze użytkuje. Bo jeśli i tak zaraz po studiach będę musiała kupić kolejny, to brać teraz Littmanna mi się nie opłaca.
(Nie śmiejcie się, naprawdę nie mam zielonego pojęcia, ile się używa jednych słuchawek )
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: stetoskop raz jeszcze

Post autor: Anthrax »

Z tego co czytałem, to dreny najczęściej twardnieją pod wpływem kontaktu z potem (noszenie stetoskopu na odsłoniętej szyi).
Co do membrany - można kupić zapasową w przypadku uszkodzenia dotychczasowej (sprawdziłem przed chwilą, sprzedają zapasowe membrany do stetoskopów Spirit)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: stetoskop raz jeszcze

Post autor: Mårran »

Ja noszę stetoskop w kieszeni, nie na szyi i mi nie stwardniał dren. Stetoskop kupiony w 2010r. na praktyki, używam do dzisiaj. Littman classic.
Pani Buka
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: stetoskop raz jeszcze

Post autor: djulie »

Dzięki jeśli faktycznie dobrze użytkowany Littmann starcza na lata, to pewnie na niego się skuszę
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości