Stoma WUM czy UMB?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

Stoma WUM czy UMB?

Post autor: applefan »

Tak jak w tytule . Proszę o opinie/rade . Po jakiej uczelni będę miał większe perspektywy? Jak jest z uczelnianym sprzętem stomatologicznym?I jak wrażenia?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: ryniofit8000 »

Jeśli chodzi o stomę to perspektywy po każdej uczelni w Polscesą praktycznie takie same.
Zastanów się raczej które miasto wolisz. Weź pod uwagę, że Białystok to tańsze miasto i jednak sporo mniejsze miasto (to w zależności od człowieka może być wadą lub zaletą).
Od kuzynki studiującą lek na WUMie słyszałem, że jest tam widoczny wyścig szczurów podejrzewam, że w Białymstoku może być lepiej pod tym względem ale pewności nie mam.
applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: applefan »

właśnie myślę ,że miasto/uczelnia może mieć duże znaczenie po stomie ,bo od razu swojego gabinetu nie otworzę ,a na początku będę pracować u kogoś ,mam nadzieję ,że w jakieś klinice . Chce się poradzić jakieś doświadczonej osoby. Jeśli chcę robić jakąś specjalizację to lepiej iść do większego miasta i tam nabrać tkzwznajomości"? I jeżeli biorę pod uwagę wyjazd za granicę to lepiej studiować w bardziej znanym mieście ?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: ryniofit8000 »

applefan, o pracę po stomie się nie martw. Mam siostrę na ŚUMie, jej starsi znajomi nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Jedna koleżanka wróciła po studiach do rodzinnego miasta (Kielc) i ma pracę w 3 miejscach. Pracuje dużo, ale wyciąga ponad 10 tys (zbiera na gabinet). Nie robiła specjalizacji.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: annusza »

Zbierz informacje i zastanów się, która uczelnia będzie DLA CIEBIE lepsza i gdzie TY będziesz się lepiej czuł. Prestiż to nie wszystko. Dużo osób tutaj pisze różne rzeczy, niekoniecznie zgodne z prawdą, warto raczej wsłuchać się w swoje potrzeby, a nie szukać odpowiedzi na forum. Z pracą nie będziesz miał problemu po obu uczelniach. Miałam podobny dylemat, dostałam się na obie uczelnie na lekarski, ale już dokonałam wyboru. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: Medycyna Lwów »

jeśli chodzi i poziom zajęć praktycznych na WUMie na stomie bardzo wysoki, bardzo dużo robią, dużo umieją i to widać - sam się przekonałem kilka razy mając tam przez koleżankę po 4 roku dłutowane ósemki i szyte dziąsła - bez żadnych powikłań. Co do pracy po studiach w Wa-wie wysycenie ogromne, płacą bardzo mało, jak ktoś nie musi to raczej celuje w mniejsze ośrodki.
chloee
Posty: 37
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:40

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: chloee »

Studiowałam na UMB, a teraz studiuję na WUMie. Jeśli chcesz więcej umieć i być lepiej przygotowany do LDEPu i do pracy to polecam UMB, a jeśli wolisz więcej odpoczywać a uczyć się dopiero przed sesją albo i nie uczyć i liczyć na farta to zapraszamy na WUM.

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: Medycyna Lwów »

tylko LEK/ LDEK na WUMie zdają zawsze lepiej -0 więc coś chyba mącisz w głowie.
chloee
Posty: 37
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:40

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: chloee »

A studiowałeś na obu uczelniach, że się tu wypowiadasz?

chloee
Posty: 37
Rejestracja: 12 lip 2011, o 16:40

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: chloee »

A propos tego gdzie LDEK wypada lepiej, to polecam najpierw takie informacje sprawdzać.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: Mårran »

Najwyrazniej im mniej sie ucza do LEKu, tym lepiej

Pani Buka
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: SilentShout »

No chyba nie właśnie

applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

Re: Stoma WUM czy UMB?

Post autor: applefan »

kurde,mam mętlik . A tylko do jutro mogę złożyć do B-stoku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości