Stomatologia czy medycyna??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: oszka »

moze sie i da ale trudniej jest i to znacznie.
ale jak ktos ma samozaparcie i troche wiary w siebie to da rade
keyraa
Posty: 221
Rejestracja: 31 sty 2009, o 20:44

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: keyraa »

Stomatologia.
yooanna
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2010, o 13:16

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: yooanna »

mam bardzo podobny problem. moi rodzice mają gabinet a nawet kilka dobrze prosperujących we Wrocławiu . Mój brat jest właśnie na 2gim roku i szykuje się do przejęcia", bądź współpracy z rodzicami w gabinetach. Ja natomiast nie wiem czego chcę. Z jednej strony mialabym b. latwy start, zaczynalabym od razu od dobrze wyposazonych gabinetow, z drugiej i tak mysle o studiach w innym miescie a poza tym nie wiem czy umialabym razem z bratem prowadzic gabinety wspolnie.
sa momenty w których wydaje mi sie ze to fajna praca: mysle glownie o ortodoncji, a wiem ze mozna robic aparaty nawet bez sepcjalizacji.

czasem przychodza momenty w ktorych mysle, ze ciekawszy bylby lekarski (mysle glownie o dermatologii i medycynie estetycznej nie chcialabym pracowac w szpitalu), jednka przeraza mnie ze poczatkowo zarobki bylyby nieduze i wiele czasu mineloby zanim skonczylabym studia, specjalizacje i sie usamodzielnila.

czy ktos moglby mi cos poradzic? bardzo rposze o pomoc, mam coraz mniej czasu., bo juz po maturze i mozna sie rejstrowac online a ja dalej nie wiem
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: agnika »

Ja sama rok temu mialam taki dylemat stoma czy lek, jeszczze rok temu o tej porze bylam pewna ze stoma, ale jak zobaczylam swoje anzwisko na liscie osob ktore sie dostaly na lek i stome zaczelam sie zastanawiac, w koncu wybralam lekarski i jestem bardzo zadowolona, wiem ze nie chcialabym cale zycie zajmowac sie tylko zebami, moja kolezanka tez miala podobny dylemat tyle ze rodzice pchali ja na stome tak tez zrobila i teraz zaluje, nie cierpi materialoznawstwa i tym podobnych przedmiotow typowo stomatologicznych, ale wybor nalezy do ciebie w koncu kazdy jest inny:-)
Awatar użytkownika
m_ichalina
Posty: 129
Rejestracja: 24 maja 2010, o 11:51

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: m_ichalina »

Tak jak większość mam podobny dylemat. Zawsze moim marzeniem był kierunek lekarski, ale z drugiej strony ciągną pięniądze jakie daje potem stoma. Dentysta, gdy ma swój własny gabinet to jest niezależny, robi sobie wolne kiedy chce, dużo kasy. A dzieciaki jedzą coraz więcej słodyczy, zęby ciągle im sie psują, starsi chcą nowe ząbki, inni biały uśmiech. W tych czasach uśmiech jest niezwykle ważny
Awatar użytkownika
vicious
Posty: 14
Rejestracja: 4 maja 2010, o 19:18

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: vicious »

jestem na 1roku stomy i poważnie rozważam przeniesienie na lekarski nawet jeśli oznaczałoby to rok plecy ( głównie dlatego,że znalazłam się na stomie trochę przez przypadek, zawsze marzyłam o lekarskim).

dochody i niezależność są bardzo nęcące, lecz musisz pamiętać, że cokolwiek wybierzesz, będziesz robić to przez najbliższe 40 lat ( dobra, 35, bo widzę, że jesteś kobietą:) ). zastanów się, czy łatanie dziur lub klejenie zamków na prawdę jest tym co chcesz robić, bo jeśli praca ma być dla Ciebie męką, to pieniądze Ci tego w nie wynagrodzą.
pozatym, stoma daje dosyc małe możliwości rozwoju i kariery. owszem, możesz robić speckę, ale i tak Twoje życie zawodowe będzie się kręcić wokół jednego i tego samego gabinetu, w którym jedynie będzie przybywać dymplomów ukończenia kursów
po lekarskim, niestety przyszłośc też nie jest różowa, domyślam się że przemyślałaś wszystkie wady tego zawodu, skoro się zastanawiasz:)
wiem, że pewnie słyszałaś to już wielokrotnie, ale być może w mym wywodzie znajdzie się coś, czego pod uwagę nie wzięłas wczesniej:)
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Anielica88 »

jeśli bym miała polecać to stomatologia jest bardzo opłacalna tylko nie każdy ma ochotę grzebać w cudzych zębach, ogólnie rzecz biorąc naprawdę dobra kasa ale i bez pracy nie ma kołaczy. pracujesz od rana do wieczora łącznie z weekendami, natomiast wybrałabym bardziej medycynę o specjalności radiologia. Kasa nieziemska, a pracujesz dziennie 5h:d za same dyżury dostajesz 2 koła nie licząc opisów zdjęć których w ciągu dnia opisujesz co najmniej 50. Stawka mniej więcej od 80 zł w górę od sztuki. Proste i przyjemne, ale anatomia w 1 paluszku
Awatar użytkownika
m_ichalina
Posty: 129
Rejestracja: 24 maja 2010, o 11:51

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: m_ichalina »

vicious może i masz rację. Nie pomyślałam o tym, że gdy będę zaczynala stawać się babuleńką, to sił mi ubędzie i parkinson może będzie. Własny gabinet to też ogromna inwestycja. Zaciągnięte kredyty będzie sie spłacać latami. Ale takie rozważania lepiej zostawić na później. Bardzo chciałabym mieć taki problem w lipcu: co wybrać stome czy lek? Pożyjemy zobaczymy:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »

Kasa nieziemska, a pracujesz dziennie 5h:d

maja być zmiany i normalna dniówka - 7h z kawałkiem.
za same dyżury dostajesz 2 koła

to nie są żadne kokosy ]

A z kasa po stomie bym nie przesadzał. Są specjalności lekarskie gdzie zarabia się lepiej, a praca jest mniej absorbująca.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Anielka »

na przykład?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »

derma
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Anielica88 »

to nie są żadne kokosy ]
to sie dotyczy tylko samego lekarza, ktory w ciagu miesiaca ma kilka takich dyzurow i to jest roznica.
maja być zmiany i normalna dniówka - 7h z kawałkiem.
maja byc ale ustawa nie zostala jeszcze wprowadzona wiec poki co 5h
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »


to sie dotyczy tylko samego lekarza, ktory w ciagu miesiaca ma kilka takich dyzurow i to jest roznica.

co nie zmienia faktu, że to nie są żadne kokosy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości