Studia medyczne, 2012.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Mads
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2012, o 12:27

Studia medyczne, 2012.

Post autor: Mads »

Planuję wyjazd do Lwowa, i Tarnopola w sprawie załatwienia Studiów medycznych - na początku lipca. Jestem z Wrocławia. Poszukuję chętnych. W grupie siła. d
agnmid
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 18:48

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: agnmid »

hejka a w jakim jezyku by byly studia
bo nie wiem czy po angielsku dalabym sobie tam rade
to sa trudne studia a moj angielski nie jest az tak dobry .
Awatar użytkownika
Tarnopolanin
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:21

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: Tarnopolanin »

Hej,
Wpadajcie do Tarnopola
Co do języka to na początku też nie byłem orłem ale szybko się wdrożylem i po 4 latach świetnie władał tym językiem w dodatku nauczyłem się biegle mowic po ukrainsku.
Jesli nie uda wam sie do lwowa zawsze bedzie dla was miejsce w tarno:-)
Mads
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2012, o 12:27

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: Mads »

A powiedz mi Tarnopolaninie, trzeba wysłać najpierw wypełniony formularz, prawda? Kopia paszportu i świadectwa maja być przetłumaczone i poświadczone notarialnie, czy jak? I co trzeba wpisać w temacie e-maila?
Pozdrawiam serdecznie.
agnmid
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2012, o 18:48

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: agnmid »

ja jednak bede probowac w polsce
dopiero jak nie przyjma mnie 2 razy to moze pomysle o tym
Gosiek12
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:20

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: Gosiek12 »

Ja takze planuje wyjazd na poczatku lipca
jestem z okolic warszawy
dokladnie w grupie sila
Awatar użytkownika
Tarnopolanin
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:21

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: Tarnopolanin »

Mads pisze:A powiedz mi Tarnopolaninie, trzeba wysłać najpierw wypełniony formularz, prawda? Kopia paszportu i świadectwa maja być przetłumaczone i poświadczone notarialnie, czy jak? I co trzeba wpisać w temacie e-maila?
Pozdrawiam serdecznie.

Tak, to bardzo ważne o co zapytałaś.
Otóż, żeby otworzyć przewód rekrytacyjny należy jak najszybciej przesłać na [at].pl skan:
- świadectwa ukończenia liceum
- aktu urodzenia
- kserokopii pierwszej strony paszportu
- wypełniony formularz rekrutacyjny.
Należy to zrobić jak najszybciej.
Nie musisz ich na razie tłumaczyć.
Wyślij je nam, w tym czasie otworzymy Twój przewód rekrutacyjny i do terminu rozmowy kwalifikacyjnej będziesz miała czas na przetłumaczenie tych dokumentów.
W temacie maila wypisz swoje imię i nazwisko, kierunek, z dopiskiem rekrutacja.
Pozdrawiam!

Będziemy organizować wyjazd do Tarnopola, zbiórka w Przemyślu, więcej info na stronie i na priv!
pawel-mzg
Posty: 34
Rejestracja: 20 kwie 2012, o 13:25

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: pawel-mzg »

Pomyślcie nad Kijowem - wg oficjalnych rankingów (które możecie sobie sprawdzić na zewnętrznych stronach a nie wierzyć mi na słowo) to najlepsza z uczelni medycznych i czwarta ze wszystkich na Ukrainie - nie ważne, czy chcecie zrobić dyplom na wschodzie, czy przenieść się do Polski po kilku latach i tu uzyskać dyplom, Wasza wiedza będzie się bardziej liczyć od papierka - wybierajcie mądrze .

A co do rankingów, zacytuję, bo widzę że wątek w którym to pisałem został usunięty (pewnie za dużo wzajemnego obrzucania błotem między konkurującymi pośrednikami z Tarnopola )
Na Ukrainie jest ponad 800 uczelni wyższych. Od kilku lat (2006) publikowane są rankingi Top-200 Ukraina ("Топ-200 Україна") wg kryteriów UNESCO-CEPES 200 najlepszych uczelni ukraińskich.
Narodowy Uniwersytet Medyczny im. Bogomolca w Kijowie niezmiennie od wielu lat zajmuje czwartą pozycję, i jest najwyżej położonym na tej liście uniwersytetem medycznym. 
Tarnopolskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego próżno na niej szukać - tak, rankingi mogą nie być całkowicie obiektywne, ale ponad 200 miejsc różnicy (bo brak na rankingu oznacza tylko tyle, że wszystkie uczelnie na nim umieszczone były lepsze) to chyba taki drobny wykrzyknik .
Aha, nie wiem dokładnie jak wygląda studiowanie w Tarnopolu (ale się dowiem ), ale jeśli chcecie po studiach / w ich trakcie wracać do Polski, to Lwów nie będzie dobrym wyborem.
Awatar użytkownika
Tarnopolanin
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2011, o 08:21

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: Tarnopolanin »

Glowna na zaleta studiowania w Tarnopolu jest to, ze TDMU ma podpisana umowe z SUMem, gdzie obecnie studiuje:)
Polska uczelnia organizuje rowniez wyjazdy dla najlepszych studentow do Tarnopola

Warto zatem przed wyborem uczelni na Ukrainie wziac pod uwage to kryterium, jesli przyszli studenci rozwazaja przenosiny do Polski!

Co do rankingu, to nie ma oficjalnej ukrainskiej strony, na ktorej bylby ranking uczelni medycznych. A podane przez przedmowce rankingi, to zbior wszystkich uczelni i mysle, ze w polsce wiele uniwersytetow medycznych znalazloby sie pod keska, kiedy to pierwsze miejsca zajmowalyby AGH, SGH, UJ i politechniki.

Wybor zostawiam Wam:))
magma1234
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2011, o 14:01

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: magma1234 »

kochani jeśli ju wybieracie Ukrainę to albo Lwów albo Kijow , podpisanie umowy stowarzyszeniowej o wolnym handlu z Ukraina to kwestia czasu, a wtedy macie moliwość pracy w Polsce bez nostryfikacji ,ale tylko po skończeniu Lwowa bądz kijowa,jak ktoś chce prówowac na Ukrainie to patrz j.w. , i nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym podpisana przez Komora. UWAGA, na oszustkę podająca sie jako SARNIDAN albo DANA
Jerzy487237
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2012, o 11:27

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: Jerzy487237 »

magma1234 - możesz napisać coś więcej kim są te osoby? (SARNIDAN albo DANA) - pilne
Redreddish
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2012, o 11:27

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: Redreddish »

Czy ktoś z Was w ogóle myślał o studiowaniu medycyny w Winnicy? Ktoś cos wie? Z gory dzięki za info

Wyatt Earp
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2012, o 12:20

Re: Studia medyczne, 2012.

Post autor: Wyatt Earp »

magma- jeśli umowa o wolnym handlu jakimś cudem byłaby podpisana wtedy nostryfikacja jako taka znika dla wszystkich uniwerków
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości