Studia medyczne a choroba serca

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Malgorzata1995
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2012, o 16:26

Studia medyczne a choroba serca

Post autor: Malgorzata1995 »

Witam.Wiążę swoją przyszłość z medycyną jednak mam problem zdrowotny.Od urodzenia mam chore serce przeciek w sercu jeśli dobrze pamiętam w lewej komorze który został mi wykryty w wieku 2 lat gdy miał 12 mm miałam operację po pół roku przeciek wrócił do 3 mm obecnie po 15 latach ma 2 mm.Oprócz tego mam niedomykalność zastawki mitralnej przy niej muszę uważać by nie zakazić się przy np kanałowym leczeniu zębów czy gastroskopii.Czy w takim stanie mogę spokojnie się starać na medycynę?Czy będę miała problemy?Serce nie dokucza mi przez tyle lat nie było przypadku żeby serce mi zagrażało zdarzały się bóle przez dojrzewanie i nic więcej.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Studia medyczne a choroba serca

Post autor: Michch »

Myślę, że to może być poważne przeciwwskazanie, ale z tym pytaniem koniecznie musisz udać się do lekarza.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Studia medyczne a choroba serca

Post autor: Stalowy »

Malgorzata1995, nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań żebyś została lekarzem Znam kilka osób i na stomie i na leku z chorym serduszkiem i jest w miarę OK. Wszystko zależy oczywiście od powagi wady (np. te bardziej nieprzewidywalne dające np. niekontrolowane tachykardie mogą być przeszkodzą w speckach zabiegowych, musisz się z tym liczyć). Jednak według tego co wiem, specjalizacji nie-zabiegowe stoją przed Tobą otworem na 100%
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Studia medyczne a choroba serca

Post autor: hotdog1990 »

Tak jak już zostało napisane w Polsce i chyba nigdzie na świecie to nie jest żadne przeciwwskazanie do bycia lekarzem Sama musisz poprostu wiedzieć jak Twoje serce znosi sytuacje stresowe, sytuacje przeciazenia itp bo takich brakować nie będzie w przyszłej pracy:)

Jak się uda do lekarza to lekarze powie że nigdy nie słyszał żeby to było jakieś przeciwskazanie Gdyby ludzi tak wykluczać bo ktos ma wade serca, ktos ma wade tego tamtego, ktos ma jeszcze cos innego to spory procent naszej ludnosci poprostu by nie mogl byc dopuszczonym do pracy.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Studia medyczne a choroba serca

Post autor: David »

Teraz nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani.
lykorz
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Studia medyczne a choroba serca

Post autor: Collo »

David pisze:Teraz nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani.
przekręciłeś Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani
I w sumie powiedzenie jest nawet prawdziwe, bo każdy cierpi na jakieś choroby, uciążliwe w mniejszym lub większym stopniu.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Studia medyczne a choroba serca

Post autor: Agher »

jedynie z rozrusznikiem serca byłby problem, bo nie wszędzie można przecież z takim rozrusznikiem wejść. Co do zagadnienia z możliwością zarażenia, to będziesz musiała po prostu bardziej na siebie uważać. Ostateczne wątpliwości rozwieje lekarz medycyny pracy na badaniach przed pójściem na studia. o ile w ogóle będzie miał ochotę cokolwiek sprawdzać
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Studia medyczne a choroba serca

Post autor: york »

spokojnie, staraj się dostać na medycynę
magda576a
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2015, o 19:33

Re: Studia medyczne a choroba serca

Post autor: magda576a »

Witam. Chciałam bym studiować medycynę, jednak od dziecka mam problemy zdrowotne. Mam wadę serca vsd i miałam związku z tym w wieku gdy miałam około 2 lata operacje. Mam również zespół chorej zatoki i bradykardie. 2 lata temu miałam związku z tym wszczepiony rozrusznik. Nie ćwiczę na wf, lecz nigdy nie miałam żadnych omdleń czy bólu serca. Mam również związku z tą wadą orzeczenie o niepełnosprawności. Czy w tym stanie jest mogę składać na medycynę? Czy jeśli bym się dostała to później dostałam bym prawo wykonywania zawodu?
Bardzo proszę o odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 93 gości