studia medyczne, czy warto?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Cinereus »

W miastach typu Kraków, Wrocław
To nie chodzi o to, ze to miasto zle, tylko o to, ze w szpitalach klinicznych czyli akademickich tak jest, ale w tych miastach sa tez szpitale niekliniczne chocby we wroc na traugutta szpital specjalistyczny im. Marciniaka, gadalem z rezydentem 4 roku ze spec ortopedia i traumatologia i mowil mi , ze on tam zapier. jak wół, wiec ma co robic ]
gercio

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: gercio »

Cinereus pisze:
gadalem z rezydentem 4 roku ze spec ortopedia i traumatologia i mowil mi , ze on tam zapier. jak wół, wiec ma co robic ]
Tylko pytanie czy pracuje tak intensywnie przy zabiegach czy przy papierkach.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: kallinka1 »

Cinereus pisze:
W miastach typu Kraków, Wrocław
To nie chodzi o to, ze to miasto zle, tylko o to, ze w szpitalach klinicznych czyli akademickich tak jest, ale w tych miastach sa tez szpitale niekliniczne chocby we wroc na traugutta szpital specjalistyczny im. Marciniaka, gadalem z rezydentem 4 roku ze spec ortopedia i traumatologia i mowil mi , ze on tam zapier. jak wół, wiec ma co robic ]

Chodziło mi po prostu o miasta akademickie. Masz rację, że są szpitale, bez wpływów uniwersytetu (czy akademii), ale z tego co wiem to w Krakowie naprawdę ciężko o szpital, gdzie coś pozwolą Ci zrobić. A w innych miastach akademickich- cóż, tam problem jest tego typu, że po studiach część ludzi zostaje w mieście w któym studiowało, więc potencjalnych kandydatów na specke czy staż jest tam po prostu dużo więcej niż gdzie indziej. I znow trzeba miec albo swietny wynik lepu, albo kontakty zeby zalapac sie tam gdzie sie ma ochote.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Medycyna Lwów »

o powołaniu jak zauważyłem najwięcej maja do powiedzenia osoby nie studiujące jeszcze i kompletnie nie wiedzące jak w praktyce wyglądają te studia czy to co czeka po ich skończeniu. Tak samo mówienie że pieniądze nie są ważne, w sytuacji gdy trzeba żyć jakoś i często utrzymywać rodzinę.
Co do meritum mam podobne zdanie jak Michał.vet
Fairytale
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2009, o 11:13

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Fairytale »

powołanie.ja myślę że jest:P.ale to kwestia każdego z osobnaja o medycynie marzyłam. jak byłam mała.potem mi się odwidziało.a teraz tylko ona się dla mnie liczy.
nie dostałam się na studia dwa razy.za pierwszym razem zabrakło mi 20 pkt a za drugim 6 i co. nie poddaje się i dążę do wyznaczonego sobie celu.bez względu na to co mówią inni.myślę że warto.bo w życiu trzeba robić to co się lubi i z czego ma się satysfakcję.i warto wkładać w to wyrzeczenia i pracę
a jaka satysfakcja jak się uda:D:D:D

A pieniądze.ok trzeba o nich myśleć.z tym się zgadzamP ale w życiu nie tylko one się licząD
Tajfunet
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:42

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Tajfunet »

Wtrące i powiem tak- jakby mi ktoś zaproponował do wykonywania dwa zawody, równo płatne z których jeden pokrywa się z tym co lubię i chce robić a drugi mniej to wybór byłby oczywisty, gdyby dysproporcja w zarobkach na korzyść drugiego kierunku była relatywnie mała to być może zostałabym przy swoim wyborze. Gdyby dysproporcja była ogromna to już wybór nie jest taki oczywisty, wtedy by pewnie przeważył zdrowy rozsądek który powiedziałby dziewczyno musisz mieć za co żyć". I choć być może nie byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie, to starałabym się wykonywać drugą pracę najlepiej jak umiem, próbując znaleźć dobre strony tego zawodu. A przede wszystkim motywowałoby mnie do pracy to że nie musiałabym się martwić o to jak przeżyć do następnej wypłaty. a co do samych lekarzy to zarobki owszem, nie są niskie, ale odpowiedzialność ogromna i konieczność pogłębiania swojej wiedzy pozostaje na całe życie, a takie dokształcanie też darmowe nie jest. Lepsza książka w medibooks.pl kosztuje często ponad 1000 zł. Wiem bo czasem tam zaglądam szukając czegoś z wety. taki urzędnik np skończy studia i naukę wysyła w las, tu tak nie ma więc nie ma co się dziwić że lekarze dobrze zarabiają.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

moim zdaniem - jeśli odstrasza Cię natłok ciężkiej pracy (na i po studiach), kiepska płaca (przynajmniej na początku, poźniej to różnie bywa), i pracowanie w chorych godzinach to raczej nie startuj na ten kierunek. Musisz czuć, że satysfakcja z nauki i pracy w tym zawodzie przebije te minusy i tyle.
Fairytale
Posty: 10
Rejestracja: 18 paź 2009, o 11:13

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Fairytale »

noooofakt ale jeśli nie odstrasza to same plusy.przynajmniej jak dla mnie.ja się na innym kierunku nie widzęPP.tylko ten.
-Astaroth-
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009, o 09:43

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: -Astaroth- »

Fairytale, mam tak samo.

A czy to prawda, że jeśli się nie zda egzaminu z jakiegoś przedmiotu to za poprawkę trzeba płacić od 600-4000 zł? Za poprawkę, nie za komisa.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

jak nie zdajesz egzaminu idziesz na poprawkę, jak nie zdasz poprawki ubiegasz się o warunek. warunek jak sama nazwa wskazuje to warunkowe przyjęcie na następny rok studiów na którym, oprócz normalnych przedmiotów drugiego roku, realizujesz przedmiot którego nie zdałeś. Warunki są płatne, a ceny są różne - zależnie od przedmiotu, ilości godzin itd. Na różnych uczelniach jest inaczej, ale generalnie to można mieć warunek z jednego przedmiotu. Przy wiekszej się oblewa rok. No i, ale to podobno, czasami można nie dostać zgody na warunek, kiedy np. nie ma fizycznej możliwości odbywania zajęć z warunkowego przedmiotu, bo np. plan na to nie pozwala.
-Astaroth-
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009, o 09:43

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: -Astaroth- »

A jeśli się za pierwszym razem nie zda egzaminu i chce się następny termin to za tą poprawkę się płaci, czy tylko za komisa?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Korczaszko »

nie płaci się za drugi ani 3 termin (na niektórych uczelniach są 3) i za komisa się nie płaci. płaci się za warunek lub powtarzanie roku.
-Astaroth-
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009, o 09:43

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: -Astaroth- »

Okej, dziękować Tobie bardzo mocno, Korczaszko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości