studia medyczne, czy warto?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: zdzisław »

kielczanin pisze: Boję się jednak, że niedługo w naszym społeczeństwie zawód lekarz będzie kojarzony z łapówkami. Ktoś musi się tym zająć i to zmienić.
Zależy gdzie i jak ale dość często tzw gawiedź rozmawia o lekarzach per konował - łapówkarz wymiennie.
Do czasu aż coś od lekarza potrzebują Taki urok społeczeństwa.

chcesz być lekarzem - szykuj sie na bardzo długą drogę. W tym zawodzie samodzielny finansowo oraz zawodowo będziesz naprawdę późno w porównaniu do innych działek". Jak Ci się noga gdzieś podwinie o co nie trudno to jeszcze później.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

kielczanin pisze:Wreszcie będę mógł uczyć się tylko tego co lubię.
heheh, mylisz się

fakt, historii i wosu nie będzie, nie ma co ukrywać P

ale tylko tego co lubisz także nie będzie
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Mårran »

Na początku liceum wszyscy z biolchemu lamentowali o Boże, po co nam historia / WOS / cokolwiek, skoro to i tak się nie przyda na medycynie! Chcemy biologię, chemię.

W trzeciej klasie, gdy mieliśmy prawie same przedmioty maturalne (poza wf-em ) wszyscy narzekali o Boże, po co nam ta systematyka / rośliny / bezkręgowce / cokolwiek, skoro to i tak się nie przyda na medycynie! Chcemy człowieka na biologii!"

Teraz wszyscy narzekają o Boże, po co nam tyle pierdół na anatomii / biochemii / biologii / biofizyce / cokolwiek, skoro to i tak się nie przyda jak będziemy lekarzami! Chcemy kliniki!"

Powód do narzekania zawsze się znajdzie
Pani Buka
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

dokładnie tak, przyszli medycy niech się przygotują lepiej na to, że jest jednak więcej pierdół na tych studiach niż myślą
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Mårran »

No i przede wszystkim: dla każdego coś miłego czyli historia medycyny, historia filozofii, psychologia, wf, technologia informacyjna, biofizyka, biostatystyka - pierwsze dwa lata medycyny, na której ma ponoć nie być pierdół dalej nie wiem
Pani Buka
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

dobrze, że u mnie jest tylko historia medycyny, bez historii filozofii a pierdoły są przez całe studia, nie da się ukryć. nigdzie nie będzie idealnie. ale fakt, te pierwsze 2 - 3 lata są usłane takimi bzdurami D
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: zdzisław »

a na 6 roku zajęcia typu prawo medyczne (jeszcze to rozumiem) ale zdrowia publicznego już niekoniecznie.
Pierdoły są wiec przez całe studia.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

no wiesz, wartoby się orientować jak wygląda system opieki. zaraz zaraz. co? to my mamy jakiś system?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Mårran »

Agher pisze:zaraz zaraz. co? to my mamy jakiś system?
To chociaż jak POWINIEN wyglądać
Pani Buka
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

ale nie ma co, warto iść na studia medyczne. choćby dla tego weekendu spędzonego przy książkach przed poniedziałkowym kołem z OUNu
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: zdzisław »

Agher, chyba nie miałaś zajęć ze zdrowia publicznego. co jak co ale na pewno nie miałem tam nic wykładane o tym jak powinien, czy jak wyglada system opieki zdrowotnej. Raczej pierdoły o promocji zdrowiaitp.
Nie wiem dokładnie jak na innych uczelniach, ale z tego co rozmawiałem to w innych miastach jest podobnie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Mårran »

Agher, taak, koło z OUN jest tym, co sprawia, że aż chce się studiować :p Podobnież koło z biochemii zbliżające się nieuchronnie oO
zdzisław, o czym by to nie było i tak kwalifikuje się pod przedmiot z serii dziwnych
Pani Buka
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

Kardiolog - oj, mnie to czeka za rok, nie strasz

zdzislaw: ja tylko zgadywalem co jest na tym przedmiocie i raczej w celach humorystycznych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości