studia medyczne, czy warto?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aczkolwiek007
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2009, o 20:09

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: aczkolwiek007 »

Może i macie rację, ale ja też mam.

Zawodów jest na świecie tyle, że można sobie wybrać taki, który oprócz kasy, przyniesie- jakkolwiek to nazwać- nie wiem, radość życia?

Uważam, że nie tutaj szukać pieniędzy. Medycyna to nie dziedzina, która ma się opłacać. To coś więcej. Nie mówcie, że nie.

Jak się uczyć, gdy kierują mną wyłącznie pobudki materialne? Bez sensu, ja bym nie potrafiła. Myślę, że znacznie łatwiej wszystko przychodzi, gdy uważasz to za interesujące, a nie, że dużo Ci zapłacą.

Z głową w chmurach też nie chodzę. Chyba po prostu mi się od losu kopsnęło .
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

no tak, ale na roku osób jest zwykle ponad dwie steki i nie każdy musi myśleć tak jak Ty ba, większość będzie myślała zupełnie inaczej.

a co do radości z życia, dla niektórych szczęście to pieniądze także jeśli maja w perspektywie przejęcie gabinetu/kliniki etc. to nie ma problemu.

gorzej jak ktoś myśli, że wystarczy iść na medycynę i ją skończyć a kasa to sama przyleci. to inna sprawa, bo i takie osoby niczego nie osiągną, i na kasę się nie załapią zapewne i zadowolone z życia nie będą
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: zdzisław »

Agher pisze:gorzej jak ktoś myśli, że wystarczy iść na medycynę i ją skończyć a kasa to sama przyleci. to inna sprawa, bo i takie osoby niczego nie osiągną, i na kasę się nie załapią zapewne i zadowolone z życia nie będą
na szczeście nie wszyscy myśla tak jak Ty.
Co gorsza życie zna przypadki osób, które nie dość ze sie nie przemęczają w pracy, to jeszcze im się ona podoba i maja z tego sensowną kasę.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Agher »

zdzis&#x142aw pisze:
na szczeście nie wszyscy myśla tak jak Ty.
Co gorsza życie zna przypadki osób, które nie dość ze sie nie przemęczają w pracy, to jeszcze im się ona podoba i maja z tego sensowną kasę.


trochę nie zrozumiałeś. mi chodzi o osoby które myślą, że wystarczy iść na medycynę i już się będzie miało kokosy, że wiesz, to są takie studia, co się idzie, szybko kończy i od razu ma się 12 tysięcy na ręke za siedzenie na dupie w szpitalu i juz nic nie trzeba robić do konca zycia.
o takie osoby mi chodziło. nie nawet o nie przemęczające się. o takie które mają mylne pojęcie o zawodzie.
pawianus1234
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2010, o 17:17

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: pawianus1234 »

czy orientujecie sie czy po I roku farmacji mozna sie przeniesc na stomatologie?
Awatar użytkownika
Dohtor
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2010, o 15:05

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Dohtor »

A z jakiej paki?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: studia medyczne, czy warto?

Post autor: Mihhu »

pawianus1234, jeżeli masz wystarczająco dużo pkt, to możesz iść na 1 rok stomy.
Jeżeli chcesz iść z 1 roku farmy na 2 stomy to raczej nie ma szans.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości