studia medyczne- długośc itp

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Collo »

Witam Wszystkich
Od niedawna zastanawiam się nad studiami medycznymi w Warszawie. Nie mam sprecyzowanej jeszcze specjalizacji lekarskiej, ale myślę o chirurgii lub internie.
W związku z tym mam pytanie: Czy chirurg może mieć wadę wzroku (konkretnie krótkowzroczność) ?
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: zdzisław »

Best of Both Worlds, o tym już było nie raz.
odpowiedź na twoje pytanie: tak
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Collo »

A wiesz może w którym wątku jest dyskusja na ten temat?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Grzybu123 »

No skoro trafiłeś tutaj, to dobrze. Jest tutaj dużo informacji o medycynie i naprawdę dla osoby nie w temacie spokojnie można tutaj otrzymać pomoc w wyborze uczelni, przygotowaniach do matury etc.

Jeśli chodzi o choroby które uniemożliwiają pracę lekarzowi to takowych praktycznie nie ma (lekarzowi AIDS nie można zabronić pracy z pacjentem, zresztą nawet nie powinno się moim skromnym zdaniem). Znam studenta medycyny (ba, nawet konkretnie pewnego wydziału wojskowo - lekarskiego ) który jest albinosem ] Tyle jeśli chodzi o badania lekarskie dot. zdatności na studiach.

No i nie denerwować się na siebie. Święta są. Życzę udanego sylwestra
Olgga
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2009, o 11:44

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Olgga »

Kochani, a jak to było w waszym przypadku z matematyką?
Czy sprawiała wam problemy?
Jeśli tak, to czy teraz odczuwacie konsekwencje tego na medycynie?

Ja jestem osioł totalny, matma to czarna magia, cuda nieopisane, kosmos
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Arnold »

Matma nie sprawiała mi większego problemu, zresztą zawsze zachwycałem się algebrą. To zależy od uczelni z tego co ja wiem to w Zabrzu na biofizyce przydaje się znajomość rachunku całkowego i różniczkowego. Obecnie nie przerabia się tych działów w szkole
xienka

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: xienka »

Ale matma podstawowa czy rozszerzona? Ja mam podstawę i powiem Ci, że wychodzę z matmy w lo zawsze na 4 a z chemii, fizyki albo z biologii na 3 a też będę się starać na lekarski . Chociaż nie radzisz sobie bo dostajesz złe oceny? może Ci się tak tylko wydaje? powiem Ci, ze moim zdaniem oceny nijak się mają do wiedzy, no ale
Ian
Posty: 31
Rejestracja: 8 cze 2009, o 17:24

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Ian »

A jakie rozliczenia są w Szczecinie, Bydgoszczy i Poznaniu? Roczne czy semestralne?
asienka1989
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 13:16

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: asienka1989 »

Bydgoszcz- semestralne, bodajże do 15 marca razem z egzaminami trzeba zaliczyć wszystkie zaległe kolokwia.
devitto
Posty: 38
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:47

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: devitto »

Grzybu123 pisze:W Łodzi jest rozliczenie roczne (i bardzo dobrze) więc ewentualne poprawki muszą zostać rozliczone do końca września. W przypadku nie zdania do tego terminu choćby jednego egzaminu to jedyne, co można zrobić to pisać podanie o płatne powtarzanie roku (repeta z przedmiotu który się zrypało) lub kick.
Nie do końca - można jeszcze poprosić o przedłużenie sesji, dajmy na to do 14. albo 30. października, by spróbować zaliczyć przedmiot, który się nie zdało - tak się dzieje np. w przypadku osób, które nie mogły podejść do któregoś terminu (oczywiście nie na wszystkich przedmiotach dają taką możliwość). Jeśli jednak nie przyjmować tej sytuacji - owszem, istnieje niewiele możliwości - repeta roku, repeta roku z możliwością awansu na rok następny lub warunek (tylko w przypadku nie zaliczenia przedmiotu zaliczeniowego, nie egzaminacyjnego).
qazwsx
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2010, o 09:29

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: qazwsx »

tak naprawde studia 6 lat, 1 rok stazu, LEP (lekarski egzamin panstwowy) pozniej specjalizacja - zalezy jaka.
sa lekarze bez specjalizacji to tzw rezydenci ale takich miejsc jest zaledwie kilka na rok.
i goraco polecam bydgoszcz, poznan tak naprawde jest przereklamowany. a w bydgoszczy ucza na rozum a nie na pamiec (nieszczesna biofizyka na ump.)
warto tez sie zastanowic czy naprawde chcecie tak dlugo sie cuzyc, latwo nie jest, praca rowniez bardzo meczaca (dyzury nocne, w swieta)
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: jagodzio »

A studiowałeś i tu i tu, że tak porównujesz?gt
MikaNeko
Posty: 65
Rejestracja: 6 lip 2009, o 20:34

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: MikaNeko »

No właśnie studiowałeś na UMP, że tak dobrze wiesz jak uczą? I ciekawi mnie jak to się w bydgoszczy uczy np. wzorów chemicznych czy nazw łacińskich na rozum a nie na pamięć? myślę też, że wszystkie uczelnie co są uznawane za najlepsze są w pewnym stopniu przereklamowane a te pomijane niedoceniane

A co do rozliczania w Poznaniu to rozliczenie jest roczne, no i niektóre przedmioty można przenosić na następne lata w ramach sesji ciągłej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 71 gości