studia medyczne- długośc itp

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MikaNeko
Posty: 65
Rejestracja: 6 lip 2009, o 20:34

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: MikaNeko »

No właśnie studiowałeś na UMP, że tak dobrze wiesz jak uczą? I ciekawi mnie jak to się w bydgoszczy uczy np. wzorów chemicznych czy nazw łacińskich na rozum a nie na pamięć? myślę też, że wszystkie uczelnie co są uznawane za najlepsze są w pewnym stopniu przereklamowane a te pomijane niedoceniane

A co do rozliczania w Poznaniu to rozliczenie jest roczne, no i niektóre przedmioty można przenosić na następne lata w ramach sesji ciągłej.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: a_niap »

MikaNeko pisze:niektóre przedmioty można przenosić na następne lata w ramach sesji ciągłej.
Jak to wygląda tak dokładniej?
MikaNeko
Posty: 65
Rejestracja: 6 lip 2009, o 20:34

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: MikaNeko »

Wygląda to tak, że pierwsze 2 lata to 1 sesja ciągła i w jej ramach można egzamin z histologii i chemii przenieść sobie na 2 rok, na którym trzeba już zaliczyć wszystko. Lata III, IV i V to 2 sesja ciągła i aby przykładowo zaliczyć rok trzeci wystarczy komplet zaliczeń i egzaminy z mikrobiologii i patofizjologii, a pozostałe 2 egzaminy można odłożyć na później. Ciekawe rozwiązanie, ale raczej rozsądnie trzeba z niego korzystać
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: a_niap »

A np: bedac na trzecim roku mozna zdac jakis przedmiot z sesji z 4 ?

I czy to ze jest jedna sesja ciąga na pierwszym i drugim roku oznacza ze nie wyrzuca cie po pierwszym roku, bo mozna egzamin z 1 roku zdać na drugim?
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Halius »

qazwsx pisze:sa lekarze bez specjalizacji to tzw rezydenci ale takich miejsc jest zaledwie kilka na rok.
Z tym, że rezydent jest w trakcie robienia specjalizacji
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Padre Morf »

i miejsc rezydenckich jest o wiele więcej niż kilka na rok ]
MikaNeko
Posty: 65
Rejestracja: 6 lip 2009, o 20:34

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: MikaNeko »

a_niap pisze:A np: bedac na trzecim roku mozna zdac jakis przedmiot z sesji z 4 ?

I czy to ze jest jedna sesja ciąga na pierwszym i drugim roku oznacza ze nie wyrzuca cie po pierwszym roku, bo mozna egzamin z 1 roku zdać na drugim?
Raczej nie, ponieważ aby podejść do egzaminu trzeba najpierw zaliczyć dany przedmiot, czyli uzbierać obecności i punkty czy zaliczyć po drodze jakieś koła, a więc po prostu mieć ten przedmiot a jeszcze takich cudów, żeby wybierać kiedy co chcemy nie ma i pewnie nie będzie.
Nie wyrzucą jeśli dotyczy to egzaminów z histologii lub chemii. Wszystkie przedmioty trzeba jednak zaliczyć plus zdać egzaminy z biofizyki i biologii.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: york »

mam pytanie z innej beczki", przeglądając zdjęcia koleżanek na naszej klasie znalazłam w galerii koleżanki studiującej stomatologie w krakowie zdjęcie na którym wbija się koledze do żyły na ręce, a następnie jak on jej, obaj byli w fartuchach i pomieszczenie wyglądało jak jakieś na uczelnie, obok było widać dość dużo osób w jej wieku również ubranych w fartuchy, zapewne byli to też studenci

i moje pytanie do osób studiujących stomatologie bądź medycyne czy na studiach jest taki przedmiot, że wkuwacie się w siebie nawzajem, albo zaliczenia z tego?
sama chce iść na stomatologie, ale pobranie u mnie krwi graniczy z cudem, a co dopiero znalezienie żyły i czy zdarzają się taki przypadki jak mój na takich zajęciach i co wtedy?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: a_niap »

Wkuwasz sie na praktykach. Na zajeciach to np: z pierwszej pomocy, ale nie zawsze. W mojej grupie na szczęscie sie nie wkuwaliśmy.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: David »

Na UJ CM się wbijają. Na pierwszej pomocy, na I roku. Wkłuwanie się jest nawet na zaliczeniu.
lykorz
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: charlotte »

u nas na cmuj wkuwaliśmy sie ale nie na sobie a na sztucznej ręce (samo zaliczenie to była farsa)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Mårran »

U nas się wkłuwaliśmy w koleżankę/kolegę z pary I nie powiem, przydało się
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: studia medyczne- długośc itp

Post autor: Medycyna Lwów »

e tam przydało sie, co można powiedzieć po 1 ząłożeniu wenflonu koledze - nic tak naprawdę. Od nauczenia się wkłuć, cewnikowań etc. mają być praktyki, jak się zrobi tego kilkadziesiąt razy to można powiedzieć że wie się o co chodzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości