Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
choinka_91
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:20

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: choinka_91 »

Padre Morf, A orientujesz sie czy teraz nostryfikacja polskiego dyplomu lekarza obejmuje wszystkie kraje w UE?
I czy chcący pracowac powiedzmy w Niemczech trzeba miec zdane DSD C1?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

Padre Morf pisze:
Co do specjalizacji z diagnostyki lab - nie przyrównuj kogoś po analityce do lekarza z taką specjalizacją - inne zadania, inna odpowiedzialność - poczytaj programy specjalizacji lepiej, podobnie jak i z mikrobiologii - są to typowe specjalizacje niekliniczne - co kto lubi.
Na dobrą sprawę zadania i odpowiedzialność są takie same. Uprawnienia w zasadzie również.
"na dobrą sprawę i w zasadzie to rozumiem słowa klucze.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Padre Morf »

Kaamil, prawda jest taka, że mgr analityki medycznej robi w laboratorium to samo co lekarz z odpowiednią specjalizacją i odpowiedzialność też ma taką samą. Każdy z nich odpowiada za wynik, który autoryzowal.

Co do uprawnień - są one takie same, lekarz z odpowiednią specjalizacją jest samodzielnym pracownikiem podobnie jak osoba z PWZDL.
Kierownikiem laboratorium może być każda osoba posiadająca PWZDL i odpowiednią specjalizację - może to być mgr analityki, biologii, biotechnologii albo lekarz. Tutaj też nie ma róznic.
Padre Morf, A orientujesz sie czy teraz nostryfikacja polskiego dyplomu lekarza obejmuje wszystkie kraje w UE?
Tak,. obejmuje.
tanki
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2012, o 11:40

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: tanki »

Kaamil pisze:wkłucia w psychiatrii może nakłucie lędźwiowe, ale to raczej neurolodzy.
A zdolności manualne mogą być przydatne - choćby w przypadku szycia, co umieć wg mnie powinien każdy lekarz, a nie tylko chirurg.
Co do umiejętności wkłuć to każdy student powinien się tego nauczyć na praktykach, w rzeczywistości mało kto to umie i potem są takie kwiatki, że student 4 roku nie wie jak się zastrzyk domięśniowy prawidłowo robi - nikt tego na studiach nie weryfikuje, co się nauczysz to twoje.
Faktm przepraszam, chodziło o nakłucie lędźwiowe - i według tego co wyguglałam wcześniej, jest to obowiązkowe do zaliczenia specjalizacji z psychiatrii. Pytam, bo przyjmuję niestety leki, po których trzęsą mi się ręce Dlatego chciałam zapytać jak sprawa wygląda na podstawowych studiach medycznych. Dzięki za odp.
RybciaJ
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:32

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: RybciaJ »

Hej Nurtuje mnie taka myśl Czy kobieta z marnym wzrostem (155cm) ma jakieś szanse na zostanie ortopedą?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

szanse takie jak i wzrost, zresztą ortopedia to bez urazy ani praca dla kobiet, ani dla bardziej rozgarniętych intelektualnie zwłaszcza osób.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: mickey_mouse »

Kaamil pisze:szanse takie jak i wzrost, zresztą ortopedia to bez urazy ani praca dla kobiet, ani dla bardziej rozgarniętych intelektualnie zwłaszcza osób.
Z ciekawości, dlaczego ortopedia jest taką lekceważoną dziedziną?
RybciaJ
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:32

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: RybciaJ »

Dziękuję za wyrażenie swojej opinii. Ale rozumiem, że gdy złamiesz sobie rękę to sam sobie ją poskładasz bo nie pójdziesz przecież do ortopedy, który przecież jest nierozgarnięty. a tym bardziej jeśli tym ortopedą będzie kobieta kobiety prawda? .
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Korczaszko »

Kaamil pisze:szanse takie jak i wzrost, zresztą ortopedia to bez urazy ani praca dla kobiet, ani dla bardziej rozgarniętych intelektualnie zwłaszcza osób.
to zdanie jest totalnie po polskiemu nic z niego nie rozumiem

trochę brzmi jakby kobieta nie była osobą
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Giardia Lamblia »

Korczaszko pisze:trochę brzmi jakby kobieta nie była osobą
A jest

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Mårran »

Patrzę na to zdanie i się zastanawiam, czy może się Kaamil na ortopedię nie wybiera?

Wzrost na orto się przydaje, podobnie jak generalnie siła. Jak kobieta o posturze Pudziana się wybiera, to ok, ale siebie na przykład bym tam nie widziała. Po zajęciach na tym oddziale tylko się w tym upewniłam. Nawet sporej wielkości facet nam opowiadał, że czasem po kilku na pacjencie wiszą", żeby coś ponastawiać
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, o 16:38 przez Mårran, łącznie zmieniany 1 raz.
Pani Buka
RybciaJ
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:32

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: RybciaJ »

Mårran dzięki za odpowiedź. Muszę nad tym pomyśleć jeszcze
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

M&#xE5rran pisze:Patrzę na to zdanie i się zastanawiam, czy może się Kaamil na ortopedię nie wybiera?
ojtam pisane na szybko i proszę mnie tu nie obrażać ]
Korczaszko pisze:
Kaamil pisze:szanse takie jak i wzrost, zresztą ortopedia to bez urazy ani praca dla kobiet, ani dla bardziej rozgarniętych intelektualnie zwłaszcza osób.
to zdanie jest totalnie po polskiemu nic z niego nie rozumiem

trochę brzmi jakby kobieta nie była osobą
dementuję - kobieta to też osoba ]
RybciaJ pisze:Dziękuję za wyrażenie swojej opinii. Ale rozumiem, że gdy złamiesz sobie rękę to sam sobie ją poskładasz bo nie pójdziesz przecież do ortopedy, który przecież jest nierozgarnięty. a tym bardziej jeśli tym ortopedą będzie kobieta kobiety prawda? .
do kobiety ortopedy na pewno bym nie poszedł, cóż ulegam seksistowskim stereotypom, ale mi z tym dobrze. W ogóle od ortopedów jak najdalej - stereotyp, że na ortopedię idą najmniej rozgarnięci patrząc po moim roku chyba się utwierdzi tylko. No ale cóż.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości