Studia medyczne, specjalizacja itp.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Korczaszko »

doktorka pisze:Trzyszcz, to z tego, ze co miesiac oddaje 2 patole m in na ksztalcenie takich niepowaznych ludzi. Wiec wole placic za takiego,co dostanie sie za 10tym razem,ale swiadomie. Biologcostam, naucz sie 1000str anaty wierszem i sam ogarnij czy to duzo, niektorym 20 str lania wody o pierdolach za mocno ciazy.
Będę się czepiać. Wiele razy widziałam jak namawiałaś ludzi, którzy nie dostali się na lek, żeby zimowali gdziekolwiek, a najlepiej na weterynarii. To też nie są tanie studia. Biologie, chemie itp. gdzie masz dużo laborek też nie są tanie. Zimowanie, gdziekolwiek za darmoszkę jest takim samym marnowanie podatków jak pójście na lekarski i otworzenie sklepu z dresami.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

Nieprawda, weterynarz to nie jest zawód użyteczności publicznej i nie ma w nim finansowania przez państwo, wiec jest to zupełnie inna sytuacja. Weterynarze, nie licząc paru w inspektoratach, nie są opłacani z budżetu państwa, lekarza praktycznie w 100% owszem. Podobna sytuacja byłaby np z zimowaniem w szkole policyjnej, ale nie na weterynarii.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: randomlogin »

Ale co ma to z jakiego buzetu oplacani sa pracownicy wykonujacy dajy zawod do tego z jakiego budzetu jest oplacane studiowanie praktycznie wszystkich STUDIOW, niezaleznie od tego jaki to kierunek?

Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Stalowy »

randomlogin, +1

doktorka, oddajesz ty, będziemy oddawać wszyscy. Jeżeli zaczniesz wchodzić w szczegóły pt.: kto jest zły, a kto nie, to nigdy nigdzie nie dojdziesz. Zawsze byli, są i będą lekarze kiepscy lub nie na miejscu". Dokładnie tak samo jak w innych profesjach - tylko w idealnym świecie wszyscy byliby w tym co robią najlepsi. Co jak co ale Polska od idealności jest moim zdaniem daleka
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

to,ze jesli ktos jest oplacany z budzetu panstwa, to ja jestem jego pracodawca, ktory wczesniej zainwestowal w wyksztalcenie swojego pracownika. Nie chodzi o fakt oplacania samych studiow-w przypadku np weterynarii jest to inwestycja w gospodarke kraju. W przypadku zawodow uzytecznosci publicznej to inwestycja w niezbedna infrastrukture, te zawody nie zarabiaja na panstwo (nie liczac sektora prywatnego medycyny,ale nie zmienia to faktu,ze kazdy lekarz jest chocby tymczasowo pracownikiem systemu).To jest dosc podstawowa roznica w sensie ekonomicznym.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: randomlogin »

.nie ogarniam. Mowilas o przezimowaniu na weterynarii. Czy gdziekolwiek tak w sumie. Slowo kluczowegtrzezimowaniu<. Nie o skonczeniu tych studiow. Czy takie zimowanie kosztuje budzet? No chyba widzisz, ze tak. Czy - raz jeszcze, w wersji zimowanie, a nie skonczenie - przynosi jakiekolwiek zyski do budzetu? No nie. Widzisz teraz analogie do tego o czym pisalas?

Albo ty nie wiesz co piszesz, albo ja (my?) tego nie rozumiemy, albo to ty nie rozumiesz co my piszemy, albo rozumiesz tylko unikasz tego watku. Nie wiem co gorsze.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

Stalowy, ale to nie o tym mowa, wiadomo, ze lekarze sa rozni i nie mozna tego zweryfikowac na dzien dobry. Chodzi mi o przypadki podejmowania studiow (bardzo drogich zreszta) przez osoby, ktore nie uznaly za sluszne,by zorientowac sie w podstawowych informacjach, co skutkuje rezygnacja i wyrzuceniem w bloto miejsca, kasy i czasu potrzebnego na wyprodukowanie lekarza. Jest roznica miedzy rezygnacja,bo ktos uznal, ze nie da rady albo ze jednak to nie to,a miedzy rezygnacja pt co ty gadasz, ze te studia trwaja 6 lat?!to ja spierdalam"-tekst prawdziwy.

Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: doktorka »

random, moze ja nie potrafie wytlumaczyc,nie wiem, nie chce mi sie juz dzisiaj.

Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Adasko1 »

A ja rozumiem co chciała powiedzieć doktorka. Trzeba zauważyć, że jest tutaj na forum kilku kozaków którzy dostali się na lek z palcem w dupie i potem spokojnie skończyli te studia. I wtedy jest całkiem inny punkt widzenia, niż osoba która poświęciła mase czasu/wysiłku/nerwow/pieniędzy żeby choc dostać się na ten lek. Więc potem robi się przykro/jest to wkurzające gdy sie przychodzi na takie studia i słyszy teksty wspomniane powyżej, czy o specjalizacji. Także tego.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: randomlogin »

Adasko1, znaczy jak ktos sie bez przesadnego wysilku dostal, to znaczy ze nie zasluzyl, tak?
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Adasko1 »

Wręcz odwrotnie, jest człowiekiem wybitnym i ja to podziwiam. Chodziło mi o to, że takie osoby to wyjątki i trzeba sie wczuć w pospólstwo które w to jednak coś zainwestowały.
Więc myślę że wzbudzi to we mnie czystą nienawiść jeśli spotkam jakiegoś frajera(bo inaczej nazwać tego nie można) który nie wie ile trwają wybrane przez niego studia. Zreszta nie mam powodów by nie wierzyć doktorce, ale żeby ludzie byli aż takimi ignorantami?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: randomlogin »

Hehe. Ludzie na studiach. Ludzie na studiach to jest nic. My dzisiaj od wladz naszej izby uslyszelismy, ze to jest bardzo zle, ze teraz studia skrocili do 5 lat. A od pani z ministerstwa bzdury na temat tego jak dzialaja modulowe specjalizacje. A ty od biednych studentow oczekujesz, ze beda wiedzieli ile studia trwaja. No zastanow sie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studia medyczne, specjalizacja itp.

Post autor: Medycyna Lwów »

Z tym 5 letnim to pewien skrót myślowy, a Izby się nie cieszą, bo ze stażu też miały kasę - organizacja obowiązkowych kursów, cały nadzór - w W-wie w Komisji Stażowej NA STAŁE zatrudnionych jest 5-6 osób. Może to jeden z powodów, dla których NIL podnosi od stycznia składkę z 40 na 60zł miesięcznie. Kolejny powód do uciechy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości