Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: karchola »

Chodzi o błędnie sformułowanie zdanie. Przyszły rocznik to 2013/2014. Zmiany programowe wchodzą od tego rocznika (który w październiku zacznie studia). Myślę, że o to chodziło.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: jarauto »

dzięki karchola
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: SilentShout »

przyszły rocznik to 2012/2013, rok akademicki 2011/2012 konczy się dopiero pod koniec września, więc żadnej bzdury tu nie widzę
Awatar użytkownika
Shavena
Posty: 112
Rejestracja: 27 sie 2009, o 09:21

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: Shavena »

Dobra, ja mam pytanie co do tych punktów ECTS. W 2011 zaczęłam studia, ale po zaliczeniu pierwszego roku jakoś mnie one nie zachwycają i chciałabym zmienić kierunek. Niestety w tym roku nie poprawiałam matury więc lekarski (który jest moim marzeniem) zaczęłabym dopiero w 2013. Jednak chciałabym iść na 2 rok tego kierunku co jestem teraz, żeby mieć jakieś zabezpieczenie.
I teraz tak jakbym zaczęła lekarski w w 2012 - czego nie mogę zrobić bo mam zbyt niski wynik z matury - to nie musiałabym dodatkowo płacić. Ale jeśli skończę ten 2 rok kierunku, na którym teraz jestem i dopiero potem zmienię kierunek na lekarski (2013) to czy ta ustawa mnie obejmuje? Jeśli tak to za ile semestrów musiałabym płacić?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: Galaxia »

Na stronie ministerstwa są pytania i odpowiedzi, być może coś tam znajdziesz.
Awatar użytkownika
Shavena
Posty: 112
Rejestracja: 27 sie 2009, o 09:21

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: Shavena »

Zobaczę, co tam napisali
Awatar użytkownika
Shavena
Posty: 112
Rejestracja: 27 sie 2009, o 09:21

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: Shavena »

Z tego co wywnioskowałam to punkty zaczęli tak jakby odejmować tym którzy zaczęli studia w 2011 i nie wiem co teraz zrobić.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: iglo »

Ja rozumiem to tak, że gdybyś przestudiowała 2 lata i rozpoczęła drugi kierunek w 2013/2014 to płacisz za wykorzystane ECTS ( w tym przypadku 120 pkt)
Koszt 1 pkt zależy od uczelni ale średnio kosztuje 200-300zł
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: ebedziebe »

Ebiologia , masz racje w 1 poście , studia nie przygotowują do matury a wrecz utrudniają przygotowanie się .
Wg mnie warto czekać nawet kilka lat jeśli czuję się że to to i że jest się w stanie to osiągnąć ,
Np w tym roku matura była łatwa wiec progi na lekarskim są wysokie (chodź nie tak bardzo) ale co zastanawia na farmacji czy lek-dent są niskie .
Wiec czekając np od tamtego roku można było spoko dobrze napisać i dostać się na lek-dent np bez żadnego problemu

asiula9222, nic nie jest gwarantem , ale na pewno pozostanie w domu zamiast podjęcia studiów daję większe szansę na sukces .
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: prezesowaaa »

zawsze można wybrać coś innego, żeby nie stracić roku np. kurs, szkoła policealna, szkoła medyczna. nie traci się ECTS-ów i jednocześnie można zdobyć papierek, który obecnie coraz częściej jest bardziej doceniany niż nie jeden mgr
kasia77
Posty: 89
Rejestracja: 17 lip 2012, o 19:56

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: kasia77 »

2 przedmioty do poprawy to zostaje sie w domu

Kto ma do odrobienia jeden przedmiot i dostal ponizej 60% tez niech zostaje w domu ma duze zaleglosci.

Kto ma jeden przedmiot i dostal pow 70% moze studiowac poradzi sobie ze studiami. Ma male zaleglosci.

NA wum rok akademicki sie zaczal 26 wrzesnia nie sa pobierane pkt.
Awatar użytkownika
nelliene_
Posty: 35
Rejestracja: 8 sty 2014, o 23:36

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: nelliene_ »

Czy coś się zmieniło w ustawie w tym roku? Ciągle taki sam system?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Studia to nie sposób na zabicie czasu!

Post autor: randomlogin »

Mowisz o platnosciach jak rozumiem? Bo watek nominalnie czego innego dotyczy.
Jeszcze sie nie zmienilo. Jak prezydent podpisze, to sie zmieni. A nic nie wskazuje na to, zeby mial tego nie zrobic.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości