studia....

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
madziara

Re: studia....

Post autor: madziara »

Wedlug BMI nie mam nadwagi tylko otylosc i dlatego sie wstydze rozebrac na basen a ty bardziej jak te zajecia sa razem z chlopakami.A wf jest tylko na pierwszym roku prawda?Pozniej juz nie ma takich zajec?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: studia....

Post autor: Aniaww »

zajęcia zwykle są osobno - przynajmniej ja tak miałam.

Jest tylko na pierwszym roku.

I naprawdę - postaraj się potraktować to jako krok do poprawienia swojego zdrowia. Zresztą - jeżeli koleżanki by ci naprawdę dokuczyły, możesz wtedy postarać się o przeniesienie lub zwolnienie. Ale myślę że bedzie normalnie.

Po roku ich nie ma, ale zwykle sa dostępne sale i basen - a warto się pomęczyć, bo i ciało ładnieje a co ważniejsze - samopoczucie lepsze.

Spróbuj - kup sobie pełny, sportowy strój, bo bikini to nie pasuje tam - zajęcia są typowo sportowe, włazisz do wody i juz w niej siedzisz do końca. I tylko pływasz, pławisz się - naprawdę jest przyjemnie.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: studia....

Post autor: Gosiaczek »

Ja się cieszę bo na studiach wf jest zdecydowanie przyjemniejszy moja siostra np chodzila na siatkówkę
w liceum większośc dziewczyn się zniechęca do tego przedmiotu ponieważ ocenia tam się naszą wydolność, umiejętności a na studiach najważniejsza jest frekwencja ćwiczysz tylko dla własnej przyjemności bo nie ukrywajmy sprawnośc fizyczna jest bardzo wazna
madziara

Re: studia....

Post autor: madziara »

A jakie sa jeszcze zajecia na wf oprocz siatkowki tanca i basenu? I czy osoba ktora ma zwolnienie caloroczne moze wybrac sobie zajecia dodatkowe tj kierunkowe przedmioty albo isc sobie na jakis wyklad?A co to znaczy pelny sportowy stroj?Na basenie nie mozna w stroju kapielowym?
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: studia....

Post autor: Hanta »

Wiem jak jest na UMCS w Lublinie. Zwykle semestr basenu i semestr zajęć na sali raz w tygodniu 2 godz. Jeśli zapiszesz się do dowolnej sekcji sportowej to na zwykły wf juz nie musisz chodzić, a do wyboru masz: aerobik, koszykówke, siatkówkę, lekkoatletykę, piłkę nożną, piłkę ręczną, , tenis stołowy, tenis ziemny, szachy (he he ), brydż sportowy, plywanie, karate shotokan (polecam), judo, aikido, kick-boxing, badminton, krofball, trójbój siłowy, łucznictwo, wspinaczkę skałkową, turystykę rowerową. Za dopłata można korzystać z basenu i siłowni. Działa też sekcja żeglarska AZS.
Jeśli ktoś chce się wbić do sekcji to proponuję sie zapisywać już pod koniec września bo ciężko czasem o miejsca.
madziara pisze:czy osoba ktora ma zwolnienie caloroczne moze wybrac sobie zajecia dodatkowe tj kierunkowe przedmioty albo isc sobie na jakis wyklad
jak najbardziej
madziara pisze:co to znaczy pelny sportowy stroj
to oczywiście jednoczęściowy kostium kąpielowy.
bikini faktycznie nie jest mile widziane
madziara

Re: studia....

Post autor: madziara »

To jak bede miala zwolnienie z wf-u to bede mogla sobie np wybrac ze jeden semestr bede chodzic na tenisa stolowego a drugi np szachy?A na zwyklym wf-ie jest basen i ogolnie mniej zajec?Ale jak bym poszla na studia to nas tam by pionformowali o tym na jakie sekcje mozemy sie zapisac?
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: studia....

Post autor: lynxlynx »

ja tam miałem zwolnienie z zespołu( bo tańczę już 17 lat ) i uznali mi i miałem spokój i 5 na koniec . a zwolnienie lekarskie to pikuś. a tak w ogóle Hanta to na którym roku jesteś, bo nie przypominam sobie kogoś o takiej ksywie (co do mnie to jestem teraz na 5-tym i często mówią do mnie per Wąski)
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: studia....

Post autor: Hanta »

madziara pisze:To jak bede miala zwolnienie z wf-u to bede mogla sobie np wybrac ze jeden semestr bede chodzic na tenisa stolowego a drugi np szachy
Jeśli wybierzesz szachy albo tenis albo cokolwiek innego to masz to zamiast wf, więc nie musisz juz załatwiać zwolnienia
Poza tym na zwykłym wf jest basen (przez jeden semestr) i mniej zajęć niż na sekcji. Jak się dostaniesz na studia to cię o wszystkim poinformują oczywiście ale proponuję zajrzeć wcześniej na strony wybranej uczelni bo jak wspomniałam na te zajęcia są spore kolejki a kto pierwszy ten lepszy.

[ Dodano: Sro Lip 12, 2006 00:20 ]
lynxlynx ja już skończyłam przygode ze studiami i takiej ksywy nigdy tam nie miałam hehe
a mgr broniłam na mikro ogólnej (śmiszny zakład)
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: studia....

Post autor: Aniaww »

madziara pisze:A jakie sa jeszcze zajecia na wf oprocz siatkowki tanca i basenu? I czy osoba ktora ma zwolnienie caloroczne moze wybrac sobie zajecia dodatkowe tj kierunkowe przedmioty albo isc sobie na jakis wyklad?A co to znaczy pelny sportowy stroj?Na basenie nie mozna w stroju kapielowym?
Pełny, sportowy strój kapielowy

Nie bikini miałam na myśli.
ka¶ka

Re: studia....

Post autor: ka¶ka »

hmm. basenik. ale bym sobie popływala! kocham wodę!
I sporty walki :evil:

A propos, czy na studiach jest moŻliwość wybrania sobie na wf-ie jakiegoś sportu walki (karate chociaŻ)?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: studia....

Post autor: Aniaww »

Chyba mało która uczelnia to zapewnia.

Może jeżeli trenujesz w klubie, może da radę treningi podciągnąć pod zajęcia z wf. Ale raczej ciężko.
ka¶ka

Re: studia....

Post autor: ka¶ka »

szkoda :(
Chyba będę musiała pomyśleć o tym we własnym zakresie (przynajmniej basen jest na pocieszenie)
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: studia....

Post autor: Guru »

A propos, czy na studiach jest możliwość wybrania sobie na wf-ie jakiegoś sportu walki (karate chociaż)?
tak, na lepszych uczelniach zreszta nietylko jest taka mozliwosc, mozna nawet wybrac narciarstwo, snowboarding, karate, kickboxing. lista czasem siega ok 20-25 roznych zajec do wyboru.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości