studia....

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: studia....

Post autor: Biochejter »

Korczaszko pisze:
Syl. pisze:przecież na każdej uczelni można wybrać jakiś sport, który sprawi mu frajdę
nam narzucili
Jeśli lubisz jakiś sport to jesteś zwykle na tyle dobra żeby dostać się do sekcji/AZSu więc dalej nie widzę problemu ćwiczenia czegoś co się lubi (chyba że się studiuje na uczelni takiej jak moja, gdzie jest mocno ograniczony wybór sportów) ]

Ja mimo obowiązkowych 4 semestrów przez całe studia na w-f chodzić będę. Bo mi się to podoba, zwłaszcza jak widzę jak ludzie parcieją na studiach ]
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: studia....

Post autor: Korczaszko »

U mnie nie ma za dużo AZS teraz sporo ludzi walczy o utworzenie sekcji piłki ręcznej
Nie na każdej uczelni jest tak, że wybierzesz to co lubisz, nie każdy nadaje się do sekcji (choć ja tam akurat nie płaczę biorąc pod uwagę że nic nie umiem basen i aerobik jest spoko ale dziewczyny w większości są złe, że zamiast sobie pograć w siatkę kręcą tyłkami na aerobiku)
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: studia....

Post autor: badger »

Korczaszko pisze:nie każdy nadaje się do sekcji
to u mnie jest fajnie z tym że do sekcji może zapisać się każdy i po prostu sobie ćwiczyć rekreacyjnie pod okiem trenera, a jak ktoś jest naprawdę dobry to wtedy dostaje stypendium i biorą go do kadry uczelni i treningi ma indywidualnie
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: studia....

Post autor: doktorka »

na UMP jest tak samo.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: studia....

Post autor: Medycyna Lwów »

doktorka pisze:na UMP jest tak samo.
przypuszczam ze na każdej uczelni wyższej (tej normalnej) tak jest i bardzo dobrze.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: studia....

Post autor: Korczaszko »

Hmm może biorą wszystkich do sekcji, bardzo się tym nie interesowałam (ja bym tylko zawadzała), więc biję się w pierś Ale basen i tak jest obowiązkowy przez semestr (chyba, że wykaże się, że umie się dobrze pływać)
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: studia....

Post autor: Biochejter »

badger pisze:
Korczaszko pisze:nie każdy nadaje się do sekcji
to u mnie jest fajnie z tym że do sekcji może zapisać się każdy i po prostu sobie ćwiczyć rekreacyjnie pod okiem trenera, a jak ktoś jest naprawdę dobry to wtedy dostaje stypendium i biorą go do kadry uczelni i treningi ma indywidualnie
Super, tylko że zwykle najsłabsze ogniwo przeszkadza w rozwoju całej drużyny. Nie wyobrażam sobie tego np. w siatkówce czy innej drużynówce. Od kilku lat skład w siatę mamy prawie że ten sam, a ciągle nie jesteśmy idealnie dograni i ciągle trzeba ćwiczyć i powtarzać schematy. Jak dochodzi ktoś nowy, to przez pewien czas totalna rozsypka w składzie, mimo sporych umiejętności indywidualnych każdego zawodnika.
Kaamil pisze:
doktorka pisze:na UMP jest tak samo.
przypuszczam ze na każdej uczelni wyższej (tej normalnej) tak jest i bardzo dobrze.
Na mojej (nie)normalnej uczelni na większość sekcji trzeba mieć jakiś poziom w danym sporcie jednak, trenują tu reprezentacje uczelni na zawodach międzyuczelnianych. Treningi są 2-3 razy w tygodniu (przed mistrzostwami codziennie nawet) i jak nie rokujesz na nic dobrego/nie chodzisz na nie, to wypad.

No i każdy z sekcji dostaje legitkę AZSu, która obliguje np. do zniżek - każdemu by nie chcieli robić kto tylko przyjdzie ] no i musimy płacić składkę członkowską.

Mamy jeszcze fakultety sportowe też prowadzą trenerzy, ale to jest dla każdego studenta uczelni, który jak chce może się zapisać na początku semestru i sobie pograć/poćwiczyć, nawet jak totalną lewizną zajeżdża.

Dodatkowo jest wolna hala w weekendy, gdzie może przychodzić każdy - nawet jak nie studiuje na UMedzie. Także dla każdego coś dobrego ]
kokosz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2010, o 11:20

Re: studia....

Post autor: kokosz »

A ja chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda na Uniwerku Białostockim na kierunku matematyka, matematyka finansowa. Jakie dyscypliny do wybory, jak ze zwolnieniami?
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: studia....

Post autor: Darek_K »

Jakie sporty są do wyboru na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu?
No wiecie jestem kompletną lewizną w niektórych.

Mnie interesuje coś takiego czy jest tam siłownia, tenis, taniec, gimnastyka korekcyjna, ewentualnie basen (mimo, że jestem hydrofobowy ). Największe zainteresowanie to jazda konna .
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: studia....

Post autor: agape »

Darek_K, masz do wyboru:
basen (płatny),
siłownia,
tenis dla początkujących lub zaawansowanych (oba płatne),
jazda konna (płatna),
hala (czyli siatkówka, piłka nozna albo koszykowka - zalezy co zachce się prowadzącemu),
jazda na rowerkach stacjonarnych i aerobik (te są dla kobiet).

co do gimnastyki korekcyjnej to jest dla osób, które nie mogą ćwiczyć na wfie z powodów zdrowotnych i mają na to zaświadczenie lekarza.

a na co się dostałeś?
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: studia....

Post autor: Darek_K »

Na biotechnologie.
Ile trzeba zapłacic za jazdę konną, basen, tenis dla początkujących?
Czy jest też lekkoatletyka?
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: studia....

Post autor: agape »

hmmm co do kosztów to nie wiem. poszperaj na www UP, znajdź dział WFowy i zadzwoń do nich - jeśli chcesz wiedzieć
proponuję Ci żebyś zapisał się na wf już pierwszego dnia najwcześniej jak to tylko możliwe (zapisy ruszają chyba o 9), bo im wcześniej tym większy wybór, im później tym mniej wolnych miejsc

nie wiem czy jest lekkoatletyka. z tego co pamiętam to nie, ale mogę się mylić. na pewno jest sekcja azs dotycząca biegania.

ogólnie to polecam aerobik Tobie raczej się nie przyda, ale możesz szepnąć o nim koleżankom
Darek_K
Posty: 62
Rejestracja: 14 maja 2010, o 15:57

Re: studia....

Post autor: Darek_K »

agape, Dzięki, co do aerobiku to szepnę mojej znajomej .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości