Studia w Austrii - proszę o pomoc!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cytrynaaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2017, o 12:45

Studia w Austrii - proszę o pomoc!

Post autor: cytrynaaaaa »

Jestem w 1 klasie liceum na profilu biologiczno chemicznym (+ angielski) i bardzo chciałabym spróbować dostać się na studia zagraniczne, a konkretniej na kierunek lekarsko-dentystyczny (chociaż to nie jest jeszcze pewne). Jak to jest ze studiami w Austrii? Czy ciężej jest dostać się na zagraniczne studia medyczne niż na te w Polsce?
Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Studia w Austrii - proszę o pomoc!

Post autor: Mårran »

Z ciężkością jest to bardzo względnie, bo różne kraje mają zupełnie różne wymagania, np. Niemcy patrzą mało na maturę, a bardzo na oceny. Nie mam pojęcia jak jest w Austrii. Przede wszystkim perfect język, bo znając podstawy konwersacyjne nie ogarnie się mianownictwa branżowego na wykładach. Najlepiej zapoznać się wcześniej z takowym
Pani Buka
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Studia w Austrii - proszę o pomoc!

Post autor: Blathmac »

Da rade pojechac na studia do niemieckojezycznego kraju z dobra znajomoscia jezyka bez slownictwa zwiazanego ze swoim kierunkiem, ale trzeba sie liczyc z tym, ze pierwszy rok, to bedzie siedzenie ze slownikiem i rozklejanie po calym mieszkaniu karteczek ze slowkami. Nie wymyslilem sobie tego, znam taka osobe
I tak wszystkiego sie teraz nie nauczysz, wiec ja bym na Twoim miejscu cwiczyl jezyk i poszerzal swoje slownictwo na takim bardziej zaawansownym poziomie, a mianownictwo przyjdzie samo w trakcie. Grunt, to sie na poczatku nie zalamywac, ze nic sie nie rozumie i walczyc dalej, az w pewnym momencie sie zaskoczy
cytrynaaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2017, o 12:45

Re: Studia w Austrii - proszę o pomoc!

Post autor: cytrynaaaaa »

Rozumiem, dziękuję za odpowiedzi. Czy jest też możliwość np. skończenia kierunku (lekarskiego) w Polsce i potem zrobienie specjalizacji za granicą? Jeszcze do końca nie wiem jak z tym wszystkim jest więc na samym początku przepraszam za głupie pytania.
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Studia w Austrii - proszę o pomoc!

Post autor: Blathmac »

Tak. To sie nazywa Anerkennung. Musisz zobaczyc na jakich zasadach uznaja polskie wyksztalcenie w Austrii, ale mysle, ze tak jak w Niemczech z automatu. Wysylasz podanie i oni bez analizy to uznaja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości