ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
neuroplazma
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2015, o 18:59

ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: neuroplazma »

Witam Co wybrać Katowice (Zabrze) czy Kielce. Odległość od domu: do Kielc mam nieco bliżej ale Katowice też nie się ode mnie jakoś bardzo daleko. Nie ukrywam, że żadna z tych uczelni nie jest moją wymarzoną i rozważam przeniesienie się bo roku czy dwóch. Skąd będzie łatwiej się przenieść?
Czy przez tak dużo ilość studentów na ŚUM nie są oni traktowani przedmiotowo? W Kielcach tylko 75 miejsc więc może będzie przyjemniejsza atmosfera gdyż będą chcieli zachować studentów? Jedyna obawa co do Kielc, że to pierwszy nabór i nigdy nic nie wiadomo.

Co byście wybrali?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: Fantazmic »

Zależy, na jaką uczelnię chcesz się przenosić. Po 1 roku ogólnie wszędzie jest się ciężko przenieść, bo każda uczelnia ma trochę inne przedmioty wtedy (oczywiście anata i histo jest wszędzie).
Najlepiej sobie porównaj organizację roku na ŚUMie, Kielcach i uczelni, która Cię interesuje.

Ja wybieram Kielce, bo mam tutaj najbliżej

W Kielcach jest łącznie 125 miejsc, bo musisz jeszcze policzyć ludzi z niestacjonarnego trybu. Grupy są wymieszane i tak naprawdę nie jest do końca wiadomo (oczywiście dopóki nie zapytasz), kto z jakiego trybu jest.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2015, o 15:48 przez Fantazmic, łącznie zmieniany 2 razy.
xwodniczkax
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2014, o 14:23

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: xwodniczkax »

wybierz tam gdzie masz bliżej
nottery
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2014, o 00:26

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: nottery »

Jeśli chodzi o przeniesienie, kluczowa jest organizacja studiów - na których latach są jakie przedmioty, i jak są ze sobą połączone (np embriologia na jednej uczelni jest połączona z histologią, a na innej z genetyką).
Minusy uczelni które robią pierwsze nabory - brak banków (ułatwiają życie) oraz mało książek w bibliotece (pisali o tym ludzie z Olsztyna).
Moim zdaniem lepiej wybrać uczelnię już istniejącą trochę, bo masz dwie powyższe rzeczy, a tak dostajesz kota w worku", zwłaszcza że odległości podobne (zresztą odległość to mały problem i nie powinno się jej brać jako czynnik decydujący o wyborze uczelni - rzadko będziesz wracał do domu )
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: terrible_justyna »

co jak co, ale studiowanie bez banków pytań może być upierdliwe
Awatar użytkownika
karooolajn
Posty: 196
Rejestracja: 7 maja 2013, o 12:38

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: karooolajn »

Zgadzam się z terrible_justyna - ja wybrałabym ŚUM bo masz bazy i wiesz czego po katedrach można się spodziewać
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: terrible_justyna »

z jednej strony fajnie iść w nieznane - katedry napewno będą się starać, niemal włazić studentom w dupę żeby reklamowali uczelnię dla kolejnych roczników, co ciągnie za sobą kasę z rekrutacji.
ale osobiście bałabym się. nie masz żadnych informacji nt. asystentów, na kogo uważać, na kogo nie, żadnych banków pytań, wskazówek z czego warto się uczyć, a co olać.
jeśli miałabym wybór szłabym gdziekolwiek, gdzie już sprawdzono uczelnię.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: David »

z jednej strony fajnie iść w nieznane - katedry napewno będą się starać, niemal włazić studentom w dupę żeby reklamowali uczelnię dla kolejnych roczników, co ciągnie za sobą kasę z rekrutacji.
Patrząc na przykładzie Olsztyna można powiedzieć, że będzie odwrotnie. Nikt nikomu właził w dupę nie będzie, będą dużo wymagać, bo trzeba będzie się wykazać na Scapuli, Superhelisie a dalej- na LEKu. Lekarski to nie socjologia, czy inna turystyka i rekreacja gdzie miejsc jest więcej niż chętnych- ten kierunek nie potrzebuje promocji, bo i tak znajdą się ludzie którzy pójdą wszędzie byle studiować ten kierunek. Jednocześnie presja prestiżu będzie na uczelniach nowych tak prawdopodobna, że raczej trzeba powiedzieć jedno- zapierdziel.
lykorz
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: egocentryk »

Zdecydowanie Kato stara sprawdzona uczelnia, a kielce to cyrk i uczelnia niemedyczna
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: Mårran »

Odświeżasz wszystkie wątki sprzed roku, by wyrazić opinie o uczelniach, na których nie studiujesz? :v
Pani Buka
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: ryniofit8000 »

Moja siostra studiuje na ŚUMie i mówi, że też mają cyrk
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: ŚUM czy lekarski w Kielcach?

Post autor: makebelieve »

A ja studiuję na SUMie katowickim i wcale nie jest tak jak przedstawiają sfrustrowani studenci, bo profesor na 1 terminie nie obniżył progu o 10%
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości