Suplementy diety na naukę.

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Suplementy diety na naukę.

Post autor: asdfgasdg »

Jak wiadomo, aby nasz organizm poprawnie funkcjonował trzeba się dobrze odżywiać, przy okazji dostarczać organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, witamin, ect. Odżywianie jest ważne zwłaszcza gdy wykonujemy ciężką pracę fizyczną jak i psychiczną - mam tu na myśli intensywną naukę czy to na studiach lub do matury. Jednakże nie zawsze pamięta się o posiłkach, lub też nie chce się zrobić pożywnego jedzenia.
Może znacie jakieś godne polecenia suplementy diety do kupienia w aptece, wspomagające nauke, oraz proces myślenia?
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: Magda93 »

Jest szeroki wybór. Możesz zakupić preparat magnezu, tran, lecytynę, ekstrakt z miłorzębu lub preparat LogIQ.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: Seeba »

Tran i magnez od polskich producentów powinny wystarczyć.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: asdfgasdg »

Magda93, Seeba, dziękuję za odpowiedzi.
Magda93, świetny artykuł! Namówiłaś mnie na ten środek LogIQ.

pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: pistolet007 »

placebo.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: iSzymur »

jak i cała reszta badziewia. jak będziesz jadła dobrze i wystarczająco dużo to Ci siły do nauki nie braknie, ilu już nie brakło i dali radę? ludzie, zachowujcie się rozważnie, nie ma dróg na skróty
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: Giardia Lamblia »

Suplementy działają tylko w wypadku niedoborów - a te wynikają ze złego odżywania się lub np. bardzo intensywnego wysiłku fizycznego, ale chyba nie ćwiczysz 7 razy w tygodniu po kilka godzin?
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: pistolet007 »

No i kurczę, odżywianie etc., to wiadomo, ale jeszcze b. ważna, a niedoceniana przez uczniów rzecz, czyli SEN
ThinkApple
Posty: 124
Rejestracja: 19 gru 2013, o 14:32

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: ThinkApple »

pistolet007, ohohohohoho, doceniana, bardzo doceniana, pożądana i pozostająca często w sferze marzeń
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: randomlogin »

pistolet007 pisze:placebo.
Jest dobre, bardzo dobre, ale akurat nie do nauki IMO, zwlaszcza jak sie zna/rozumie teksty - lepiej jakas muzyke bez slow.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: Magda93 »

Odpowiednie suplementy z dobrym składem mogą pomóc. Odżywianie się to jedno, ale tak na przykładzie tranu - kto je tyle ryb morskich by zaspokoić zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe omega 3? O ile wiem totalne minimum to 3 razy w tygodniu należy zjeść morską rybę i to jest totalne minimum. Niemalże nie znam takich osób, które jadły by częściej rybę niż raz na tydzień-półtora i to nie zawsze morska ryba.

Magnez - mnóstwo osób pije kawę ograniczając sobie dostęp do tego pierwiastka.

Co do preparatu LogIQ - zawarty w nim ekstrakt z bakopy zawiera związki pobudzające hipokamp. Miłorząb japoński - zawiera bilobalid, bilobil i inne, mające udowodnione działanie poprawiających krążenie mózgowe, neutralizujące wolne rodniki, pobudzające neurogenezę.

Chyba z tym placebo to żeście pomylili jakieś super multiwitaminki na wszystko. Wiem że jest grono osób które bez zastanowienia zawsze powie wszystkie suplementy i leki bez recepty to syf i placebo. Myślałam jednak, że nie na tym forum, bo takie bezmyślne i bezzasadne negowanie czegokolwiek należy raczej do zaboboniarzy, fanatyków, fanów teorii spiskowych itd. a nie biologów, lekarzy, farmaceutów, dietetyków i innych którzy jak się domyślam - siedzą na tym forum.

No i fakt, to co bardzo ważne to regularne godziny wysypiania się, najlepiej 22-7/23-8.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: asdfgasdg »

iSzymur pisze: jak będziesz jadła dobrze i wystarczająco dużo
Jasne! Zgadzam się, że trzeba się dobrze odżywiać, ale wspominałam w pierwszym poście - nie zawsze mam na to czas lub mi się zwyczajnie nie chce.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Suplementy diety na naukę.

Post autor: lifewithpassionx »

Spróbuj wapnia albo magnezu w tych musujących tabletkach. Pomoże też, gdy będziesz miała jakieś krostki, które są związane z uczuleniem

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości