świnka i ucho

Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

świnka i ucho

Post autor: Mysia »

śwince morskiej mojej koleżanki czasami czerwienieje ucho i cały czas się leni ( co chyba normalne jest), ale wypadają jej włosy za uchem. ma takie duże gołe placki za uszami. świnka jest rozetką samiczką.
dostała świnkę na Mikołaja i nie dożyła Sylwestra, bo miała świerzba. potem miała świnkę 1 dzień i zdechła, bo wyglądała już w sklepie marnie (tak mi mówiła, nie widziałam jej). a teraz ma następną 2 tyg.
jedzenie ma Vitapolu, witaminy vitakraft (czy jak to się pisze)
nie ma możliwości jechania do weterynarza, ponieważ jej mama nie pozwala, bo mówi, że nie ma po co latać ze świnią do weterynarza.
pozdrawiam
opzdrawiam
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: świnka i ucho

Post autor: milka.1985 »

jeśli jej mama ma tekie podejście do zwierząt to niech jej lepiej kupi tamagochi
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: świnka i ucho

Post autor: pomorek »

Zwierzęta często juz w sklepie łapią rózne choroby, albo już w hodowli. Wizyta u weterynarza jest konieczna skoro mama daje jej pieniadze na nowe świnki, to niech raz da na weterynarza zamiast kupowac nastepną.
Rodzice czesto traktuja zwierzaki jak zabawki dla dzieci zapominajac ze to jest żywa istota ktora tez cierpi i potrzebuje lekarza. Idzcie do weta na wlasna reke!
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: świnka i ucho

Post autor: MUSOPHAGA »

Mysia pisze:ma takie duże gołe placki za uszami. świnka jest rozetką samiczką.
rozety mają gołe placki za uszami, dość znacznych rozmiarów.
Mysia pisze:czasami czerwienieje ucho
jakiej maści jest świnka? jasna czy ciemna?
zmień karmę na lepszej jakości, najlepiej na granulat.
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: świnka i ucho

Post autor: parva »

Wszystkie świnki mają nieowłosione miejsce za uszkami U rozetek może po prostu jest to bardziej widoczne. To, że się leni też jest zupełnie normalne
Tak jak pisze Musophaga, dobrze by było zmienić karmę na lepszą, zwróć uwagę przy wyborze na skład, pokarm powinien zawierać najlepiej około 18-20% białka i nie mniej niż 10% włókna. Ja daję swojemu prosiakowi ziółka z herbal pets i karmę firmy versele-laga, bardzo jej smakuje Ma 15% białka i 13% włókna.
A jeżeli zauważysz Ty lub Twoja koleżanka jakieś inne niepokojące objawy - łysienie, nietypowe zachowanie, jakieś ektopasożyty, to trzeba czym prędzej udać się do weterynarza. Nie można zdiagnozować choroby przez internet. Na pewno uda jej się przekonać w jakiś sposób rodziców A jak się nie uda, to jedźcie autobusem. Możesz towarzyszyć koleżance żeby jej było raźniej
Odzdrawiam
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: świnka i ucho

Post autor: Mysia »

MUSOPHAGA, jest biało-brązowo-czarna

[ Dodano: Wto Sie 05, 2008 21:25 ]
a teraz piszczy jak się ją dotyka i nic nie je. i cały czas niby piszczy. nic nie je i nie pije (tak słyszałam)
znajoma królika
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2008, o 12:34

Re: świnka i ucho

Post autor: znajoma królika »

Może spytaj koleżanki czy nie czesała świnki jakąś starą szczotką po kimś albo po czymś. Albo czy świnka nie mieszka przypadkiem w klatce po poprzednich gryzoniach. Moje świniaczki prawdopodobnie w ten sposób się zaraziły i padły na niewiadomoco :] tzn. drapały się do krwi, łysiały, piszczały. weterynarz dawał im przez jakiś czas zastrzyki, które niby swędzenie uśmierzały, ale to tylko męki im wydłużyło. No cóż, trzeba było uśpić. P
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: świnka i ucho

Post autor: Mysia »

klatka jest po innych gryzoniach. ale świnka już zdechła
znajoma królika
Posty: 7
Rejestracja: 22 sie 2008, o 12:34

Re: świnka i ucho

Post autor: znajoma królika »

szkoda.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości